میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۶
 
 
پاسخ جنتی به سیاست روز درباره دلایل اصلی استعفا:
سوالات سخت که می‌کنید من بلد نیستم جواب بدهم
سوالات سخت که می‌کنید من بلد نیستم جواب بدهم
 

علی جنتی آن زمان که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم بود ارتباط محدودی با رسانه‌های منتقد داشت و حتی در سال آخر سکانداری خود باعث شد تا منتقدانش نمایشگاه مطبوعات را تحریم کنند، حالا که وی با همه حاشیه‌های دوران وزارت خود استعفا داده است و کنار رفته هم انگار منتقدان را فراموش نمی‌کند.
اما نمایشگاه امسال فرصت خوبی بود برای پرسیدن از وزیری که هیچ وقت دوست نداشت با منتقدان هم‌کلام شود. حسن این نمایشگاه در استعفای وزیر و به تبع آن خلوت شدن دور و بر او از آدم‌های خاص! بود. سال گذشته که نتوانستیم به چند متری وزیر هم نزدیک شویم اما امسال در راهروهای شبستان اصلی به راحتی کنارش قرار گرفته و اندکی با وی قدم زدیم.
در عین حال سعی در پرسش سوالاتمان داشتیم البته آقای انتظامی معاون مطبوعاتی جنتی که هنوز بر این پست قرار دارد، خیلی دوست نداشت که وزیر سابق را در معرض پرسش و پاسخ ببیند و مدام یادآوری می‌کرد که وقت اذان است و سوال را بی‌خیال شویم!
اما جنتی برای نخستین‌بار (البته نمی‌دانم شاید از روی نشناختن اینکه خبرنگار کدام رسانه هستم، چراکه در طول سه سال فعالیت خود خبرنگاران منتقد را ندیده بود) پیشنهاد همراهی و سوال پرسیدن در مسیر منتهی به نمازخانه را پذیرفت و اجازه پرسیدن داد.
اولین سوال درباره علت استعفای وزیر و عنوان شدن اینکه به دلیل لغو کنسرت‌ها تحت فشار قرار گرفته بوده است، اما باز هم معاون مطبوعاتی محبوب او وسط صحبتمان حاضر شد و نگذاشت وزیر لب به سخن باز کند.
انتظامی گفت وزیر در این‌باره بارها صحبت کرده و صحبت‌هایش همان حرف‌های قبلی است، البته این سوال مقدمه سوال نخست اصلی ما از وزیر بود و با یادآوری این مطلب مجوز پرسیدن سوال بعدی را گرفتم، سوالی که باز هم جواب روشنی به آن داده نشد!
از وزیر پرسیدم اگر فشارهایی که بابت استعفا به شما وارد شده بابت لغو چند کنسرت بوده است، چرا با توجه به اینکه میزان کنسرت‌های لغو شده دو درصد آنهایی که در دوره فعالیتش اجرا شده نبوده، این هجمه علیه او صورت گرفته، اصلا موافق اتفاقاتی است که رخ داده و خودش می‌خواسته این اقلیت لغو شده در رسانه‌ها تکرار شود یا جریان‌سازی از جایی دیگر شروع شده بوده است؟
اما در این‌باره وزیر با اندکی مکث در حالی که به نمازخانه نزدیک می‌شد و صدای اذان از بلندگو پخش می‌شد، پاسخ داد: "سوالات سخت که می‌کنید من بلد نیستم جواب بدهم."
این جمله اما شد جمله آخر وزیر سابق فرهنگ و ارشاد دولت یازدهم در پاسخ به پرسش یک رسانه منتقد.
شاید به همین باید قانع بود که لااقل وزیر مستعفی را می‌توانی در نمایشگاه مطبوعات به دور از شلوغی‌ها بیابی و همین قدر با او هم‌کلام شوی.

کد مطلب: 97520
 
Share/Save/Bookmark