میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۷
 
 
عربستان با شبکه‌های تلویزیونی برای اجرای معامله قرن دست و پا می زند
تبانی فرهنگی سعودی با صهیونیست‌ها علیه فلسطین
تبانی فرهنگی سعودی با صهیونیست‌ها علیه فلسطین
 

فلسطین در حالی این روزها نیازمند کمک‌های گسترده برای مقابله با کرونا ویروس و اشغالگری صهیونیست‌ها که برخی کشورهای عربی همچون سعودی به جای حمایت از فلسطین در تبانی فرهنگی با صهیونیست‌ها برای ترویج روند سازش دست و پا می‌زند.
سران سعودی از جمله بن سلمان ولیعهد که تاج و تخت را در گرو حمایت آمریکا می‌بینند برآنند تا با اجرای معامله قرن یا همان نابودی فلسطین به نفع رژیم صهیونیستی به این امر دست یابند. برگزاری نشست‌های معامله قرن در بحرین در حالی گامی در این راستا بوده که اکنون سعودی ابعاد جدیدی را در این زمینه در پیش گرفته است که ابعاد فرهنگی دارد و با شبکه‌های تلویزیونی صورت می‌گیرد. در همین چارچوب جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، شبکه « mbc» عربستان جو فرهنگی را مسموم کرده و در حال ترویج روایت صهیونیستی درباره اصل نزاع فلسطینی-اسرائیلی است.«داوود شهاب» از اعضای ارشد جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، شبکه « mbc» عربستان با آثار نمایشی که روایت صهیونیستی درباره اصل نزاع فلسطینی-اسرائیلی را ترویج می‌دهد دنبال تضعیف بیداری عربی است.
بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، وی گفت: شبکه mbc در حال اعمال «مسمومیت فرهنگی» است، نه تنها با آثار نمایشی بلکه بیشتر برنامه‌های آن حمله به ارزش‌های اسلامی و عربی اصیل است.شهاب ادامه داد: دشمنمان تمام سلاح خود را برای قتل، کندن پوست و نابودی هویت ما به کار گرفته (و موفق نخواهد شد) و برخی رسانه‌ها که از سوی کشورها و دولت‌ها حمایت مالی می‌شوند در تروریسم و جنایت‌های دشمن شریک هستند.وی ابراز امیدواری کرد که ملت‌های اصیل عرب به تبعیت و تغییر ارزش‌ها نه بگویند و در برابر جریانی که به عادی‌سازی روابط فرا می‌خواند، بایستند.یکی از این سریال‌های شبکه سعودی یاد شده، «ام هارون» است. موضوع این سریال زندگی یهودیان عرب ساکن کشورهای عربی در خلیج فارس در دهه چهل قرن گذشته است و چنان وانمود می‌کند که آن‌ها به دلیل دیانت خود مورد ظلم و ستم واقع شده و از جامعه عربی اسلامی طرد شده‌اند.دیگر سریال سعودی که در این راستا پخش آن آغاز شده «مخرج ۷» نام دارد. در قسمت اول این سریال یک بازیگر صراحتا به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در زمینه تجارت فرا می‌خواند و فلسطینی‌ها را «دشمن» توصیف می‌کند و بازیگر دوم با وی مخالفت می‌کند. همچنین سخنگوی جنبش انصارالله یمن پخش سریال‌هایی در راستای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را خیانت بزرگ به امت اسلام خواند.«محمد عبداسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به همین موضوع در توییتر خود نوشت: متوسل شدن به سریال‌های تلویزیونی برای ترویج وفاداری به رژیم دشمن اسرائیلی و شانه خالی کردن از فلسطین، خیانت بزرگ به امت است که نباید از افشای آن گذشت؛ همه باید در مقابل نوکران صهیونیست‌های جنایتکار و کسانی که در راستای عادی‌سازی روابط با این رژیم کار یا تبلیغ می‌کنند، بایستند.
همچنین «عبدالحکیم حنینی» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، هر گونه تلاش برای عادی سازی فرهنگی از سوی کشورهای عربی با اشغالگران اسرائیلی را رد کرد.روابط غیررسمی رژیم اسرائیل با تعدادی از کشورهای عربی از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گرم شده است. رژیم صهیونیستی اینک تنها با مصر و اردن معاهده رسمی صلح دارد. در سال ۲۰۲۰ اسرائیل به مدت ۶ ماه در یک نمایشگاه بین‌المللی در دبی شرکت می‌کند و یک هیات صهیونیستی نیز به مدت ۶ ماه در دبی حضور خواهد داشت. خبر دیگر از فلسطین آنکه محمد اشتیه نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان در واکنش به تصمیم جدید رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری و نیز اقدام این رژیم در بلوکه کردن بخشی از دارایی تشکیلات اعلام کرد، رام‌الله در آستانه مرحله اجرای تصمیم جدیدی قرار دارد. در این میان یک مقام وزارت خارجه آمریکا از آمادگی واشنگتن برای به‌رسمیت شناختن الحاق بخش‌های بزرگی از کرانه باختری به فلسطین اشغالی خبر داد. خبر دیگر آنکه باشگاه اسیران فلسطینی اعلام کرد مقامات رژیم صهیونیستی همچنان با تحویل دادن پیکر پنج اسیر فلسطینی مخالفت می‌کنند.

کد مطلب: 113551
 
Share/Save/Bookmark