میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۶
 
 
حمله نظامیان صهیونیست به یک یتیم‌خانه

در جنایتی دیگر نظامیان رژیم صهیونیستی به یک یتیم‌خانه در منطقه قدیمی قدس حمله کردند و مانع از برگزاری مراسمی در این یتیم‌خانه توسط اتحادیه عمومی کتاب فلسطینیان شدند.
نظامیان رژیم صهیونیستی با حمله به یتیم‌خانه‌ای در منطقه قدیمی قدس مانع از برگزاری مراسمی در آن که توسط اتحادیه عمومی کتاب فلسطینیان با عنوان «نه به جنگ و آری به آزادی و صلح» برگزار می‌گردید، شدند.
رسانه‌های فلسطینی به نقل از شاهدان عینی خبر دادند که نظامیان رژیم صهیونیستی چند دقیقه قبل از آغاز مراسم وارد این یتیم‌خانه شده و تمامی کسانی که در داخل آن بودند را مجبور به ترک محل کردند. شاهدان عینی گفتند که نیروهای رژیم صهیونیستی به برگزار کنندگان این مراسم دستوری از «گیلعاد آردان» وزیر امنیت داخلی اسرائیل درباره عدم برگزاری این مراسم دادند که توسط تشکیلات خودگردان فلسطین نیز مورد تایید قرار گرفته بود.
خبر دیگر آنکه گروه‌های مدنی کویت در بیانیه‌ای ضمن مخالفت با برگزاری نشست اقتصادی منامه، از دولت کویت خواستند تا این نشست را تحریم کند. ۱۹ گروه مدنی در کویت با صدور بیانیه‌ای با اشاره به اینکه «قدرت‌های استعماری در تلاش برای حذف آرمان فلسطین از طریق برگزاری نشست اقتصادی منامه و اعلام «ژ"معامله شوم قرن" هستند»، مخالفت خود با این نشست را اعلام کردند. در این بیانیه ضمن مخالفت با «معامله قرن» آمده است که این طرح آخرین قطعه یک پازل طولانی است که تعدادی از پروژه‌هایی که جز تشدید شهرک‌سازی، آوارگی، اشغال و امتیازدهی فایده دیگری ندارد، دربرمی‌گیرد. خبر دیگر آنکه یک منبع امنیتی سوری اعلام کرد که صهیونیست‌ها در حال اجرای پروژه‌های شهرک‌سازی در جولان اشغالی هستند که توسط عناصر تروریستی وابسته به آنان صورت می‌گیرد. از سوی دیگر نماینده تشکیلات خودگردان در سازمان ملل ضمن برشمردن اقدامات دولت «دونالد ترامپ» درباره فلسطین تأکید کرد، طرح ادعایی صلح این کشور موسوم به «معامله قرن» آغاز شده گرچه رسما از آن رونمایی نشده است.
«ریاض المنصور» نماینده تشکیلات خودگردان در سازمان ملل در گفت‌وگویی با روزنامه «العربی الجدید» نزدیک به قطر، به آخرین تحولات فلسطین پرداخت. وی درباره طرح ادعایی آمریکا برای صلح اسرائیلی-فلسطینی موسوم به «معامله قرن» گفت: اجرای معامله قرن قبل از رونمایی آغاز شده است؛ شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، انتقال سفارت (آمریکا) از تل‌آویو به قدس، قطع کمک‌های «آنروا» (آژانس امدادرسانی و کمک به آوارگان فلسطینی)، بستن دفتر «ساف» در واشنگتن و مانند این اقدامات، تعرض به ماست؛ موضوعاتی که دفاع از خودمان را می‌طلبد.
سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی ضمن هشدار درباره احتمال برگزاری تظاهرات ضد آمریکایی در اعتراض به برگزاری نشست ضد فلسطینی منامه، تردد کارکنان این سفارتخانه به مناطق فلسطینی را ممنوع کرده است. نگرانی واشنگتن درباره پیامدهای برگزاری نشست ضد فلسطینی «منامه» برای رونمایی از «معامله قرن» سبب شده که سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی به اتباع خود درباره احتمال برگزاری تظاهرات ضد آمریکایی همزمان با این نشست در مناطق مختلف هشدار بدهد و از آنها بخواهد از تردد در مناطق فلسطینی پرهیز کنند. همچنین در آستانه برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در پایتخت مغرب در محکومیت طرح صلح ادعایی آمریکا موسوم به «معامله قرن»، دولت مغرب موافقت رباط با مشارکت در کنفرانس بحرین را رد کرد. از سوی دیگر مردم تونس مخالف "معامله قرن" هستند و معتقدند که طرح آمریکایی سازش بین فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی به علت مخالفت گسترده اعراب و کشورهای مسلمان شکست خواهد خورد.

کد مطلب: 109534
 
Share/Save/Bookmark