میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰
 
 
در آیین تشییع پیکر «یدالله صمدی» مطرح شد
دل این سینما برای شما تنگ می‌شود
دل این سینما برای شما تنگ می‌شود
 

مراسم تشییع پیکر یدالله صمدی کارگردان سینما و تلویزیون در خانه سینما شماره یک با حضور سینماگران، مدیران تلویزیون و وزارت ارشاد، فرماندهان نیروی هوایی ارتش و خانواده مرحوم صمدی برگزار شد.
ستاره اسکندری بازیگر سریال تلویزیونی شوق پرواز در این مراسم گفت: عمو یدی جان، آن روزهای خوب رفتن، آن روزهایی که با هم در کنار هم دو نفر و نصفی بودیم. آن روزها رفتند، آنها روزهایی که در این روزهای خاکستری، رنگ نباخته بود. آن روزهای افسانه‌ای رفتند، آن روزهایی که همه خاک بودند و کسی خس و خاشاک نبود. این روزها همه ما تنها شده‌ایم، شما چرا چشمانتان به انتظار ماند. مگر نمی‌دانید روزگار شهر آشوب شده است، هیچکس یاد هیچکس را نمی‌کند. دل این سینما برای شما تنگ می‌شود.
سیروس الوند کارگردان سینمای ایران نیز بیان کرد: امسال عزیزان گرانقدری از کنار ما رفتند. یادمان است که یدالله صمدی جزء اولین فیلمسازنی بود که در سینمای ایران بعد از انقلاب فعالیت به‌سزایی داشت. شیرین و فعال و کوشا بود. مرحوم صمدی با فیلم «اتوبوس» شکوفته شد. یدالله صمدی غیرت خاصی به ادبیات فارسی و ایران و ایرانی داشت. یکی از ویژگی‌های یدالله در فیلم‌هایش، رگه‌های طنز بود که در آثارش درک می‌شد. دلم خیلی سوخت از این که یدی سینمای ایران رو از دست دادیم. این اواخر تنها بود. روحش شاد.
هنگامه قاضیانی بازیگر سینمای ایران اظهار کرد: خیلی برایم سخت است غم از دست دادن یدالله صمدی. رفتن او یک حفره بزرگ است برای سینمای ایران. آقای صمدی می‌دانم شما پیش ما هستید. از همه مردم می‌خواهم که مثل همیشه اتحادمان را حفظ کنیم. ما هیچکس را جز همدیگر نداریم. آقای صمدی می‌دانم قصد رفتن داشتی، اگر نه پیش ما می‌ماندی. قلب یدالله صمدی پر از عشق و صمیمیت بود.
محسن امیریوسفی رئیس کانون کارگردانان سینما گفت: آنقدر عزا بر سرمان ریخته است که دیگر فرصت زاری نداریم. امروز مردی که زیاد می‌دانست به سمت خانه ابدی خود می‌رود. سینمای ایران تا آخر مدیون او خواهد بود. یدالله صمدی مردی بزرگ بود.
منوچهر شاهسواری در این مراسم بیان کرد: بغض‌های ما برای مردی است که شرف صداقت او به ما یاد داد که باید تلخی‌ها را دور بریزیم. هنوز پاییز نیامده است، سینمای ایران برگریزان سنگینی را تجربه کرد. یدالله صمدی برای ما رفاقت کرد، اما ما پاسخ شایسته‌ای به خوبی‌های او نداده‌ایم. از خانواده یدالله تشکر می‌کنم که اجازه دادند که مراسم مرحوم صمدی را در خانه سینما برگزار کنیم. از دختر آن مرحوم که در این سال‌ها جانانه از یدالله مراقبت کرد، تشکر می‌کنیم. یدی سینمای ایران سنت رفاقت را برای ما به یادگار گذاشت. تا از خود عبور نکنیم به هیچ چیزی نمی‌رسیم و من باور دارم که یدی از خود گذشتگی کرد. روحش شاد و یادش گرامی باد.
بنفشه صمدی دختر زنده‌یاد صمدی هم در این مراسم سخنرانی کرد و گفت: سلام بابا جانم، سلام پاره تن من، رفتی پیش حضرت عشق، رفتی و ذهن زیبایت را با خود بردی. پدر جان تو با آثار خوبت همیشه باقی خواهی ماند. اما ای کاش آنقدر من را وابسته خودت نمی‌کردی، از وقتی که رفتی همه می‌نویسند، با معرفت‌ترین، مهربان‌ترین و با عشق‌ترین مرد سینما رفت. تمام عمرم به این افتخار کردم و وجودم از افتخاری که به تو داشتم پر است. از تو ممنونم که به من چیزهایی یاد دادی که از دست بسیاری از پدرها بر نمی‌آید. من و سعید برای نجات تو عهد بسته بودیم، اما تو با کس دیگر عهد بسته بودی.

کد مطلب: 106208
 
Share/Save/Bookmark