میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۱
 
 
آغاز رزمایش ترکیبی موشکی پهپادی سپاه
شاهکار موشکی
شاهکار موشکی
 

پس از برگزاری رزمایش دریایی اقتدار ۹۹ ارتش جمهوری اسلامی ایران، برگزاری رزمایش موشکی پهپادی پیامبر اعظم (ص) ۱۵ نیروی هوافضای سپاه پاسداران، دشمنانی که در اندیشه خود خیال شوم حمله نظامی به جمهوری اسلامی ایران را داشتند، در کابوس تازه‌ای قرار دارد.
وحشت و هراس در واکنش‌های رژیم‌هایی که مدت‌ها است آرزوی جنگ علیه ایران را در سر می‌پرورانند، پس از برگزاری دو رزمایش دریایی و موشکی به خوبی دیده می‌شود.
خط قرمز جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌های نظامی و دفاعی به ویژه موشکی است که خواب را از چشمان رژیم آمریکا، رژیم صهیونیستی و سعودی‌ها ربوده و می‌دانند که اگر دست از پا خطا کنند موشک‌هایی که در رزمایش رگباری شلیک شد بر سر آنها فرود خواهد آمد.
نیروهای مسلح ایران در همه رسته‌ها آمادگی کامل رو در رویی با هر گونه تهدیدی را دارند و در صورت وقوع تهدید، در کمترین زمان دشمنان پشیمان خواهند شد.

مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح روز جمعه با رمز مقدس یا فاطمه الزهرا (س) با شلیک انبوه موشک‌های بالستیک زمین به زمین و اجرای عملیات از سوی پهپادهای تهاجمی بمب افکن در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد.
در این مرحله از رزمایش که با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولان عالی رتبه نیروهای مسلح برگزار شد؛ با بهره‌گیری از نسل جدید موشک‌های بالستیک زمین به زمین و پهپادها، تهاجم ترکیبی به پایگاه دشمن فرضی و انهدام تمامی اهداف تعیین شده انجام پذیرفت.
بنابراین گزارش، در مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵سپاه، پس از حمله پهپادهای تهاجمی بمب افکن نیروی هوافضای سپاه از همه جهت‌ها به سپر موشکی دشمن فرضی و انهدام کامل اهداف، انبوه موشک‌های بالستیک نسل جدید سپاه در کلاسهای ذوالفقار، زلزال و دزفول به سمت اهداف تعیین شده شلیک و ضربات مهلکی بر پایگاه فرضی دشمن وارد کرد.
این موشک‌ها به سرجنگی جدا شونده و قابلیت هدایت در خارج از جو و نیز قدرت اخلال و عبور از سپر موشکی دشمن مجهز شده‌اند. 

*با اقتدار برابر دشمنان ایستاده‌ایم
فرمانده کل سپاه اجرای عملیات مشترک موشکی و پهپادی در مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ را نمایشگر اراده مستحکم ملت ایران برای دفاع از ارزش‌های حیاتی خود توصیف کرد و گفت:آزمون موفق فناوری‌های نوین در سیستم‌های هدایت و کنترل موشک و پهپاد و فرماندهی و کنترل بسیار دقیق صحنه عملیات مشترک راهبردی از ویژگی‌های برجسته مرحله اول این رزمایش بود.
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در حاشیه برگزاری مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ که از صبح روز جمعه در منطقه کویر مرکزی ایران آغاز شده؛ با بیان اینکه رزم مشترک موشکی و پهپادی در ابعاد بسیار گسترده‌ای تمرین شد، گفت: بکارگیری حجم زیادی از پهپادهای تهاجمی رزمی مجهز به فناوری‌های پیشرفته هدایت و کنترل و هوش مصنوعی در هدف یابی و هدف زنی در کنار شلیک موشکهای بالستیک و انهدام اهداف با دقت بسیار زیاد در مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ صحنه‌های باشکوهی از اقتدار و توان بازدارنده دفاعی ایران اسلامی را به نمایش گذاشت.
سرلشکر سلامی آزمون موفق فناوری‌های نوین در سیستم های هدایت و کنترل موشک و پهپاد و فرماندهی و کنترل بسیار دقیق صحنه عملیات مشترک راهبردی را از ویژگی‌های برجسته رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ توصیف کرد و گفت: به فضل الهی امروز نیروی هوافضای سپاه به خوبی توانست با به کارگیری فناوری موشکی و پهپادی تمام هدف‌های مورد نظر در رزمایش را با دقت اصابت قرار دهد.
فرمانده کل سپاه با تاکید بر این که تصویر بسیار دل انگیزی از یک شکوه حماسی قدرتمند را در این رزمایش شاهد بودیم گفت: برای نیروی هوافضای سپاه امروز روز جدید و متفاوتی بود و من این دستاورد بزرگ را به رهبر بزرگ و عظیم الشأن انقلاب اسلامی ،ملت ایران و همه هواداران انقلاب اسلامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه آنچه امروز به پرواز درآمد اراده مستحکم ملت ایران برای دفاع از ارزش‌های حیاتی خود بود؛ پیام رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ را اقتدار و اراده مصمم جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از حاکمیت ملی، صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارزش‌ها، برابر دشمنان اسلام و ایران توصیف کرد.

تشریح مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ توسط تولد قدرت جدید سپاه با استفاده از هوش مصنوعی در هدف یابی و هدف زنی
فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز از مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ به عنوان عملیات شبیه سازی تهاجم به نقاط قوت و ارکان دفاعی دشمن نام برد و گفت: با ترکیب قابلیت‌های جدید موشکی و عملیات پهپادی و استفاده از فناوری هوش مصنوعی، امروز قدرت جدیدی در سپاه متولد شد.
وی افزود: در این مرحله از رزمایش ابتدا با سامانه‌های پهپادی به بخش دفاعی و پدافندی پایگاه دشمن فرضی حمله شد و لحظاتی بعد موشک‌های شلیک شده بخش‌ها و سرمایه‌های اصلی دشمن را منهدم کردند.
سردار حاجی زاده تاکتیک‌های به کارگیری شده در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ را برآیند و محصول تجربیات عملیات‌ها و رزمایش‌های سال‌های گذشته توصیف و تصریح کرد: با به کارگیری نسل جدید موشک‌ها و پهپادهای تهاجمی امروز به توانمندی جدیدی دست یافته‌ایم.
وی با اشاره به ویژگی‌ها و قابلیت‌های موشک‌های شلیک شده در مرحله نخست رزمایش گفت: موشک‌هایی که در این مرحله از رزمایش مورد استفاده قرار گرفت، نسل جدید موشک‌های بالستیک است که دارای سرجنگی جدا شونده با RCS و سطح مقطع راداری پایین است و زمان عملیاتی و آماده شدن آنها نسبت به گذشته به یک دهم کاهش یافته است.
وی افزود: این موشک‌ها در کمتر از ۵ دقیقه از زمان استقرار، عملیاتی شده و قابلیت پرتاب خواهد داشت.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تهاجم همه جهتی در همه سطوح ارتفاعی به پایگاه‌های دشمن فرضی و سلب امکان دفاع از پدافند دشمن، نفوذ به سپر موشکی با جداسازی سرجنگی موشک‌ها از بدنه و ناکام گذاشتن سامانه‌های دفاعی و نیزطراحی و به کارگیری سامانه‌ها توسط متخصصان جوان انقلابی کشور را از ویژگی‌های ممتاز رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ توصیف کرد و گفت: با ترکیب این قابلیت‌های جدید موشکی با عملیات پهپادی و استفاده از فناوری هوش مصنوعی، امروز امکان و قدرت جدیدی در سپاه متولد شد.

کد مطلب: 116829
 
Share/Save/Bookmark