میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۵
 
 
در آستانه شب یلدا رخ داد؛
پرواز قیمت آجیل

با توجه به نزدیکی به طولانی‌ترین شب سال، خانواده‌ها در تلاش برای تهیه اقلام مربوط به این شب از آجیل گرفته تا میوه و شیرینی هستند که در سال‌جاری شاهد افزایش قیمت انواع این محصولات هستیم.
یکی از اقلامی که با نزدیکی به شب یلدا هر ساله شاهد افزایش قیمت آن هستیم آجیل و خشکبار است که این اقلام در سال‌جاری با توجه به سرمازدگی ابتدای سال به باغات پسته و افزایش نرخ ارز چندین برابر گران شده است.
از انواع آجیل و خشکبار شب چله می‌توان به توت، نخودچی، تخمه ژاپنی، آفتابگردان، کشمش، پسته، بادام و... اشاره کرد که با یک حساب سر انگشتی و مشاهده آجیل‌فروشی‌های سطح شهر برای خرید یک کیلو آجیل شیرین شب چله باید حدود ۱۵۰ هزار تومان هزینه کرد که این رقم در سال گذشته نهایتا کیلویی ۵۵ هزار تومان بوده که شاهد افزایش ۳ برابری قیمت‌ها در سال‌جاری هستیم.
در این‌باره رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران بیان کرد: با توجه به کاهش نرخ دلار در روز‌های گذشته، قیمت آجیل و خشکبار حدود ۱۰ درصد اُفت داشته است.
مصطفی احمدی افزود: قیمت پسته نیز در هر کیلو از ۹۰ هزار تومان تا ۲۵۰ هزار تومان متفاوت است که این اختلاف قیمت ناشی از گران‌فروشی یک واحد توزیع‌کننده نیست بلکه عامل را باید در کیفیت پسته عرضه شده جست‌وجو کرد. میزان

کد مطلب: 107196
 
Share/Save/Bookmark