میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳
 
 
واکنش ظریف به جوسازی‌های لودریان
مسیر اروپا، کمکی به حل مشکلات نمی‌کند

همزمان با تحرکات و جوسازی‌های ضد ایرانی فرانسه، وزیر خارجه ایران با برشمردن تعهدات اجرا نشده اروپا در برجام خطاب به لودریان گفت: مسیری که اروپا در پیش گرفته‌ کمکی به حل مشکلات نمی‌کند.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و «ژان ایو لودریان» همتای فرانسوی شامگاه شنبه در حاشیه پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ دیدار و گفتگو کردند.در دیدار وزرای خارجه ایران و فرانسه در خصوص موضوعات دوجانبه و آخرین تحولات منطقه و برجام گفتگو شد.ظریف در این دیدار ضمن یادآوری و برشمردن تعهدات انجام نشده اروپا ذیل برجام تاکید کرد: مسیری که اروپا پیش گرفته‌ کمکی به حل مشکلات نمی‌کند و تنها راه درست، بازگشت اروپا به انجام تعهدات ذیل برجام است.
«ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه پس از دیدار با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت که پاریس از نقض برنامه جامع اقدام مشترک توسط ایران نگران است و افزود: «به ظریف تصمیم فرانسه درباره ادامه کاهش تنش در منطقه خلیج فارس را ابلاغ کردیم.» وزیر خارجه فرانسه پس از دیدار با وزیر امور خارجه ایران در مونیخ آلمان گفت که پاریس از نقض توافق هسته‌ای توسط ایران نگران است. لازم به ذکر است محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «میرو سرار» وزیر خارجه اسلوونی در حاشیه پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کردند.
محمدجواد ظریف همچنین در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با «محمدعلی الحکیم» همتای عراقی خود دیدار و گفتگو کرد. ظریف پیش از این نیز با «مسرور بارزانی» نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار در خصوص مسائل عراق و سوریه همچنین امنیت و مبارزه با تروریسم گفتگو و تبادل نظر شد. در دیدار ظریف و «احمد ناصر المحمد الصباح» وزیر خارجه کویت علاوه بر موضوعات روابط دوجانبه، امنیت منطقه و روابط با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، تحولات یمن نیز مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت. همچنین وزرای خارجه ایران و لهستان در مونیخ درباره تعهدات اروپا در برجام و تحولات منطقه گفتگو کردند.

کد مطلب: 112853
 
Share/Save/Bookmark