میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۸
 
 
به رغم سرکوب‌‌گری نیروهای امنیتی صورت گرفت
اعتصاب هزاران آمریکایی در اعتراض به تبعیض نژادی
اعتصاب هزاران آمریکایی در اعتراض به تبعیض نژادی
 

به رغم آنکه سرکوب تنها گزینه سران آمریکا به مطالبات مردمی شده است، دیروز ده‌ها هزار کارگر در اعتراض به نژادپرستی سیستماتیک و نابرابری اقتصادی، در بیش از ۲۰ شهر آمریکا دست از کار کشیدند.
سازمان‌دهندگان اعتصاب ملی کارگران گفتند ده‌ها هزار نفر در بیش از بیست شهر آمریکا در اعتراض به نژادپرستی سیستماتیک و نابرابری اقتصادی که در دوران همه‌گیری کرونا تشدید شده، دست از کار کشیدند.
این حرکت «اعتصاب برای زندگی سیاه‌پوستان» نام‌گذاری شده و اتحادیه‌های کارگری همراه سازمان‌های عدالت اجتماعی و نژادی از نیویورک تا لس آنجلس در یک سری اقدامات برنامه‌ریزی شده شرکت کردند. سازمان‌دهندگان این اعتصاب گفته‌اند که از آن جا که توقف کار در کل روز ممکن نیست، شرکت‌کنندگان در ساعت ناهار تجمع خواهند کرد یا دقایقی را در بزرگداشت جان سیاه‌پوستان از دست رفته بر اثر خشونت پلیس، سکوت خواهند کرد.«اش-لی هندرسون» یکی از سازمان‌دهندگان و عضو ائتلافی که در کنار بیش از ۱۵۰ سازمان دیگر جنبش «زندگی سیاه‌پوستان با ارزش است» را تشکیل می‌دهند، گفت: ما کشوری را می‌سازیم که در آن زندگی سیاه‌پوستان در هر جنبه اجتماع با ارزش است—از جمله در محل کار.
در میان اعتصاب‌کنندگان، کارگران ضروری مثل کارمندان خانه‌های سالمندان، نگهبانها، پیک‌ها، کارکنان غذاخوری‌ها و فرودگاه‌ها هم حضور داشتند.اعتصاب‌کنندگان خواستار اقدام سریع شرکت‌ها و دولت برای مقابله با نژاد پرستی سیتماتیک و نابرابری اقتصادی که مانع فعالیت و پیشرفت شغلی بسیاری از سیاه‌پوستان و لاتین‌تبارها می‌شود، شدند.شرکت‌کنندگان در اعتصاب از سران شرکت‌ها و مقامات منتخب دولت خواهند خواست که از قدرت اجرایی و قانون‌گذاری خود برای تضمین این مسئله استفاده کنند که مردم از همه نژادها می‌توانند پیشرفت کنند. این تقاضا شامل افزایش حقوق و اجازه دادن به کارگرها برای تشکیل اتحادیه به منظور باز شدن دستشان برای مذاکره بهتر در خصوص مراقبت‌های بهداشتی، مرخصی و حمایت از کودکانشان خواهد بود.در منهتن کارگران بیرون هتل بین‌المللی ترامپ تجمع کرده و خواستار تایید و امضای قانون حمایت از کارگران، HEROES، از سوی ترامپ شدند. از سوی دیگر بیش از ۱۲۰۰ دانشمند آمریکایی در نامه اعتراضی سرگشاده به کاخ سفید خواستار تصمیم‌گیری دولت بر اساس اصول علمی و پرهیز از اتهام‌زنی علیه دانشمندان شدند.این دانشمندان با اشاره به این‌که صنف آن‌ها همواره در طول تاریخ آمریکا تلاش کرده به سیاست‌زدگی کشیده نشود، «اتهام افکنی علیه کارشناسان علمی» توسط «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را به نقد کشیدند. لازم به ذکر است یافته‌های یک تحقیق جدید نشان داده آمار تلفات کودکان و نوجوانان سیاه‌پوست بعد از جراحی‌های معمول بسیار بیشتر از کودکان و نوجوانان سفیدپوست است.

کد مطلب: 114587
 
Share/Save/Bookmark