میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
۲
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۹
 
 
کودک فلسطینی زیر چرخ خودروی صهیونیست‌ها به شهادت رسید
«ذبانیه» ۶ ساله قربانی جدید توهش صهیونیستی
«ذبانیه» ۶ ساله قربانی جدید توهش صهیونیستی
 

همزمان با انتشار اخباری درباره شهادت یک اسیر فلسطینی در زندان‌های اشغالگران قدس، منابع خبری اعلام کردند شهرک‌نشینی صهیونیست، یک کودک فلسطینی را با خودرو در کرانه باختری زیر گرفت و به شهادت رساند.
منابع فلسطینی اعلام کردند، یک شهرک‌نشین صهیونیست، «طارق ذبانیه» کودک شش ساله فلسطینی را در نزدیکی شهر «ترقومیا» در غرب «الخلیل» کرانه باختری زیر گرفت و به شهادت رساند.
بر اساس گزارش وبگاه «قدس‌نت»، طارق در حالی که سوار بر دوچرخه خود بود، به دست شهرک‌نشین مذکور زیر گرفته شد. ترقومیا هم‌جوار با شهرک صهیونیستی «ادوره» است. در فروردین ماه امسال (۱۳۹۸) نیز یک شهرک‌نشین صهیونیست، معلم فلسطینی «فاطمه سلیمان» (۴۲ ساله)را در «بیت‌لحم» با کامیون زیر گرفت و به شهادت رساند.منابع محلی اعلام کردند، ابتدا یک خودرو به خودروی فاطمه سلیمان برخورد کرد، وی برای دیدن خسارت‌های وارد شده به ماشینش پس از تصادف از آن خارج شد اما شهرک‌نشینی صهیونیست با کامیون خود به وی زد و باعث شهادت فوری این معلم شد
در همین حال رسانه‌های فلسطینی از شهادت یکی از اسرای زندانی در سلول انفرادی زندان‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند.«نصر طقاطقه» از «بیت فجار» در استان «بیت‌لحم» که در سلول انفرادی زندان «نیتسان» (واقع در الرمله) رژیم صهیونیستی محبوس بود، به شهادت رسید.جنبش «الاسیره» ویژه امور اسرا و شهدای فلسطینی اعلام کرد: اداره امور زندان‌های رژیم اشغالگر شهادت نصر طقاطقه را به ما ابلاغ کرده و پس از شهادت وی تمامی بخش‌های این زندان بسته شده است. «قدری ابوبکر» رئیس کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد، رژیم صهیونیستی حدود دو هفته پیش به منزل طقاقه یورش برد، وی را برای بازجویی به زندان «الجلمه» منتقل کرد و پس از آن به سلول انفرادی زندان نیتسان منتقل شد که در آنجا به شهادت رسید. در فروردین ماه نیز پس از آنکه مذاکرات نمایندگان اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی با مدیریت این زندان‌ها به نتیجه نرسید، حدود ۱۵۰ اسیر اعتصاب غذا کردند. در این میان شاعره فلسطيني بيش از ۳ سال است بدون آنکه اتهامي عليه وي مطرح شده باشد به شیوه های مختلف در زندان به سر مي برد. رژیم صهیونیستی شاعره فلسطینی را صرفا به سبب سرودن شعری درباره مقاومت ملت فلسطین سه سال و نیم به شیوه‌های مختلف زندانی کرده است.
خبر دیگر آنکه گروه‌های مقاومت فلسطینی موفق شدند یک «کوادکوپتر» رژیم صهیونیستی را در مرکز نوار غزه ساقط کنند. این اقدام پس از آن انجام می‌شود که هفته گذشته رژیم صهیونیستی اعلام کرد یک پهپاد را که از نوار غزه برخاسته بوده، ساقط کرده است. بر اساس گزارش روزنامه صهیونیستی «معاریو»، این پهپاد در شهرک صهیونیستی «زیکیم» در مجاور غزه دیده شده بود.
خبر دیگر از اراضی اشغالی آنکه یهودیان فلاشا در تل آویو با برپایی تظاهرات به آزادی افسر قاتل جوان اتیوپیایی اعتراض کردند. یهودیان فلاشا با برپایی تجمع اعتراض آمیز برابر یک کنیسه در تل آویو، برضد اقدام دادگاه اسرائیل به آزاد کردن افسر قاتل جوان اتیوپیایی شعار دادند. این تظاهرات ادامه اعتراضاتی است که از ۱۵ روز پیش در اعتراض به کشته شدن یک جوان اتیوپیایی با گلوله افسر پلیس اسرائیلی آغاز شد. وزارت دادگستری رژیم اشغالگر پیشتر اعلام کرده بود این افسر اسرائیلی با قید وثیقه آزاد شده است. وزارت دادگستری اسرائیل اعلام کرده است افسر یاد شده اشتباهی این جوان اتیوپیایی را کشته است. این در حالی است که شاهدان این ادعا را تکذیب می‌کنند.
یهودیان فلاشا به یهودیانی اطلاق می‌شود که پیشتر در کشور اتیوپی زندگی می‌کرده و بیشتر روانه اسرائیل شده‌اند. در این میان در چارچوب سیاست ایجاد فضای رعب و وحشت که نشانگر تروریسم دولتی صهیونیست‌ها است، تلویزیون رژیم صهیونیستی در مستندی به ترور اعضای مقاومت لبنان و فلسطین مانند دبیرکل سابق حزب‌الله، بنیانگذار جهاد اسلامی فلسطین، رئیس دفتر سیاسی حماس و یکی از بنیانگذاران گردان‌های القسام پرداخت.
در این گزارش به ترور «فتحی الشقاقی» بنیانگذار جهاد اسلامی فلسطین ، تلاش موساد برای ترور «خالد مشعل» رئیس سابق دفتر سیاسی حماس، ترور «محمود المبحوح» و نیز ترور «عباس الموسوی» دبیرکل سابق حزب‌الله پرداخته شد. در ابتدای این گزارش اذعان می‌شود رژیم صهیونیستی بیشتر از هر طرف دیگری در «جهان غرب» از «ترور» استفاده می‌کند و در ادامه به عنوان نمونه تصاویری از ترور دانشمندان هسته‌ای ایران به نمایش گذاشته می‌شود. خبر دیگر آنکه سازمان بین‌المللی حمایت از حقوق ملت فلسطین "حشد" با اشاره به آلودگی ۹۷ درصد از آب‌های زیرزمینی در نوار غزه به خاطر ادامه محاصره تحمیلی رژیم اشغالگر صهیونیستی، خواستار مداخله فوری برای حل این بحران شد.

کد مطلب: 109934
 
Share/Save/Bookmark
 


ادمین
۱۳۹۸-۰۴-۲۹ ۱۹:۲۴:۱۱
باسلام
ایراد وارده کاملا درست است
از تذکر شما متشکریم
۱۳۹۸-۰۴-۲۶ ۰۱:۰۷:۱۶
"توهش" به نظر غلط تایپی نیست غلط املایی هست. لطفا تصحیح بفرمایید.