میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۵
 
 
رسوایی بزرگ رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان
حزب‌الله قواعد بازی را می‌چیند
حزب‌الله قواعد بازی را می‌چیند
 

درحالی که فضای داخلی صهیونیست‌ها در سایه تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو کاملا مشوش است اسرائیل در یک اقدام مضحک داستانی ساختگی از یک پیروزی وهمی مقابل حزب‌الله بیان کرد در حالی در نهایت این حزب‌الله بود که نشان داد قواعد بازی را می‌چیند و این رژیم بازنده‌ای بیش نیست.
روایت وضعیت امنیتی در مرزهای شبعا در جنوب لبنان توجه رسانه‌های منطقه و جهان را به خود جلب کرد. ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد که حمله نیروهای حزب‌الله را خنثی کرده است؛ اما حزب الله با صدور بیانیه ‌ای بلافاصله این ادعا را رد کرد. این روایت واکنش‌های هیستریکی رژیم اشغالگر صهیونیستی را نشان می‌دهد . شهرک‌نشینان صهیونیست را نگران و نظامیان رژیم اشغالگر را وحشت زده کرد که وحشت خود را هر از گاهی در اظهارات متناقضشان نشان می‌دهند. رژیم صهیونیستی در سردرگمی سیاسی و نظامی در مرزهای لبنان به سر می‌برد که این امر متاثر از وضعیت «هیستریک» رژیم صهیونیستی بوده که توسط ارتش و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر آن روشن شد.انتشار خبر دروغین مبنی بر حمله حزب‌الله به مرزهای لبنان و خنثی کردن عملیات آن‌ها طعمه‌ای بود که رسانه‌های صهیونیستی را به دام انداخت.این ادعاهای دروغین نظامیان صهیونیست را وحشت زده و شهرک نشینان را نگران کرد که این اضطراب در اظهارات متناقض آن‌ها به وضوح دیده می‌شود.
حزب‌الله تاکید کرد که در این حوادث هیچ درگیری و تیراندازی از طرف مقاومت صورت نگرفته؛ بلکه فقط یک طرف بود که تیراندازی کرد و آن دشمن مضطرب بود.‎ استراتژی حزب‌الله یک سکوت معنادار و زجر آور است که رژیم اشغالگر صهیونیستی را نگران کرده و آن را به سوی گستاخی‌های بیشتر سوق می‌دهد.
حزب‌الله ادامه جنگ روان‌شناختی خود را پاسخی به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه که منجر به شهادت «علی کامل محسن» مجاهد حزب‌الله بود،قرار داد و استراتژی سکوت مرگبار را اتخاذ کرد. در همین راستا حزب‌الله تصریح کرد که پاسخ ما به شهادت برادر مجاهدمان علی کامل محسن حتمی است و صهیونیست‌ها باید در انتظار مجازات جنایت‌هایشان باشند.عون رئیس‌جمهور لبنان در جلسه شورای عالی دفاع این کشور، تجاوز روز گذشته رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان را محکوم کرد.
روزنامه الکترونیکی رأی الیوم به این روایت جعلی صهیونیستها پرداخت و نوشت: «ترس، ناآرامی، اضطراب، نگرانی، بیانیه‌های متناقض و رسانه‌های اجیر شده در خدمت روایت صهیونیستی و سران رژیم اشغالگر؛ از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر گرفته تا بنی گانتز، وزیر جنگ».به گزارش این روزنامه، رژیم صهیونیستی در مقابله با حزب الله با مشکل مواجه شده است و درباره ترس و نگرانی این رژیم همین نکته کافی است که هزاران صهیونیست که در سواحل «البصه» در نزدیکی مرزهای شمالی حضور داشتند، برای لحظاتی پنهان شدند و شمار زیادی نیز، از منطقه متواری شدند.
در این میان دفتر اطلاع‌رسانی کمیته‌های مقاومت فلسطین بر حق ایران، حزب‌الله، مقاومت فلسطین و سوریه در پاسخ به هرگونه تجاوز به سرزمین‌های عربی و اسلامی تأکید کرد. همچنین عمیرام لوین فرمانده اسبق منطقه شمال در ارتش رژیم صهیونیستی در اظهاراتی در ارتباط با تحولات روز گذشته در مرزهای جنوبی لبنان تأ‌کید کرد که این حزب‌الله است که دستور کار را به تل‌آویو دیکته می‌کند.
از سوی دیگر «حسان دیاب» نخست‌وزیر لبنان امروز سه‌شنبه در جلسه شورای عالی دفاع این کشور گفت که دشمن دست به اقدام نظامی خطرناک زده و در صدد تغییر مأموریت نیروهای یونیفل و قواعد درگیری است.
دیاب همچنین با اشاره به اینکه تفکر اسرائیل تجاوزکارانه است، گفت که «ما تجاوز دشمن به حاکمیت لبنان و نقض قطعنامه ۱۷۰۱ با هدف ایجاد درگیری و تلاش برای به وجود آوردن تغییراتی در مأموریت نیروهای یونیفل در جنوب را محکوم می‌کنیم». همچنین باسیل رئیس حزب «التیار الوطنی الحر» لبنان که رئیس جمهور این کشور وابسته به آن است، ضمن اعلام اینکه تجاوزی دائمی علیه لبنان وجود دارد، بر ایستادگی در کنار حزب‌الله در مقابل رژیم صهیونیستی تأکید کرد. در این میان گروه‌های مقاومت فلسطین اعلام کردند، مقاومت در تمام جبهه‌ها حق کامل پاسخگویی به تجاوزهای مکرر رژیم صهیونیستی را دارد. رسانه‌های صهیونیستی می‌گویند تل‌آویو از طریق مقام‌ها و واسطه‌های بین‌المللی مجدداََ به حزب‌الله پیام داده که به دنبال آغاز جنگی جدید نیست. به نوشته وبگاه عبری‌زبان «یدیعوت آحرونوت»، اسرائیل دیروز از طریق مقام‌های بین‌المللی این پیام را به حزب‌الله داده که نمی‌خواهد حادثه امنیتی دیروز به جنگ تمام عیار با این گروه و لبنان تبدیل شود.

کد مطلب: 114713
 
Share/Save/Bookmark