میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۱
 
 
عزت سپاه
شکار شغال با تور پاسداران گمنام

انتشار اخبار و تصاویر مربوط به دستگیری «روح‌الله زم» سرشبکه سایت و کانال خبری معاند «آمدنیوز» توسط سازمان اطلاعات سپاه، بار دیگر شایستگی این نهاد انقلابی را اثبات کرد.
پس از اعلام این خبر، فضای مجازی مملو از واکنش کاربران با هشتک «شکار شغال» و تشکر از پاسداران انقلابی است. حتی مصاحبه‌شونده‌های رسانه‌های ضدانقلاب نیز مجبور شدند اقدام پاسداران گمنام سازمان اطلاعات سپاه را تحسین کنند. اما دستگیری شاه‌مُهره رسانه‌ای ضدانقلاب، اولین اتفاق ویژه خبری امسال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نبود. «مورد اصابت قرار دادن پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا از فاصله ۱۸ مایلی در خلیج فارس با بهره‌گیری از سامانه بومی سوم خرداد»، «رونمایی از چندین هزار پروژه محرومیت‌زدایی در اقصی نقاط کشور»، «کمک به بازسازی مناطق سیل‌زده سه استان گلستان لرستان و خوزستان» و همچنین «به بهره‌برداری رساندن چندین نوع تجهیزات مدرن رزمی و اطلاعاتی»، از دیگر اقدامات شاخص سپاه در ۷ ماه سپری شده از سال ۱۳۹۸ محسوب می‌شود.
«تخریب سپاه» پروژه همیشگی و پای ثابت رسانه‌های ضدانقلاب طی سالیان اخیر بوده است، اما امروز این نهاد انقلابی همه این تخریب‌ها را در مقام عمل پاسخ داده و توانسته است علی‌رغم هجمه‌ها و فشار‌های سنگین خارجی، امروز در اوج محبوبیت قرار بگیرد. حجت‌الاسلام والمسلمین «علی سعیدی» رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در همین زمینه گفت: سپاه در لبه تیز دفاع از انقلاب و نظام و پاسداری از حکومت دینی است لذا دشمن بیشتر فشار خودش را بر روی سپاه متمرکز می‌کند، چون می‌داند سپاه، بازوی توانمند نظام جمهوری اسلامی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا در تاریخ دهم مهرماه امسال در دیدار با مجمع عالی فرماندهان سپاه خطاب به پاسداران بیان کردند: شما فرزندانِ عزیزِ این حقیر هستید؛ اگر کسی از بنده سؤال بکند که حالا شما از این بچّه‌ها، از این فرزندان راضی هستید، خواهم گفت که صددرصد راضی‌ام! امّا قانع نیستم، راضی هستم خیلی، قانع نیستم. توقّعِ «زیادی» هم نیست؛ برای خاطر اینکه معتقدم خدای متعال استعدادی داده که شما ده برابر اینکه گفتیم -حالا احتیاط کردم گفتم ده برابر، امّا صد برابر این- میتوانید پیش بروید؛ به چه دلیل؟ به دلیل اینکه شما الان [در جایگاهی]صد برابرِ آن روزِ اوّل قرار دارید. بچّه‌های روز اوّلِ سپاه اینجا نشسته‌اند دیگر؛ چه داشتید شما؟ چقدر امکان داشتید؟ چقدر حضور شما حس میشد؟ شما نگاه کنید ببینید سپاه، امروز کجا است، آن روز کجا بود؛ این نشان‌دهنده‌ی این است که بنابراین خدای متعال استعداد و توانایی و امکان را داده؛ وقتی امکان داد، تکلیف هم می‌آید: لا یُکَـلِّفُ اللهُ نَفسًا اِلّا وُسعَها؛ هر چه وُسع شما بیشتر باشد، تکلیفتان هم بیشتر است؛ من این را عرض میکنم. خلاصه‌ی حرف ما و عرض ما این است:، چون وُسعتان زیاد است، توانایی‌تان زیاد است، تکلیفتان هم زیاد است.
۱۱ روز پس از این دیدار، فرمانده کل قوا در سخنان‌شان در دانشگاه تربیت پاسداری و افسری امام حسین (ع) بار دیگر تاکید کردند: سپاه بحمدالله امروز دارای عزّت است -هم در داخل کشور، هم در خارج کشور- و اتّفاقاً دشمنان هم به این عزّت کمک کرده‌اند. 

کد مطلب: 111243
 
Share/Save/Bookmark