میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۸
 
 
ابراز تاسف ناقض برجام از لغو معافیت‌های هسته‌ای فردو

وزارت امور خارجه فرانسه با ابراز تاسف از اقدام دولت ترامپ درخصوص لغو معافیت‌های هسته‌ای سایت "فردو"، بار دیگر تاکید کرد: حفظ برجام رابطه مستقیم با حفظ صلح و امنیت بین المللی و ثبات منطقه دارد.
به گزارش تارنمای وزارت خارجه فرانسه، «اگنس فون در مول» در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که به دنبال تصمیم آمریکا مبنی بر لغو معافیت های مرتبط با سایت "فردو"، آیا توافق هسته ای در حال مرگ مغزی است ؟ اظهار داشت: ما از تصمیم آمریکا در لغو معافیتی که برای تسهیل در اجرایی شدن پروژه های عمرانی در این سایت(فردو) در نظر گرفته شده متاسف هستیم.
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه همچنین تصریح کرد: حفظ برجام بطور مستقیم به صلح و امنیت بین المللی و ثبات منطقه کمک می کند. بنابراین فرانسه قصد دارد به تلاش های خود در همکاری نزدیک با شرکای‌اش برای حمایت از این توافق و ایجاد شرایطی برای تسهیل در کاهش تنش‌ها ادامه می دهد.
وی بدون اشاره به عدم پایبندی طرف های اروپایی برجام به تعهدات خود در قبال این توافق بین المللی، گفت که فرانسه از ایران می خواهد بدون ایجاد وقفه‌ای، توافق نامه را به طور کامل انجام دهد.او همچنین گفت که «فرانسه نگران اقدام ایران درخصوص برداشت گام‌های کاهش تعهدات برجامی است که می تواند پیامدهایی برای نظام عدم اشاعه هسته ای داشته باشد».
«امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه چهارشنبه ۲هفته پیش در حاشیه سفر خود به چین در گفت و گو با خبرنگاران در پکن گفت: در روزهای آتی رایزنی هایی از جمله با طرف ایرانی انجام خواهد داد که باید منجر به نتیجه ای شود. او با بیان این که بازگشت به وضعیت عادی تنها زمانی رخ می دهد که ایران و ایالات متحده در مورد از سرگیری نحوه اعتمادسازی توافق کنند تصریح کرد: این موضوع را با رئیس جمهوری آمریکا به بحث خواهد گذاشت.
مکرون دوشنبه گذشته بار دیگر در یک تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود در مورد ایران با یکدیگر گفت و گو کردند.

کد مطلب: 111688
 
Share/Save/Bookmark