میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۸
 
 
سرلشکر باقری:
هم‌‌ردیف شمردن سپاه با گروه‌های تروریستی ریسک بزرگی برای آمریکاست
هم‌‌ردیف شمردن سپاه با گروه‌های تروریستی ریسک بزرگی برای آمریکاست
 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: هم‌ردیف شمردن سپاه با گروه‌های تروریستی و اعمال تحریم‌های مشابه ریسک بزرگی برای آمریکایی‌ها و پایگاه‌ها و نیروهای آنها در منطقه است.
به گزارش روابط عمومی حوزه ریاست ستادکل نیروهای مسلح، سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در همایش فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ارائه تحلیلی از وضعیت و شرایط منطقه و جهان اظهار کرد: با گذشت قریب به ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و حدود سه دهه از پایان دفاع مقدس؛ به‌رغم تداوم توطئه‌ها و تهدیدات متعدد جبهه دشمن و تشدید سرمایه‌گذاری ضدایرانی اذناب منطقه‌ای آمریکا و رژیم صهیونیستی؛ جمهوری اسلامی ایران در اوج عزت، اقتدار و عظمت است و به راه نورانی و الهام‌بخش خود ادامه می‌دهد.
وی افزود: پیدایش تهدیدات نوین امنیتی که با طراحی و تلاش قدرت‌های استکباری و مرتجعین منطقه و غفلت و بی‌توجهی برخی همسایگان، جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است و کشاندن تهدید به داخل ایران را دنبال می‌کند، لزوم هوشمندی و آمادگی بیشتر برای مقابله و خنثی‌سازی آنها را مورد تأکید حوزه دفاعی و امنیتی قرار می‌دهد.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز قوی‌تر و موفق‌تر از همیشه، توان آمادگی و دفاعی خود را برای مقابله با تهدیدات حفظ و ارتقا بخشیده است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با تمرکز بر راهبرد ظرفیت‌سازی پیش‌رونده و متراکم دفاعی توانسته است با دفاع جانانه از مرزهای کشور و جانفشانی مدافعان حرم و کمک به کشورهای محور مقاومت در مقابله با تروریست‌های تکفیری؛ صحنه نبرد را به مناطق دوردست منتقل کند و امنیتی مثال‌زدنی را برای مردم خود به ارمغان بیاورد.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به وضعیت منطقه جنوب غرب آسیا خاطرنشان کرد: این منطقه محور تحولات جهان است و به‌دلیل دخالت قدرت‌های استکباری، شیطنت صهیونیست‌ها و حماقت و خیانت سران برخی حکومت‌های غیرمردمی و جائر منطقه امروز با حوادث و توطئه‌های جدید نیز روبه‌رو شده است که نباید نسبت به این موضوع ساده‌اندیشی و سهل‌انگاری کرد.
وی متذکر شد: اینکه در بخشی از سرزمین عراق، با شکست داعش و تروریست‌های تکفیری پس از سه سال جنگ و آوارگی مردم عزیز و تقدیم شهدای فراوان و موفقیت ملت و مرجعیت دینی و پیروزی ارتش و نیروهای بسیج مردمی این کشور؛ بی‌درنگ سخن از همه‌پرسی در کردستان عراق و جداسازی بخشی از پیکره عراق زده می‌شود؛ امری عادی به نظر نمی‌رسد.
سرلشکر باقری طرح موضوع برگزاری همه‌پرسی در کردستان عراق را سرآغازی بر پدید آمدن مشکلات و چالش‌های جدید در این منطقه دانست و تأکید کرد: این موضوع به هیچ وجه قابل پذیرش همسایگان عراق نبوده و حفظ استقلال و یک‌پارچگی عراق به‌نفع تمام اقوام، مذاهب و بخش‌های مختلف این سرزمین است.
عضو شورای عالی امنیت ملی با اشاره به بروز اختلاف و تنش بین برخی کشورهای منطقه و ایجاد صف‌بندی و جبهه‌بندی‌های جدید میان کشورهای عربی گفت: توصیه جمهوری اسلامی ایران چه برای عراق و چه برخی اختلافات دیگر در حاشیه خلیج فارس مفاهمه و گفت‌وگو در فضایی به‌دور از خشونت و دودستگی است.
وی تأکید کرد: منطقه کشش جنگ‌ها و تنش‌های دیگر را ندارد و قطعاً بروز هر درگیری جدید پای بدخواهان و متجاوزان را به منطقه خواهد کشاند و این در حالی است که کشورهای منطقه خود به‌خوبی ظرفیت لازم برای حل معضلات و اختلافات را دارا هستند و نیاز به دخالت قدرت‌های سلطه‌گر فرامنطقه‌ای ندارند.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به تهدیدات و سخنان اخیر مقامات نظامی آمریکایی که با دخالت آشکار در امور داخلی کشورمان از ضرورت تغییر نظام در ایران سخن گفته‌اند، تصریح کرد: ملت ایران بر تصمیم خود در دفاع از انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی محکم ایستاده است و اجازه دخالت در سرنوشت و امنیت کشورمان را به دیگران نمی‌دهد.
سرلشکر باقری تأکید کرد: مقامات آمریکایی قدری عاقلانه‌تر، سنجیده‌تر و پخته‌تر نسبت به دیگر کشورها آن‌هم کشور مقتدری مانند ایران که با سربلندی و صلابت برابر تمامی توطئه‌ها ایستادگی کرده صحبت کنند و بیش از این با آبروی نداشته خود بازی نکنند.
عضو شورای عالی امنیت ملی طرح در دست اقدام مجامع قانونی آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران و به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در زمره محاسبات غلط آمریکایی‌ها نسبت به جمهوری اسلامی محسوب کرد و یادآور شد: ملت ایران همواره در برابر نظام سلطه و استکبار به‌ویژه آمریکا ایستادگی کرده و روز به روز مقاومتر شده است؛ لذا تحریم‌های بعدی نیز به فرصتی برای رشد و بالندگی و خوداتکایی و توجه به ظرفیت‌های بومی و درونی کشور بدل خواهد شد.
وی هشدار داد: هم‌ردیف شمردن سپاه با گروه‌های تروریستی و جاری کردن تحریم‌های مشابه آنان برای سپاه ریسک بزرگی برای آمریکا و پایگاه‌ها و نیروهای مستقر آنها در منطقه است.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به توصیه مجامع قانونگذاری آمریکا برای در نظر گرفتن احتیاط و عمق بیشتر نسبت به تصمیم‌گیری در خصوص اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران تأکید کرد: قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران دفاعی است و هرگز قابل معامله و مذاکره در هیچ سطحی نیست.

کد مطلب: 100119
 
Share/Save/Bookmark