میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۰
 
 
جستجوی خانم مُلوّنی که ۶ سال پیش با اموال ملت در رفت!!!
مکانیزم‌های نظارتی نیازمند خانه‌تکانی
اثبات ضرورت سنجش صلاحیت مسئولان در فواصل مختلف
مکانیزم‌های نظارتی نیازمند خانه‌تکانی
 

شش سال پیش سرمایه کلانی از ملت شریف جمهوری اسلامی به غارت رفت و علیه‌شان به کار گرفته شده است، شش سال است که خانومی ملون در لباسهای مختلف از نمایندگی مجلس تا روزنامه نگار، تا جیره خوار اطلاح طلب توانسته نقشه شوم خود را اجرایی و با اموال ملی از کشور خارج شده و بر علیه ملت تریبونی راه انداخته تا بقیه را هم به راه کج بکشاند! اما چرا امروز همه دنبال او میگردند؟! جرات قوه‌قضائیه در ورود به همچین پرونده‌هایی ستودنی است اما قطعا دستگاه‌‌های نظارتی باید بیش از گذشته دچار تحول شده و خانه‌تکانی کنند تا مشخص شود اولا چرا این ملون توانسته چند سال با سرمایه ملی فرار کند و دوما اینکه چطور او در لباسهای مختلف تایید صلاحیت شده! شورای نگهبان، سازمان بازرسی و دیگر دستگاه‌های نظارتی باید به این نظارتی که انتهایش خسارت به اموال ملی بوده به مردم پاسخگو باشند و فرد و افراد قاصر باید قطعا بدون اغماض مورد مواخذه قرار گیرند.
این روزها همه از یک نام سخن می‌گویند نامی که توانسته سرمایه کلانی را از کشور خارج کند و اموال ملت را بر ضدشان به کار گیرد اما «مرجان شیخ الاسلامی آل آقا» کیست و چه نقشی در پرونده اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور داشته است؟ در این زمینه باید یادآور شویم که دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مدیر عامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام، روز شنبه برگزار شد اما یکی از نام‌هایی که بعد از جلسه اول دادگاه بر سر زبان‌ها افتاد، "مرجان شیخ الاسلامی" بود. پس از نخستین جلسه دادگاه فساد کلان اقتصادی، نام زنی به چشم آمد که پیشتر هم نام او در کشور مطرح شده بود البته نه به عنوان متهم در پرونده پتروشیمی و اخلالگر نظام اقتصادی؛ "مرجان شیخ الاسلامی آل آقا". او مدیر عامل شرکت بازرگانی دنیز و هترا تجارت است. به گفته "قاضی مسعودی" او متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به مبلغ مذکور و تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۷ میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو و ۸ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۳۸۴ دلار است.
مرجان شیخ‌الاسلامی ظاهرا دو بار تلاش کرده به مجلس راه پیدا کند. یک بار در مجلس ششم که خود را اصلاح طلب خوانده و یک بار در مجلس هشتم برخلاف فضاسازی و ادعای جریان اصلاحات درباره حضور نام مرجان شیخ‌الاسلامی آل‌آقا متهم ردیف اول پرونده فساد مالی پتروشیمی در لیست اصولگرایان انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی، مستندات حاکی از آن است که نام وی در هیچ‌کدام از لیست‌های اصلی مورد تایید اصولگرایان که با نام «جبهه متحد اصولگرایان» و «ائتلاف فراگیر اصولگرایان» در سال ٨۶ منتشر شده است وجود ندارد.
او در انتخابات مجلس ششم به عنوان عضو جبهه مشارکت و عضو تحریریه روزنامه صبح امروز به مدیرمسئولی «سعید حجاریان» کاندیدا شد. این درحالی است که در این سال شعار وی برای شرکت در انتخابات مجلس ششم «خاتمی را تنها نمی‌گذاریم» بود. مدعیان اصلاحات برای سرپوش گذاشتن بر این رسوایی ادعا می‌کنند وی در انتخابات مجلس هشتم تغییر موضع داده و در لیست اصولگرایان بوده است حال آنکه لیست مورد‌ اشاره این جریان لیست قلابی «اصولگرایان مستقل!» به سرلیستی سعید ابوطالب است که ابتدا سبحانی به عنوان سرلیست معرفی شده بود اما وی از شهر دامغان کاندید شد و اصلاً از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام نکرد. نکته دیگر حضور پرویز کاظمی اولین وزیر کار جدا شده از دولت نهم در این لیست قلابی که بعدها تبدیل به حامی روحانی و عضو ستاد انتخاباتی وی شد و هم‌اکنون در دادگاه پرونده بانک سرمایه به عنوان یکی از متهمین اصلی در حال محاکمه است. او البته هرگز بر کرسی‌های پارلمان ایران تکیه نزده است اما تایید صلاحیت شده و در رقابت شرکت کرده است!
نکته قابل توجه درباره این فرد، اما ازدواج او با مهدی خلجی یکی از فعالان رسانه‌ای خارج نشین و افراد نزدیک به رضا پهلوی است که طرفدار درجه یک سردمداران اسرائیلی است. او البته بعد از افشای اختلاس همسرش عکس‌های خودش با او را پاک کرده است. خلجی که زمانی در لباس یک روحانی در قم زندگی می‌کرد چندی پیش به مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد داد تحریم‌ها علیه ایران بیشتر شود. این موضوع نیز ار نگاه فعالان توییری دور نمانده و در برخی توییت‌ها این تقاضا را با فعالیت‌های بازرگانی همسرش مرتبط خوانده شده است.
درست است که گفته می‌شود که گروهی از افراد فعال در شرکت نفت و گاز سپانیر وابسته به قرارگاه خاتم‌الانبیا، ناآگاهانه مبادرت به عقد قرارداد با فردی مشکوک به نام مرجان شیخ‌الاسلامی آل‌آقا کرده‌اند و این فرد با گرفتن پول‌های فراوان گویا از کشور متواری شده و به کانادا گریخته است. این زن که دارای مالکیت شرکت‌های آرام و دنیز در ترکیه است و متارکه کرده، با داشتن چندین فرزند برای اینکه سرپوشی بر کلاهبرداری‌هایش بگذارد به کانادا گریخته است. آقای خ. ع. از طرف شرکت نفت و گاز سپانیر طرف قرارداد با این خانم بوده که هم‌اکنون از طریق مراجع قضائی در بازداشت به‌سر می‌برد. اما این بخش کوچکی از اطلاعاتی است که از این فرد، شنیده شده. او مدیرمسئول خبرگزاری میراث و درعین‌حال مشغول لابی نفتی با بقایی و تیم احمدی‌نژاد بود. هم‌زمان به‌عنوان خبرنگار پارلمانی روزنامه همبستگی مشغول به فعالیت بود.
جالب‌تر آنکه مسیح علی‌نژاد، خبرنگار آزاد که اکنون آن‌سوی مرز‌ها فعالیت می‌کند، در کتاب معروف خود با نام «باد در موهایم» نوشته: «مرجان شیخ‌الاسلامی، دبیر سیاسی روزنامه همبستگی، مرا زیر بال‌وپر گرفت». او در انتخابات مجلس ششم به عنوان عضو جبهه مشارکت و عضو تحریریه روزنامه صبح امروز به مدیرمسئولی سعید حجاریان کاندیدا شد. در مجلس هشتم ادعا کرد که تاکنون سیاسی نبوده و نسبتی با اصلاح طلبان ندارد و با عنوان اصولگرا کاندیدا شد. او مدیرعامل اسبق خبرگزاری میراث فرهنگی است. در دوران خاتمی خود را اصلاح طلب نشان می‌داد او همزمان توانست در شرکت‌های نفتی هم ورود کرده و طرف عقد قرارداد‌ها قرار بگیرد. اما درباره فرار او اظهارات ضد و نقیضی وجود دارد از فرار در سال ۹۶ تا در رفتن از سال ۹۱ که این روزها علیزاده فعال رسانه‌ای لندن نشین آن را افشا کره است و گفته :« آنچه این پرونده را مهم تر کرده است. اینکه نفر دوم این پرونده پولی را که از مردم ایران غارت کرده است از کشور خارج کرده و شبکه ای ساخته از اپوزیسیون و به تقویت و حمایت از اپوزیسیون مشهور در رسانه ضد ایرانی غربی پرداخته است. چیزی که این پرونده را مهم‌تر می‌کند این است که او با این پول، بمب‌های رسانه‌ای شیمیایی ساخته شده که شب به شب بر سر افکار عمومی ایران ریخته شده و ذهن‌ها را فلج کرده و آن را از زیست و هویت خود بیزار کرده و به جای آنکه آنها را در کنار هم قرار دهد آنها را از هم دور ساخته و درگیر جنگ داخلی روانی کرده است فردی که این کار را کرده مرجان شیخ الاسلام آل آقا است. در سال ۱۳۷۸ کاندید مجلس از سوی جبهه مشارکت بوده است و بعد به دبیر پارلمانی روزنامه اصلاح طلب همبستگی منصوب شده است و بعد مدیر عامل خبرگزاری اصلاح طلب میراث فرهنگی شده است در آنجا شبکه‌ای از خبرنگاران اصلاح طلب را پیدا کرده و زیر بال و پر خود گرفته که بعدها افراد مهمی در جریان اپوزیسیون شدند. بعد خود را یکی از سرداران اقتصادی برای دور زدن تحریم‌ها معرفی کرده در سال ۹۰ و۹۱ از کشور خارج شده و در ترکیه با پول‌هایی که از ایران برده و بالای ۱۰۰ میلیون دلار که قرار بوده به ایران باز گردد در آنجا سرمایه‌گذاری کرده و استدیوهای گران قیمتی ساخته که برخی از آنها از سوی سعید کریمیان مدیر متوفی جم اجاره شده است . شیخ الاسلامی سپس به کانادا آمده و با مهدی خلجی لابی سرشناس اسرائیل در واشنگتن ازدواجی احتمالا درون سازمانی داشته است که به وی شرایط انتقال اموالش از ترکیه به آمریکای شمالی و پول شویی را داده است اینجاست که مرجان شیخ الاسلام ال آقا به اسپانسر و حامی مالی شبکه‌ای وسیع و منسجم از شبکه‌های اپوزیسیون و خبرنگاران رسانه‌های فارسی زبان غربی مبدل می‌شود.»
نکته مهم اینکه چرا باید در طول این سالها رفتارهای مشکوک او رصد نشده و با واکنشی در خورد مواجه نشود! خوب است که فقط ۶ سال گذشته و پرونده باز شده، خوب است که با مردم صادقیم اما بهتر می‌شود که بتوانیم سریعتر با قاصران و افرادی که احیانا قصوری سهوی کردهاند و تایید صلاحیت دوران سلامت شیخ‌الاسلامی را ملاک ادامه همکاری خواندند برخوردی قاطع شود.

کد مطلب: 108275
 
Share/Save/Bookmark