میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۸
 
 
واکنش گروه‌های فلسطینی به توحش ارتش صهیونیستی و شکنجه پیکر شهید
دستان مقاومت روی ماشه انتقام
دستان مقاومت روی ماشه انتقام
 

جنایت صهیونیست‌ها در شکنجه پیکر شهید فلسطینی با جرثقیل خشم گروه‌های فلسطینی را به همراه داشته و همگان بر گرفتن انتقام خون شهدا و انتفاضه‌ای سراسری علیه این رژیم تاکید کردند.
سکوت مدهیان حقوق بشر در برابر جنایات ارتش صهیونیستی همچنان ادامه دارد چنانکه دیروز نیروهای صهیونیستی چند جوان فلسطینی را هدف قرار دادند که در نتیجه آن چهار جوان فلسطینی مجروح و یک تن دیگر شهید شد؛ نیروهای صهیونیستی جنازه شهید فلسطینی یادشده را به طرز فجیعی با جرثقیل شکنجه کردند. جنبش جهاد اسلامی با اشاره به جنایت امروز رژیم صهیونیستی در شرق استان «خان یونس»،‌ این اقدام را «وحشیانه» خواند. جنبش جهاد با اشاره به جنایت امروز رژیم صهیونیستی ضمن «وحشیانه» خواندن این اقدام تاکید کرد که به رژیم صهیونیستی این اجازه را نخواهد داد رفتارش با دیگر کشورهای عربی را با آنها نیز تکرار کند. جهاد در چند توییت اعلام کرد:‌ «انگشتان روی ماشه ما، انتقام خون شهدا را خواهند گرفت همانطور که پیشتر در بمباران تل‌آویو انتقام گرفتند».جنبش جهاد درباره هرگونه توجه برای تجاوز به غزه هشدار داد و تاکید کرد «این را جدی خواهیم گرفت. تهدیدات دشمن در بازداشتن مقاومت از برنامه‌هایش راه به جایی نخواهد برد». جنبش مقاومت اسلامی (حماس) نیز به این اقدام صهیونیست‌ها واکنش نشان داد؛ به گزارش روزنامه «القدس»، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس در این خصوص گفت: اقدام عمدی رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن یک جوان فلسطینی و شکنجه جسد او در مقابل دیدگان همه، جنایت فجیعی است که [امرزو] به لیست سیاه جنایت‌های این رژیم افزوده شد. سخنگوی حماس تاکید کرد که رژیم صهیونیستی مسئول این جنایت و تبعات آن خواهد بود. در ویدئویی که از تلاش صهیونیست‌ها برای انتقال پیکر شهید منتشر شده، دیده می‌شود که نظامیان صهیونیستی پیکر یک شهید را با بیل مکانیکی مورد اهانت قرار می‌دهند و با آویزان کردن او از بیل مکانیکی، او را منتقل می‌کنند. خبر دیگر آنکه رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر حمایت از نهادهای فلسطینی فعال در قدس برای گسترش فرهنگ فلسطینی تأکید کرد. محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که باید از نهادهای فلسطینی فعال در قدس برای گسترش فرهنگ فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی حمایت شود. وی در جریان دیدار با یک هیأت هنری تصریح کرد که نهادهای فلسطینی در قدس اشغالی باید به نقش خود در خصوص گسترش فرهنگ فلسطین برای رویارویی با اقدامات اشغالگران ادامه دهند.
در همین حال عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی گفت که تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه مقاومت و نوار غزه در راستای رقابت‌های انتخاباتی میان احزاب این رژیم برای راهیابی به پارلمان است. عضو دفتر سیاسی حماس در مصاحبه با خبرگزاری "فلسطین الیوم الأخباریه" اظهار کرد که تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و ترور یکی از رهبران مقاومت در چارچوب رقابت‌های انتخاباتی میان احزاب اسرائیل با نزدیک شدن موعد انتخابات کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) است اما حماس این تهدیدات را جدی می‌گیرد. وی افزود: اسرائیل بر پایه تجاوزگری بنا شده است و همه سران این رژیم با تروریسم و قتل فلسطینی‌ها تغذیه می‌شوند. تهدیدات آنها با نزدیک شدن انتخابات کنست افزایش یافته است، با این وجود ما آنها را جدی می‌گیریم؛ چراکه رژیم اشغالگر با علم به اینکه ما از آن و تهدیداتش باکی نداریم، ممکن است این تهدیدها را با خیانت عملی کند. الزهار از محمود عباس خواست که دست مقاومت را در کرانه باختری باز گذاشته و به همکاری امنیتی با اسرائیل پایان دهد. خبر دیگر آنکه مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که توسعه شهرک‌سازی‌های غیرقانونی اسرائیل در قدس شرقی راهکار دو کشوری را تهدید می‌کند. همچنین «صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، در گفت‌و‌گو با شبکه ماهواره‌ای «الاقصی» تاکید کرد که موضع این جنبش در مقابله با طرح موسوم به «معامله قرن» واضح است و این جنبش سه محور را در پیش خواهد گرفت.

کد مطلب: 112953
 
Share/Save/Bookmark