میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۱
 
 
پاسخ ژنرال‌های ایرانی به ماجراجویی صهیونیست‌ها
پاسخ ژنرال‌های ایرانی به ماجراجویی صهیونیست‌ها
 
پس از ادعا و اتهامات پوچ بی اساس رژیم صهیونیستی،‌آمریکا و انگلیس علیه ایران درباره حمله به کشتی اسرائیلی در دریای عمان،‌دست آنها رو شد و با واکنش‌هایی که از خود نشان دادند روشن شد که در پی ماجراجویی و جنگ افروزی در منطقه هستند.
در حالی که ایران در شرایط انتقال قدرت و تغییر دولت است،‌دشمنان در یک سناریو هماهنگ سعی کردند تا با برنامه سازی در دریای عمان و خلیج فارس ایران را متهم به دست داتشن در حملات به کشتی‌های تجاری کنند و علاوه بر تهدید ایران، فضای منطقه را نیز نا امن سازند.
در این میان پس از ادعای صهیونیست‌ها علیه ایران،‌ آنها هیچ اسناد و مدارکی برای اثبات ادعای خود ارائه ندادند.
مقامات و مسئولیت سیاسی کشورمان به ادعاهای مطرح شده علیه ایران پاسخ دادند،‌سخنگوی ستاد کل نیورهای مسلح اقدامات انجام شده علیه ایران را را ماجراجویی خطرناک برا یدشمنان دانست.
سخنگوی وزارت خارجه نیز با هشدار به طرف‌های مقابل گفت که دست از دروغ پردازی بردارند.
اما در این میان هشدار فرماندهان نیورهای مسلح نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که هر گاه آنها در اینگونه موارد موضع گیری کرده‌اند باعث خفه شدن صدای صهیونیست‌ها و خامیات آن شده است.
در همین زمینه فرمانده کل سپاه گفت: دشمنان افکار و اندیشه باطل را از سرشان بیرون کنند، چرا که پاسخ‌های ما مخرب، ویرانگر و پشیمان‌کننده است و به آن‌ها توصیه می‌کنیم که وارد عرصه مقابله با ملت ایران نشوند زیرا ما محکم و ثابت‌قدم هستیم.
سرلشکر حسین سلامی در حاشیه مراسم تجلیل از جواد فروغی مدال‌آور المپیک، درباره جریان‌سازی اخیر رسانه‌ای دشمنان گفت: به‌دنبال موفقیت‌های نظام، دشمنان تلاش زیادی کردند تا از این اتفاق‌هایی که در داخل کشور گاهی در بحث کمبود آب یا برق و مسائلی از این دست وجود دارد، سوءاستفاده کنند.
وی افزود: در مرحله انتقال دولت هستیم، متمایز از انتقال دولتی که در آمریکا صورت می‌گیرد و این انتقال دولت در ایران با وقار، سلامت و آرامش است و فرایند سیاسی را پشت سر می‌گذاریم.
فرمانده سپاه با بیان اینکه دشمنان سعی می‌کنند که برای ملت ایران یک دغدغه درست کنند، اظهار داشت: اما به آن‌ها اخطار می‌دهیم که از گذشته درس بگیرند؛ ۴۲ سال است ما با دشمنان مقابله می‌کنیم و امروز قوی‌تر از هر زمان و مصمم‌تر هم هستیم.
*ارتش قدرتمندانه با تهدیدات مقابله می‌کند
فرمانده کل ارتش نیز گفت: ارتش در اوج آمادگی رزمی قرار دارد و با قدرت مقابل هرگونه تهدید ایستادگی می‌کند.
سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در حاشیه چهاردهمین همایش فرماندهان یگان‌های عمده نیروی زمینی ارتش که در تهران و به صورت ویدئو کنفرانسی در سراسر یگان‌های این نیرو برگزار شد،گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی رزمی قرار دارد و با قدرت مقابل هرگونه تهدید ایستادگی می‌کند و مأموریتش را به طور کامل انجام می‌دهد.
وی با بیان اینکه اقتدار دفاعی ارتش به برکت انقلاب اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی و هدایت‌های داهیانه فرماندهی معظم کل قوا شکل گرفته است، افزود: امروز ارتش به اندازه‌ای از توانایی رزمی رسیده است که علاوه بر مأموریت ذاتی خود که تأمین حفظ حدود و ثغور مرزهاست، هر جا هم که مردم شریف کشور به ارتش نیاز داشته باشند به‌ویژه در حوادث طبیعی مانند زلزله و سیل و مواردی مانند کرونا، آب‌رسانی و… همدوش و همراه مردم خواهد بود که این توانایی الهی است و از این بابت خداوند منان را شاکر هستیم.
فرمانده کل ارتش با اشاره به رونمایی از کانون ارزیابی و رشد سرمایه‌های نیروی انسانی نزاجا، گفت: تشکیل کانون ارزیابی و رشد سرمایه‌های نیروی انسانی همواره از مطالبات راهبردی مقام معظم رهبریدر ارتش بوده که نیروی زمینی ارتش مثل همیشه در برآوردن منویات معظم‌له پیشگام بوده است.

سرلشکر موسوی اظهار داشت: یکی از اهداف مهم این طرح این است که تمامی کارکنان حتی در یگان‌های نقاط مرزی و دوردست اطمینان داشته باشند که عملکرد آن‌ها مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت.
وی هدف از تشکیل کانون ارزیابی در ارتش را بسیار مهم خواند و افزود: باید خداوند بزرگ را شکر کنیم که امروز یک اقدام انقلابی دیگر در نیروی زمینی ارتش به منصه ظهور رسیده است. این کار بزرگ و منحصر به فرد آینده نیروی زمینی و ارتش را از نظر سرمایه‌های انسانی تضمین خواهد کرد و زمینه رشد و ارتقای استعدادها را فراهم خواهد کرد و در نتیجه ما شاهد بهبود عملکرد افراد و سازمان خواهیم بود.
فرمانده کل ارتش با اشاره به ارتقای تحرک در نیروی زمینی ارتش، گفت: اوج تحرک نیروی زمینی ارتش را در طرح مردم‌یاری در سیستان و بلوچستان شاهد بوده‌ایم که تمام کارها را در ۴۸ ساعت انجام داده است. البته سرمنشأ این حضور مؤثر و به‌موقع در حادثه زلزله سرپل ذهاب بوده است که با توجه به شرایط نامناسب جوی تمامی مجروحان و مصدومان قبل از غروب توسط بالگردهای هوانیروز به بیمارستان‌ها منتقل شدند و امروز همگان می‌دانند که هرجا نیاز باشد، نیروی زمینی ارتش در کمترین زمان ممکن در وسط میدان حاضر است.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش نیروی جهادی است،افزود: این نیرو ماموریت اصلی خود را به نحو احسن انجام می‌دهد و در امدادرسانی و مردم‌یاری نیز در کمترین زمان ممکن حاضر می‌شود. به‌طور مثال در استان سیستان و بلوچستان به محض اینکه حکم مأموریت ابلاغ می‌شود، کمتر از چند ساعت، تمام توان نزاجا در این استان حاضر است.
وی اضافه کرد: وقتی یک دختربچه در نقطه بسیار دور، یک درخواستی می‌کند و قبل از آنکه صدایش به گوش دیگران برسد، نیروی زمینی در آنجا حاضر است. این نشانه نیروی جهادی بودن است.
کد مطلب: 119118
 
Share/Save/Bookmark