میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
 
 
واکنش پلیس به کلیپ درگیری راننده لندکروز با مامور پلیس
برخورد با راننده و فیلمبردار

سخنگوی ناجا با ارائه توضیحاتی نسبت به کلیپ درگیری راننده لندکروز با مامور پلیس، از برخورد با فرد هتاک خبر داد و گفت: تصویربرداری و انتشار چنین صحنه‌هایی به منظور تخریب اقتدار و چهره اجتماعی پلیس را مذبوحانه و غیر قانونی است.
سردار احمد نوریان درپی انتشار فیلم فحاشی و ضرب و شتم پلیس وظیفه‌شناس توسط سرنشین خودروی لندکروز، اظهار داشت: اواخر هفته گذشته در محور شیراز کازرون (حوزه دشت ارژن)، سرنشینان یک دستگاه خودروی ۲۰۶ به دلیل نقص فنی، از انتقال خودرو به کنار جاده باز مانده و از گشت پلیس راهور استمداد می‌طلبند و در همین حین، راننده خودروی لندکروز با سرعت غیرمجاز و به دلیل عدم توانایی در کنترل خودرو، به شانه خاکی جاده منحرف و دچار سانحه می‌شود.
وی افزود: دقایقی پس از این حادثه، یکی از سرنشینان خودروی لندکروز با حمله به سرنشین خودروی ۲۰۶ و پلیس وظیفه‌شناس راهور، اقدام به ضرب و شتم و فحاشی می‌کند.
سخنگوی ناجا با اشاره به شناسایی فرد ضارب ادامه داد: مجوز قضایی برای دستگیری فردی که با رفتار هنجارشکنانه خود به پلیس خدمتگزار جسارت کرده است، اخذ شده و قطعاً برابر قانون با این فرد هتاک برخورد می‌شود (بررسی سوابق این فرد حاکی از ارتکاب وی به اعمال مجرمانه دیگر در گذشته دارد).
به گفته سخنگوی ناجا، مامور پلیسی که حین کمک به هموطن در راه مانده مورد تهاجم و فحاشی این ضارب سابقه‌دار و جوان قرار می‌گیرد از کارکنان وظیفه‌شناس پلیس راهنمایی و رانندگی و در آستانه بازنشستگی است. وی اشاره کرد: به طور قطع هر شهروند منصف و قانونمندی با مشاهده فیلم مذکور، انزجار خود را از رفتار این ضارب سابقه‌دار اعلام می‌دارد.
سردار نوریان، اقدام به تصویربرداری و انتشار فیلم چنین صحنه‌هایی به منظور تخریب اقتدار و چهره اجتماعی پلیس را مذبوحانه و غیرقانونی برشمرد و گفت: به طور قطع شناسایی و دستگیری فرد یا افرادی که در چنین مواقعی بجای کمک و یاری رساندن به هموطنان سانحه دیده و در معرض خطر، با رفتاری غیرانسانی و غیراخلاقی به دنبال تشویش اذهان عمومی از طریق انتشار فیلم این رویدادها هستند نیز در دستور کار پلیس فتا قرار خواهد گرفت.
سخنگوی ناجا در پایان یادآور شد: درگیری با ماموران انتظامی از جرایم عمومی محسوب می‌شود و قانون برای فردی که به مامور پلیس حین انجام وظیفه و ماموریت توهین کند، مجازات حبس در نظر گرفته است و قطعا این موضوع تا برخورد قانونی و قضایی با فرد ضارب، توسط نیروی انتظامی دنبال و پیگیری می‌شود. پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس

کد مطلب: 105792
 
Share/Save/Bookmark