میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۴
 
 
پیمان عباسی:
دولت یازدهم در هیچ زمینه‌ای از فرهنگ و هنر اتفاق مثبتی ایجاد نکرد

پیمان عباسی فیلمنامه‌نویس سینما و تلویزیون در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: رئیس‌جمهور باید مدیرانی را انتخاب کند که در کار هنرمندان سنگ اندازی نکنند و با ایجاد باند و دسته تنها حلقه‌ای از افراد را دور خود جمع نکنند و امکانات و بودجه‌ها و... را در اختیار آن‌ها قرار دهند.
فیلمنامه‌نویس فیلم سینمایی «یادم تو را فراموش» در گفت‌وگو با سینماپرس افزود: هنرمندان و بالاخص سینماگران امروزه بیش از هر چیز دیگر نیازمند آن هستند که به آن‌ها اعتماد شود؛ ما نیاز به آن داریم که مدیران فرهنگی کشور به ما اعتماد کنند و بدانند که ما کارمان را بلد هستیم و چه در زمینه پول‌سازی و چه ساختن فیلم‌های خوب و چه درخشیدن در عرصه بین‌الملل همیشه خوب عمل کرده‌ایم.
وی ادامه داد: تجربه ثابت کرده هرگاه مدیران سینمایی در کار سینما و هنرمندان دخالت داشته‌اند ما مسیر رو به پسرفتی را پیش گرفته‌ایم و هرگاه کمی فضا را بازتر کرده‌اند ما پیشرفت کردیم؛ مدیران فرهنگی نباید ترسو باشند چراکه معتقدم این ترس است که باعث می‌شود برخی مدیران جلوی هنرمندان را بگیرند و با ایجاد فضای سانسور و ممیزی هنرمندان و سینماگران را مجبور به خودسانسوری کنند.
عباسی تأکید کرد: رئیس‌جمهور و مدیران فرهنگی باید بدانند که هنرمندان همگی عاشق این کشور و این دیار هستند و موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران را به خوبی می‌شناسند و قطعاً کاری نمی‌کنند تا دشمنان با بهره‌گیری از کار آن‌ها بخواهند به منافع شان دست پیدا کنند؛ پس ای‌کاش به جای اینکه اینگونه فضا را برای حضور و ابراز وجود هنرمندان در تمامی حوزه‌ها و رشته‌ها محدود و تنگ کنند کاری کنند و به اصطلاح چوب لای چرخ سینما و هنرمندان بگذارند با ایجاد یک فضای آرام و حمایت ویژه از هنرمندان سعی بر تولید آثاری درخشان داشته باشند.
فیلمنامه نویس سریال‌های «قلب یخی» و «بچه‌های نسبتاً بد» خاطرنشان کرد: زمانی ما می‌توانیم در کشور به پیشرفت دست پیدا کنیم که رئیس جمهور و مدیران فرهنگی کشور به این نتیجه برسند با پشت سر گذاشتن ترس‌های بی‌موردشان فرصت‌های بسیار بزرگ و خوبی ایجاد می‌شود و هنرمندان می‌توانند در جهت توسعه و پیشرفت اهداف کشور به آن‌ها یاری و مساعدت رسانند.
این فیلمنامه‌نویس در خاتمه این گفت‌وگو با تأکید بر اینکه آقای روحانی در طول دوران ریاست جمهوری‌اش هیچ اثر سازنده‌ای نداشت تصریح کرد: ما طی دوران ریاست جمهوری ایشان در حوزه فرهنگ و هنر شاهد همان مشکلات قبلی و همان فضایی بودیم که پیش از آن حاکم بود و آقای روحانی و مدیران فرهنگی ایشان در دولت یازدهم در هیچ زمینه‌ای از فرهنگ و هنر اتفاق مثبتی ایجاد نکردند و امیدهایی که در بدو حضور ایشان به عنوان رئیس‌جمهور در دل هنرمندان شکل گرفته بود بدل به یأس شد.

کد مطلب: 99103
 
Share/Save/Bookmark