میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۵
 
 
دیپلماسی پارلمانی در تحکیم اتحاد جبهه مقاومت

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در آغاز سفر دو روزه خود به لبنان، بر جایگاه تأثیرگذار این کشور تأکید کرد و گفت، تلاش همیشگی ایران این بوده که لبنان کشوری آزاد و مستقل باشد.
«علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران پس از سوریه در دومین مقصد منطقه‌ای خود وارد لبنان شد و قرار است در سفر دو روزه خود به این کشور با مقامات مختلف لبنانی دیدار کند. بر اساس گزارش روزنامه «النهار»، لاریجانی که وارد فرودگاه بین‌المللی «رفیق الحریری» بیروت شد، مورد استقبال «هانی قبیسی» نماینده رئیس پارلمان لبنان، «محمد جلال فیروزنیا» سفیر ایران در لبنان و «محمود قماطی» وزیر سابق و نماینده «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله قرار گرفت. قبیسی در همین ارتباط گفت: از طرف «نبیه بری» برای استقبال از این میهمان عزیز در کشور دوم خودش لبنان آمده‌ایم تا خوشامد بگوییم و اقامت خوبی را برای وی در لبنان آرزو کنیم.
وی سپس حسن روابط میان دو کشور را ستود و افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره و در تمام سختی‌ها در کنار لبنان بوده است.لاریجانی هم اعلام کرد: باعث خوشحالی و افتخار من است که این فرصت مجددا فراهم شد تا به کشور برادر و دوست لبنان سفر کنم. طبعا لبنان کشوری مؤثر در منطقه است و همیشه روابط دوستانه‌ای میان ایران و کشور بردار لبنان برقرار بوده است. همانطور که می‌دانید ایران همواره تلاش کرده تا لبنان را کشوری آزاد و مستقل ببیند، در همین چارچوب به ملت و مردم لبنان تلاش‌های موفقی را که منجر به تشکیل دولت جدید شد، تبریک می‌گویم. همیشه تلاش خواهیم کرد که روابط دوجانبه میان دو کشور، روابط ممتاز باشد و از خدا برای شما آرزوی توفیق دارم. علی لاریجانی در دیدار خود با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه، بر اهمیت پیروزی‌های اخیر محور مقاومت علیه تروریست‌ها (در جبهه ادلب) تاکید و اعلام کرد: حمایت‌های تهران از دمشق در جنگ علیه تروریست‌ها ادامه خواهد داشت. جمهوری اسلامی ایران یقین دارد که سوریه قادر است، جنگ تا آزادی همه مناطق خود از لوث تروریست‌ها را ادامه دهد تا به جایگاه قبلی خود در منطقه برگردد. در همین حال رئیس کمیته پارلمانی دوستی ایران و سوریه اعلام کرد، سفر رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به دمشق در این برهه زمانی این پیام را فرستاد که ایران حامی سوریه در مقابله با اشغالگری ترکیه است. «بشیر شربتچی» رئیس کمیته پارلمانی دوستی ایران و سوریه درباره زمان سفر لاریجانی به دمشق و دلالت‌های آن به وبگاه «العهد» گفت، سفر مذکور در «خط سیر طبیعی» خود صورت گرفت و نتیجه روابط گرم و برادرانه دو طرف است.وی افزود: ایران و سوریه دو کشور هستند اما آنها دو شریک در محور مقاومت هستند که اثبات شده است.

کد مطلب: 112871
 
Share/Save/Bookmark