میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۴
 
 
آیت‌الله جنتی:
هیئت‌های اجرایی انتخابات مراقبت کنند افراد فاسد تأیید صلاحیت نشوند
هیئت‌های اجرایی انتخابات مراقبت کنند افراد فاسد تأیید صلاحیت نشوند
 

دبیر شورای نگهبان ضمن اینکه از هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس خواست در بررسی‌ صلاحیت‌های داوطلبان دقت کنند تا حق کسی ضایع نشود، گفت: هیئت‌های اجرایی انتخابات همچنین مراقبت کنند افراد فاسد تأیید صلاحیت نشوند.
جلسه شورای نگهبان با حضور همه‌ اعضای فقیه و حقوقدان این شورا و به ریاست آیت‌الله جنتی دبیر این شورا برگزار شد. در ابتدای این جلسه آیت‌الله جنتی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به ثبت‌ نام بیش از ۱۶هزار نفر برای نامزدی در انتخابات مجلس یازدهم و آغاز فرآیند بررسی صلاحیت‌ها توسط هیئت‌های اجرایی تصریح کرد: از اعضای محترم هیئت‌های اجرایی در سراسر کشور می‌خواهیم که بررسی صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس را با دقت زیاد انجام دهند و مراقبت کنند تا حق کسی ضایع نشود.
وی افزود: در بررسی صلاحیت‌ها، حق کاندیدا‌ها و حق مردم هر دو باید حفظ شود و داوطلبانی که دارای شرایط هستند، در هیئت‌های اجرایی رد‌ صلاحیت نشوند و افرادی که آلوده به فساد یا فاقد شرایط هستند نیز تأیید نشوند.
دبیر شورای نگهبان با تأکید بر نقش نظارتی شورای نگهبان بر عملکرد هیئت‌های اجرایی، ابراز امیدواری کرد که دقت کافی در انطباق شرایط و موانع نمایندگی مجلس با وضعیت داوطلبان توسط هیئت‌های اجرایی صورت گیرد تا شاهد بی‌دقتی در بررسی صلاحیت‌ها از سوی آنها نباشیم.
آیت‌الله جنتی خطاب به هیئت‌های اجرایی یادآور شد: اگر دقت کافی در بررسی صلاحیت‌ها صورت بگیرد و نسبت به فساد‌های اقتصادی و اخلاقی و ضدیت با حاکمیت، مسامحه‌ای نشود، کمتر شاهد شکایت داوطلبان به شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌هایشان خواهیم بود.
وی با تأکید بر اینکه احراز چنین شرایطی در این تعداد از داوطلبان، آن هم در این مدت کوتاه، بسیار کار مشکلی است، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان چه در انتخابات مجلس شورای اسلامی و چه مجلس خبرگان رهبری با دقت، اسناد و شرایط تک‌تک داوطلبان را بررسی می‌کند و هرگز تحت فشار و درخواست‌های غیرقانونی قرار نمی‌گیرد.

کد مطلب: 111971
 
Share/Save/Bookmark