میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۱
 
 
وداع رسانه ملی با شهید «محسن خزائی»
خبرنگار خبر را به خون مخابره کرد

مراسم وداع و تشییع پیکر خبرنگار شهید ،«محسن خزائی» در تهران، صبح دیروز با حضور پرشور مردم و همکاران وی در مسجد بلال سازمان صداوسیما برگزار شد.
به گزارش تسنیم، دوستان، همکاران، کوچک و بزرگ، مرد و زن و همه آنانی که نام محسن به زیبایی در دلشان نشانده شده بود و آنهایی که به راه و روشش اعتقاد داشتند برای تشییع پیکر پاک او به مسجد بلال آمده بودند.علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عبدالعلی علی‌عسکری رئیس رسانه ملی، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران، عدنان محمود سفیر سوریه در تهران، علاءالدین بروجردی دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس، مرتضی طلایی عضو شورای شهر تهران و جمعی دیگر از مسئولان برای بدرقه پیکر این شهید مجاهد حضور داشتند.
همکاران و مردمان این شهر تنها برای بدرقه پیکر پاک این خبرنگار شهید نیامده بودند، محمد هادی ۱۹ ساله،مهدی ۱۵ ساله و زینب ۳ ساله که دهم آبان تولدش بود اما پدر کنار کیک تولدش نبود تا سه سالگی دخترش را تبریک بگوید هم در مقابل مردم ایستاده بودند. زینب عکس پدر را به دست گرفته بود و به آن خیره شده بود. محمدهادی و مهدی نیز از اینکه دیگر آغوش گرم پدر را حس نمی‌کنند ناراحت بودن و اشک می‌ریختند اما از سوی دیگر خوش‌حال بودند که مدال فرزند شهید بر سینه‌شان حک شده و پدر در روز محشر شفیعشان می‌شود.
همکاران وی پلاکارد ها و بنر هایی برای عرض تسلیت و تبریک شهادت وی نصب کرده بودند و او را با عنوان " خون نگار شهید " و " راوی صادق" خطاب کرده بودند.پیکر شهید«محسن خزائی» ساعت ۹:۵۰ دقیقه با استقبال پر شور مردم و همکاران وارد مسجد بلال سازمان صدا و سیما می‌شود و پس از طواف در داخل مسجد و ذکر مصیبت با شعار " این گل پرپر شده، هدیه به رهبر شده" ، " لبیک یا حسین"، "لبیک یا زینب(س)" و " لبیک یا امیرالمومنین" پس از طواف شهدای گمنام مدفون در مسجد، برای ادامه مراسم بر روی جایگاه قرار گرفت. پرچم اهدایی آستان عقیله بنی هاشم نیز به عنوان تبرک بر روی پیکر وی قرار می‌گیرد.
"خبرنگار خبر را به خون مخابره کرد، گزارش سفرش را شبیه خاطره کرد.دوباره خاطره جبهه‌ها تداعی شد، که در وصف شهدا محسن خزائی شد"، خبرنگار خبرساز جهانی شد، مدافع حرم امروز آسمانی شد". این اشعاری بود که حاج صادق آهنگران از رزمندگان و مداحان اهل بیت(ع) و زمان جنگ تحمیلی به پس از ذکر مصیبت و مداحی، در وصف این خبرنگار شهید قرائت کرد.

درخواست فرزند شهید خزائی از حاج قاسم سلیمانی
محمدهادی ۱۹ ساله، جگرگوشه شهید خزائی که پیراهن رزم با تن کرده در پشت جایگاه قرار می‌گیرد و می‌گوید: شهید راهش، هدفش و شیوه کارش معلوم است. پدرم همیشه می‌گفت و هدفش این بود که هیچ وقت ولایت را تنها نگذارید و پشتیبان ولایت باشید و یار و یاور ولایت و همراه ولایت باشید. رهبری یاور می خواد و همه باید پای‌کار بیایم. وی ادامه می‌دهد: چند هشدار به تکفیری ها نیز می دهم. تا زمانی که من زنده باشم و تصاویر پدرم از صدا و سیما پخش شود انتقام خون پدرم را از تک تک آنها می گیریم. همچنین برای سلامتی حاج قاسم یار و سرباز و سرباز دعا می‌کنم و انشاالله حاج قاسم تقاص خون پدرم را از تک‌تک تکفیری ها بگیرد. پیکر خبرنگار شهید «محسن خزائی» پس از تشییع باشکوه مردم از مقابل مسجد بلال تا درب ورودی سازمان صداوسیما تشییع شد و برای خاکسپاری راهی زادگاهش زاهدان شد.
شهید «محسن خزائی» از خبرنگاران رسانه ملی بود که چندی پیش برای پوشش آخرین وضع میدان نبرد و پیشروی رزمندگان در منطقه منیان و خط مقدم نبرد رزمندگان سوری با تکفیری‌ها در غرب حلب رفته بود، او در روز شنبه ۲۲ آبان‌ماه ۹۵ در زمان تهیه گزارش بر اثر اصابت ترکش ناشی از انفجار خمپاره به ناحیه سر توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. از این شهید والامقام سه فرزند به نام‌های محمدهادی، مهدی و زینب به یادگار مانده است.

کد مطلب: 97589
 
Share/Save/Bookmark