میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۴
 
 
فرزند سردار شهید سلیمانی:
هزاران حاج قاسم آماده حرکت به سمت کاخ سفید هستند
هزاران حاج قاسم آماده حرکت به سمت کاخ سفید هستند
 

وزیر دفاع عامل اصلی تنش و بی ثباتی در منطقه را حضور آمریکایی‌ها عنوان کرد و گفت: برای تنش زدایی و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه باید حضور اشغالگرانه و مداخله گرانه امریکا هرچه زودتر پایان داده شود.
امیر سرتیپ امیر حاتمی در تماس تلفنی وزیر دفاع ژاپن با وی، ترور یک مقام رسمی ارشد نظامی توسط یک کشور دیگر در خاک کشور ثالث را جنایتی بزرگ و بی سابقه عنوان کرد و گفت: براساس قطعنامه صریح شورای امنیت سازمان ملل اقدام امریکا مصداق واقعی تروریسم دولتی است. امیر سرتیپ حاتمی عامل اصلی تنش و بی ثباتی در منطقه را حضور امریکایی‌ها عنوان کرد و گفت: برای تنش زدایی و ایجاد ثبات و امنیت در منطقه باید حضور اشغالگرانه و مداخله گرانه امریکا هرچه زودتر پایان داده شود. وی گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین کشور ساحلی منطقه خلیج فارس و دریای عمان همواره به نقش خود در تأمین امنیت آب‌های منطقه‌ای عمل کرده و کسانی که قصد کمک به تنش زدایی و ایجاد ثبات در منطقه را دارند باید به امریکایی‌ها که عامل ناامنی در منطقه هستند گوشزد کنند که منطقه را به منظور برقراری ثبات و آرامش ترک کنند.
امیر سرتیپ حاتمی در این گفتگو تلفنی همچنین بر لزوم محکومیت اقدام تروریستی دولت امریکا توسط تمامی کشورش‌های مستقل و آزاده جهان تأکید کرد.
«تانو کونو» وزیر دفاع ژاپن نیز در این تماس تلفنی اظهار داشت: کشورش برای ایفای نقش تنش زدایی و ایجاد صلح و ثبات در منطقه آماده است.
وی همچنین بر تصمیم کشورش برای مشارکت نکردن در ائتلاف‌های نظامی به رهبری امریکا در منطقه تأکید کرد.

کد مطلب: 112365
 
Share/Save/Bookmark