میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۵
 
 
فرمانده سپاه به فرمانده ارتش پاکستان توصیه کرد:
اقدامات پیشگیرانه مانع از ایجاد ناامنی

فرمانده سپاه پاسداران گفت: اقدامات پیشگیرانه با اتکا به نیروهای مردمی می‌تواند مانع ایجاد ناامنی در پاکستان شود.
به گزارش تسنیم، ژنرال «قمر جاوید باجوا» رئیس ستاد ارتش پاکستان که در رأس یک هیئت عالی‌رتبه نظامی به تهران سفر کرده است دیروز با سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار دو طرف برگسترش مناسبات نظامی و دفاعی و توسعه همکاری‌ها و تعاملات در زمینه تأمین امنیت مرزهای مشترک در برخورد قاطع با اشرار و تروریست‌ها تأکید کردند.
سرلشکر جعفری در این دیداراز دین مبین اسلام به عنوان مهم‌ترین عامل وحدت ملت و دولت ایران و پاکستان یاد و تصریح کرد: با وجود توطئه‌ها و خباثت‌های دشمنان علیه امت اسلام و کشورهای منطقه، روابط ایران و پاکستان نسبت به گذشته عمیق‌تر خواهد شد.
سرلشکر جعفری با اشاره به تجربیات ارزشمندی که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سپاه از دوران دفاع‌مقدس به همراه دارند، اظهار داشت: حضور و نقش‌پذیری مردم در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی و خاک میهن که موجب ایجاد دگرگونی در سرنوشت جنگ شد؛ از مهم‌ترین مؤلفه‌های پیروزی‌بخش دوران دفاع‌مقدس قلمداد می‌شود. وی افزود: امروز نیز این الگوی الهام‌بخش، به سایر کشورها منتقل شده و در عراق و سوریه از هنگامی که تصمیم به ورود نیروهای مردمی در صحنه نبرد گرفته شد، حضور سازماندهی شده و دفاع جانانه مردم در کنار ارتش در مقابله با داعش ورق را برگرداند و شکست امروز تکفیری‌ها را رقم زده است.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مردم و دولت‌های منطقه هر یک به نوعی با دشمنی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی روبه‌رو هستند، گفت: مطلع شدیم در پاکستان نیز تلاش‌هایی برای ناامن‌سازی و گسترش آن صورت می‌پذیرد که اقدامات پیشگیرانه با اتکا به نیروهای مردمی در کنار نیروهای مسلح و امنیتی می‌تواند مانع ایجاد ناامنی در این کشور شود.
سرلشکر جعفری تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از تجربه ۴۰ ساله برابر تهدیدات دشمنان، آماده انتقال تجربه دفاع و مقاومت مردمی به پاکستان است.
همچنین «ژنرال قمر باجوا» نیز با ابراز خرسندی از حضور در ایران، اظهارداشت: دو ملت ایران و پاکستان دارای تمدن و تاریخ کهن ارزشمندی هستند و این مسئله باعث شده که زمینه‌های همکاری بیشتری داشته باشیم. وی افزود: وجود مرزهای مشترک دو کشور نیز اهمیت توسعه مناسبات و تعامل میان ایران و پاکستان را دو چندان می‌کند.
رئیس ستاد ارتش پاکستان با تأکید بر اینکه دشمنان درصدد ایجاد تفرقه میان ایران و پاکستان هستند گفت: برغم تمامی توطئه‌ها و اقدامات تفرقه انگیز دشمن، درصدد توسعه مناسبات و همکاری‌ها هستیم.
«ژنرال قمر باجوا» با بیان اینکه اقدامات و کمک‌های سپاه در یاری رساندن به ملت‌های مسلمان منطقه موجب علاقه‌مندی بیشتر من به شما شده است، گفت: کشور ایران با وجود تمامی تهدیدات امروز از جایگاه و موقعیت خوبی برخوردار است، کشور پاکستان نیز سالیان سال در تحریم به سر برده، اما به رغم تمامی مشکلات تا به امروز دو ملت به خوبی عمل کرده‌اند.

کد مطلب: 101772
 
Share/Save/Bookmark