میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۴
 
 
جنگنده‌های سعودی ۵۰ یمنی را به خاک و خون کشیدند
سه‌شنبه‌بازار خونین تعز
سه‌شنبه‌بازار خونین تعز
 

سعودی باردیگر روزی خونین را علیه یمن رقم زد چنانکه منابع یمنی از کشته و زخمی شدن بیش از ۵۰ نفر از شهروندان یمنی در حمله هوایی عربستان به بازاری در تعز خبر دادند.
جنگنده‌های سعودی در جنایتی بزرگ بازاری را در منطقه «التعزیه» در استان تعز واقع در جنوب غرب یمن هدف قرار دادند. منابع خبری گزارش دادند که در این حمله هوایی، بیش از ۵۰ نفر کشته و یا زخمی شدند.
وزارت بهداشت تعز اعلام کرد که وضعیت جسمانی برخی از زخمی‌ها وخیم است و احتمال افزایش تعداد تلفات وجود دارد. رهبر انصارالله یمن در سخنرانی اخیر خود درباره جنایات عربستان در یمن اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف سعودی بازارهای یمن را هدف قرار می‌دهند تا شمار بیشتر از مردم یمن کشته شوند. همچنین جنگنده‎های سعودی بیش از ۲۰ بار به شهر «الخوخه» استان الحدیده در غرب یمن حمله کردند.
المسیره در ادامه گزارش داد که همچنین شش کشاورز یمنی در پی بمباران مزرعه آنها در شرق منطقه القطابه در الخوخه استان الحدیده کشته شدند. شهر مهم «الخوخه» در جنوب غرب استان الحدیده واقع در ساحل غربی یمن، این روزها شاهد درگیری‎های شدید بین نیروهای یمنی و شبه نظامیان ائتلاف سعودی است؛ بویژه اینکه ارتش یمن و انصارالله به عمق الخوخه نفوذ کردند و شبه نظامیان مستقر در این شهر را تحت محاصره خود قرار داده‎اند. بندر الحدیده دومین بندر تجاری بزرگ یمن بعد از بندر عدن است و به دلیل داشتن امکانات صادرات و واردات و نزدیکی به معابر بین‌المللی حمل و نقل کالا از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. خبر دیگر آنکه رئیس کمیته عالی انقلاب یمن خواستار برگزاری تجمع اعتراضی در روز چهارشنبه در محکومیت تداوم تجاوز به این کشور در نیویورک شد. «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن از اتباع یمن و سایر کشورهای عربی و اسلامی در آمریکا خواست تا در اعتصاب امروز، در شهر نیویورک در محکومیت تجاوز و محاصره آمریکایی - سعودی ملت یمن، شرکت کنند.
لازم به ذکر است نیروهای ارتش یمن و انصارالله در ادامه درگیری‎ها و پیشروی‎های خود در شهر «الخوخه» استان الحدیده واقع در غرب یمن، موفق شدند بر ۳ روستا مسلط شوند. منابع میدانی یمن اعلام کردند که نیروهای ارتش یمن و انصارالله چندین حمله به مواضع شبه نظامیان در اطراف الخوخه انجام دادند و موفق شدند بر روستای «الطور» در منطقه قطابه مسلط شوند و خودروی نظامی حامل سلاح آنها را در شرق این منطقه منهدم کنند. در همین حال کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با تاکید بر اینکه «یمن از گرسنگی در حال مرگ است»، درباره وضعیت ناگوار انسانی یمنی‌ها که بیش از هزار روز شاهد حملات ائتلاف عربستان سعودی بوده‌اند، هشدار داده است. در حالی که وضعیت ناگوار انسانی در یمن به دلیل تداوم حملات و محاصره یمنی‌ها توسط ائتلاف به رهبری عربستان سعودی ادامه دارد، یک نهاد بین‌المللی امدادرسانی درباره وضعیت گرسنگی شدید مردم این کشور به شدت هشدار داده است.
رهبر انصارالله یمن چند روز قبل در سخنرانی به مناسبت هزارمین روز حملات ائتلاف به رهبری عرستان سعودی، بر عمدی بودن حملات این ائتلاف متجاوز به غیرنظامیان و زیرساخت‌های یمن تاکید کرد و از حمایت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی از حملات به یمن سخن گفت. «سید عبدالملک الحوثی» اعلام کرد که جنایت‎های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی با هدف شکستن اراده ملت یمن و نابودی همه تاسیسات حیاتی و مهم صورت می‏‌گیرد.

کد مطلب: 102435
 
Share/Save/Bookmark