میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۸
 
 
میکروفون باز
پاسخ وزیر بهداشت به فوت یک بیمار پروانه‌ای

حسن قاضی زاده هاشمی وزیری است که معمولا حتی درباره موضوعاتی خارج از حوزه کاری خود اظهاراتی دارد اما هفته گذشته پاسخی را در برابر خبرنگار مطرح کرد که از زبان یک مسئول در جمهوری اسلامی بعید بود! وزیر بهداشت در واکنش به خبر فوت یک بیمار ای‌بی که گفته می‌شود در بیمارستان پذیرش نشده،‌ گفت:« اگر واقعا در این زمینه تخلفی شده و این ادعا درست است، حتما باید به مراجع قانونی شکایت کرده و این موضوع را پیگیری کنند.»
دکترسیدحسن هاشمی در حاشیه همایش معاونین غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره خبری مبنی بر فوت یک بیمار مبتلا به بیماری ای‌بی که گفته می‌شد در بیمارستان مورد پذیرش قرار نگرفته است، گفت: «سالانه ۳۹۰ هزار مرگ و میر داریم و قرار نیست که درباره همه آنها توضیح دهیم. در حال حاضر حوزه سلامت مردم مشکلات زیادی دارد. اکنون هم یکی از بیماران فوت و ادعا شده که مورد پذیرش قرار نگرفته است. اگر واقعا این اتفاق افتاده، قانون وجود دارد و حتما باید شکایت کنند. اما نباید به حاشیه‌ها دامن بزنیم و باید اجازه داد دستگاه‌های اجرایی کارشان را انجام دهند.»
قطعا افکار عمومی می‌پذیرند که وزیر در لحظه از اخبار جزئی حوزه خود اطلاعی نداشته باشد اما آنها نمی‌پذیرند که او به عنوان عالی‌ترین مقام بهداشت و درمان کشور آنقدر سرد و بدون گفتن اینکه پیگیری خواهد کرد به مکالمه پایان داده و از کنار تخلفی که صراحتا برای او بیان می‌شود به راحتی عبور کند، حداقل کاری که وزیر می‌توانست انجام دهد این بود که بگوید پیگیری کرده واعلام می‌کنیم! اینجاست که باید به قاضی زاده هاشمی گفت:«آنقدر سخت بود بگویید پیگیری می‌کنیم؟»

کد مطلب: 100112
 
Share/Save/Bookmark