میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۱
 
 
هم زمان با افزایش همایت های آشکار واشنگتون از داعش صورت گرفت
تاکید نجباء بر خروج آمریکا از عراق

مهندس الشِمَّری حضور نظامیان بیگانه در خاک عراق را غیرقانونی خواند و خطاب به مقامات امریکایی هشدار داد: نیروهای نظامی‌تان را از عراق بیرون ببرید و سفارت خود با هزاران کارمند را ببندید، پیش از آنکه مجبور به این کار شوید.
به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء در ایران، سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء مهمان برنامه "پانوراما" در شبکه جهانی "العالم" بود.مهندس «نصر الشِمَّری» راجع به مورد حمله قرار گرفتن پایگاه نیروهای بسیج مردمی در "آمرلی" گفت: در گزارش الحشد الشعبی به وقوع انفجار در پایگاه اشاره شده است. وی ادامه داد: امریکایی‌ها بارها تهدید کرده‌اند که اجازه نمی‌دهند الحشد الشعبی در مناطق استقرارشان حضور پیدا کند.
معمولا نیز حملات خود را ناشی از اطلاعات غلط و خطای محاسباتی جلوه می‌دهند. امریکا اکنون در بدترین وضعیت سیاسی قرار دارد و بعید نیست باز هم دست به چنین اقدامات جنون‌آمیزی بزند.
سخنگوی نُجَباء حمله آمریکا به حشد شعبی را بی‌احترامی به اراده ملت عراق دانست و افزود: این نهاد با فتوای مرجعیت و مصوبه قانونی پارلمان تأسیس شده و جزئی از منظومه امنیتی عراق است. خصومت امریکا به‌حدی است که علاوه بر فرماندهان شیعی، فرماندهان سنی و مسیحی حشد را نیز هدف تحریم قرار داده است.الشِمَّری با تأکید بر اینکه دوران "بزن در رو" گذشته است، اظهار داشت: مقاومت اسلامی گزینه‌های زیادی برای پاسخگویی به امریکا و صهیونیست‌ها در اختیار دارد. ما فعلا به‌دنبال استفاده از گزینه‌های سیاسی هستیم. طرح عقب‌نشینی کامل نظامیان امریکایی به پارلمان عراق ارائه شده ولی ریاست پارلمان آن را مسکوت گذاشته است. به‌دنبال پیش بردن این طرح از طریق فشار افکار عمومی هستیم.
مهندس الشِمَّری اضافه کرد:
نیروهای الحشد الشعبی تحت امر یک هیأت مرتبط با نخست‌وزیری هستند؛ همانطور که نیروهای نظامی سازمان مبارزه با تروریسم و همچنین سرویس اطلاعاتی عراق به‌صورت مستقل و بدون ارتباط با وزارت دفاع و وزارت کشور فعالیت می‌کنند.وی سپس خاطرنشان ساخت: کشورهایی که هنگام اشغال یک‌سوم خاک عراق توسط داعش به ما کمک نکردند، حق ندارند در خصوص الحشد الشعبی ابراز نگرانی کنند. الحشد الشعبی ضمانتی برای امنیت عراق است.الشمری با اشاره به تهدیدات دائمی امریکا، اظهار داشت: این حق ماست که پایگاه‌های نظامی امریکا در خاک کشور خود را زیر نظر داشته باشیم.
حضور سربازان امریکایی در عراق غیرقانونی است و ورود و خروج هر نظامی خارجی به عراق باید با مصوبه پارلمان باشد.
وی در پایان این گفتگوی تلویزیونی بار دیگر خطاب به امریکایی‌ها هشدار داد: نیروهای نظامی‌تان را از عراق بیرون ببرید و سفارت خود با هزاران کارمند را ببندید، پیش از آنکه مجبور به این کار شوید.
خبر دیگر آنکه «وفیق السامرائی» رئیس پیشین سرویس اطلاعات نظامی عراق که یکی از کارشناسان نظامی این کشور است، نیروهای سازمان «الحشد الشعبی» را «بخش کارآمدی از عوامل توازن راهبردی منطقه‌ای» دانست. مردم عراق خواستار ادامه فعالیت حشدالشعبی هستند.

کد مطلب: 110249
 
Share/Save/Bookmark