میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۵
 
 
روحانی:
توانستیم درآمدها و هزینه‌ها را مدیریت کنیم
توانستیم درآمدها و هزینه‌ها را مدیریت کنیم
 

رئیس‌جمهور گفت:‌ با برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته در سال جاری به‌ویژه تمهیداتی که در بودجه سال ۱۳۹۹ دیده شده بود، توانستیم درآمدها و هزینه‌ها را مدیریت کنیم.
دویست و پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صبح یکشنبه برگزار شد و در این جلسه وزیر راه و شهرسازی که به‌نمایندگی از طرف رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد و منطقه زلزله‌زده سی‌سخت سفر کرده بود، گزارشی از وضعیت زلزله‌زدگان، میزان آسیب و خسارات، روند امدادرسانی و مداوای مصدومان و اسکان موقت خانواده‌هایی که خانه‌هایشان آسیب دیده بود و همچنین برآورد خسارات وارد شده و برنامه‌ریزی برای کمک به ساخت منازل تخریب ‌شده، ارائه کرد.
پس از ارائه این گزارش، رئیس جمهور بر ضرورت کمک‌رسانی فوری به زلزله‌زدگان، جبران خسارات و همچنین تسریع در اسکان موقت کسانی که منازلشان در این زلزله خسارت دیده است با توجه به فصل سرما در این منطقه، تأکید کرد.
روحانی در ادامه با اشاره به گزارش وزیر راه و شهرسازی درخصوص آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن، این طرح را گام بزرگ دولت تدبیر و امید برای تأمین مسکن دهک‌های پایین و متوسط درآمدی جامعه عنوان کرد و با اشاره به روند خوب طی مراحل این طرح ملی و زیربنایی اظهار داشت: امیدواریم بخشی از واحدهای در دست ساخت این طرح تا پایان این دولت تکمیل و افتتاح شود.
روحانی تأمین زمین مورد نیاز برای اجرای طرح ملی مسکن از طرف دولت را نقطه قوت این طرح عنوان کرد و افزود: خوشبختانه این طرح با استقبال و مشارکت خوبی از سوی متقاضیان مواجه شده است و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های درست، مسکن همه ثبت‌نام‌کنندگان در زمان مقرر آماده و تحویل شود.
وی با اشاره به اینکه زمین مورد نیاز برای ساخت ۲۶۰ هزار واحد فراهم شده است و مراحل ساخت واحدها در ریل طبیعی خود افتاده است، اضافه کرد: توزیع استانی طرح‌ها نیز متناسب با نیاز بوده است و پروژه‌های اجرایی در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد در ماه‌های آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.
در این جلسه همچنین وزیر امور اقتصاد و دارایی گزارشی از میزان تحقق درآمدهای مشخص‌شده در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ به‌ویژه از محل وصول مالیات، فروش اوراق و درآمد حاصله از صادرات ارائه کرد.

براساس این گزارش وزیر اقتصاد با اشاره به مالیات وصولی از مالیات‌دهندگان بزرگ و همچنین وصول مالیات‌های معوقه، از تحقق بخش عمده درآمدهای مشخص‌شده در بودجه سال جاری خبر داد.
رئیس جمهور در این رابطه تأکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته در سال جاری به‌ویژه تمهیداتی که در بودجه سال ۱۳۹۹ دیده شده بود، توانستیم درآمدها و هزینه‌ها را مدیریت کنیم و این مهم در شرایط جنگ اقتصادی و فشار حداکثری دولت ترامپ حاصل شد که به‌اعتراف خود آنها، به شکست این سیاست انجامید.
روحانی با اعلام تحقق اهداف بودجه سال جاری در حوزه اصلی درآمدها و هزینه‌ها، ابراز کرد: برنامه اقتصادی کلان دولت در سال جاری که بودجه نیز ذیل آن است، براساس واقعیت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی کشور تدوین شد و در اجرا نیز محقق گردید.

کد مطلب: 117261
 
Share/Save/Bookmark