میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۴
 
 
دبیر پنجمین جشنواره هنر مقاومت خبر داد
برپایی موکب هنر در راهپیمایی اربعین
اعطای «خورشید انقلاب» به هنرمندان برتردر چهلمین سالگرد انقلاب

مدیر گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: علاوه بر توجه ویژه به بخش «کتیبه و پرچم» در پنجمین جشنواره هنر مقاومت، برپایی موکب و اعزام هنرمندان به راهپیمایی اربعین حسینی و انجام کار کارگاهی را تدارک دیده‌ایم.
مسعود نجابتی دبیر پنجمین جشنواره هنر مقاومت، در پاسخ به این پرسش که چرا عنوان این برنامه «جشنواره هنر مقاومت»‌ است، نه «جشنواره هنری مقاومت» اظهار داشت: این نام از قبل بوده و ما آن را تغییر ندادیم. تصمیم‌گیری با بزرگان هنر و سیاست‌گذاران جشنواره بوده است که قبلا آن را تدوین کرده‌اند.
به گفته وی، قید «جهانی» از پنجمین دوره جشنواره حذف شده است، چراکه سازمان بسیج مستضعفین به عنوان حامی جشنواره، روی فرهنگ‌سازی در داخل کشور تمرکز دارد. همچنین مسائل اقتصادی و افزایش قیمت ارز یکی دیگر از دلایل حذف این قید است، چون جشنواره‌های جهانی باید جوایز ارزی اعطا کنند،‌ نه ریالی.
این هنرمند گرافیست درباره نشان زرین چهلمین سال پیروزی انقلاب که توسط او طراحی شده است، گفت: در مراسم اختتامیه علاوه بر جوایز نقدی، این نشان احتمالا نه به صورت تندیس، بلکه در قطع کوچک و به صورت آویز (مانند مدال) به لباس هنرمندان برتر آویخته می‌شود.
نجابتی یادآور شد: این نشان دارای ۴۰ پرّه به عنوان نمادی از چهل سالگی انقلاب است و با الهام از فرمایش مقام معظم رهبری طراحی شده که فرمودند: امروز باید از «خورشید انقلاب» که در آسمان جهان نورافشانی می‌کند، صحبت کرد و همگان را متوجه نور و گرمای حیات‌بخش آن نمود.
دبیر پنجمین جشنواره هنر مقاومت درباره اعتباری که نشان مذکور به همراه می‌آورد، اظهار داشت: علاوه بر اعتبار معنوی، یک یادگاری است که تقدیم هنرمندان می‌شود و نوع ساخت هم پرداختی خواهد داشت که دسترنج یکی از اساتید هنرمند است و ارزش هنری هم دارد.
نجابتی با اشاره به بخش «کتیبه و پرچم» در پنجمین جشنواره هنر مقاومت که به اربعین حسینی توجه ویژه دارد، اظهار داشت: فارغ از جشنواره، برپایی موکب و اعزام هنرمندان به راهپیمایی اربعین و انجام کار کارگاهی را تدارک دیده‌ایم، منتها این موارد خارج از فضای جشنواره شکل می‌گیرد، یعنی بنیاد روایت فتح این برنامه را برگزار خواهد کرد. همچنین ممکن است گروه‌های نمایشی هم ما را در این برنامه همراهی بکنند. فارس

کد مطلب: 106103
 
Share/Save/Bookmark