میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۳
 
 
درگیری در مرز لبنان و فلسطین اشغالی در سالگرد جنگ ۳۳ روزه بالا گرفت
اسرائیل بار دیگر مقهور وعده صادق
اسرائیل بار دیگر مقهور وعده صادق
 

منابع خبری از درگیری در مرز لبنان با فلسطین اشغالی خبر دادند و این که به صهیونیستها دستور داده شده است که به پناهگاه بروند در حالی که منابع خبری نزدیک به حزب الله لبنان اعلام کردند در جریان عملیات بعدازظهر دیروز ۵ نظامی رژیم صهیونیستی به هلاکت رسیدند و ۱۳ نفر نیز مجروح شدند
المیادین به نقل از رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کرد: حزب الله عملیات نظامی در نزدیکی مرز انجام داده و تانک مرکاوا اسرائیل را با موشک کورنت هدف قرار داده است. ارتش رژیم صهیونیستی به سوی نیروهای وابسته به حزب الله که قصد ورود به فلسطین را داشتند، آتش گشوده اند. المیادین اعلام کرد: نیروهای حزب الله برای شلیک موشک ضد زره کورنت به سوی خودروی نظامی ارتش اسرائیل، وارد اطراف منطقه اشغالی کفرشوبا شده بودند. کابینه امنیتی اسرائیل به ریاست بنیامین نتانیاهو در ساختمان وزارت دفاع (جنگ) این رژیم برای ارزیابی حوادث امنیتی در مرزهای لبنان، تشکیل جلسه داد. رسانه‌های رژیم اشغالگر از درگیری مسلحانه و شلیک چندین فروند موشک به طرف نظامیان رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که حزب الله با یک فروند موشک کورنت یک خودرو نظامی رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده است.خبرنگار النشره هم از انفجارها و پرواز جنگنده‌ها و بالگردها و هواپیماهای شناسایی رژیم صهیونیستی در مناطق مرزی با لبنان خبر داد.از سوی دیگر آویخای ادرعی سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: گزارش‌های از حادثه امنیتی در منطقه جبل روس مخابره شده است و جزئیات در دست بررسی است. به ساکنان مناطق مرزی با لبنان دستور داده شده است که در منازل خود بمانند. همه فعالیت‌های در مناطق باز از جمله اقدامات کشاورزی و گردشگری ممنوع است.از سوی دیگر شبکه الجزیره به نقل از منابع صهیونیست از تبادل آتش در مزارع شبعا خبر داد و گزارش داد: ارتش رژیم صهیونیستی چندین گلوله توپ به رویسات العلم در منطقه کفرشوبا لبنان شلیک کرده است. روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت از تبادل آتش در شمال فلسطین اشغالی خبر داد. المیادین اعلام کرد: نتانیاهو پس از دریافت اخبار مربوط به تحولات مزارع شبعا نشست کابینه را ترک کرد.شبکه الجدید گزارش داد: اخباری از هدف قرار گرفتن خودرو اسرائیلی در منطقه رویسات العلم در مزارع شبعا مخابره شده است.کانال ۱۱ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: به نظر می‌رسد که سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به وعده خود عمل کرده است زیرا وی هر آنچه می‌گوید را عملی می‌کند.بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با ترک جلسه کابینه عازم ستاد فرماندهی ارتش در وزارت جنگ شد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اظهار‌نظری مدعی شده که کشور لبنان و جنبش حزب‌الله در قبال هر‌گونه حمله علیه اسرائیل مسئول خواهند بود و رژیم وی برای هر سناریویی آماده است.
به دنبال شهادت یکی از نیروهای حزب الله لبنان در سوریه در حمله هفته گذشته رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق، طی روزهای اخیر رژیم صهیونیستی از ترس انتقام حزب الله، به حضور نظامی خود در مرز با لبنان افزوده بود. ناصیف حتی وزیر خارجه لبنان دیروز در واکنش به تهدیدات اخیر مقام‌های رژیم صهیونیستی،‌ تاکید کرد: ما از خاک خود در برابر هرگونه تجاوزی دفاع خواهیم کرد.

کد مطلب: 114686
 
Share/Save/Bookmark