میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۱
 
 
راز یک نظامی‌گری

رژیم صهیونیستی با شلیک سه فروند موشک از ارتفاعات جولان اشغالی، گردان توپخانه ارتش سوریه را در منطقه نبع الفوار در قنیطره هدف قرار داد. این تجاوز آشکار به خاک یک عضو رسمی سازمان ملل در حالی صورت گرفته که در روزهای اخیر چندین مرتبه این تجاوزات تکرار شده است. حال این سوال مطرح است که چرا رژیم صهیونیستی این تجاوزات را در پیش گرفته و چه اهدافی را در ورای آن دنبال می‌کند؟
مهمترین مسئله برای صهیونیست‌ها و البته آمریکایی‌ها که تحرکات نظامی علیه سوریه را تشدید کرده‌اند آن است که دستاوردهای ارتش و نیروهای مردمی در مناطق مختلف دشمن به دنبال کمرنگ‌سازی آنها است.
در همین حال آمریکا در دوران ترامپ سرکیسه کردن کشورها و البته باج‌گیری جهانی را در اولویت خود دارد و در این راه نیز از هیچ اقدامی فروگذار نیست. آمریکا با فضای وحشت از یک‌سو در غرب آسیا سعی دارد امتیازاتی از سوریه و متحدانش در روند سیاسی دریافت کند و از سوی دیگر به سرکیسه کردن کشورهای عربی بپردازد و مکمل این حرکت را نیز صهیونیست‌ها انجام می‌دهند. حلقه تکمیلی این تحرکات ادعاهای شیمیایی برای متهم‌سازی سوریه و انحراف افکار عمومی از حقایق جاری در سوریه است که برگرفته از شکست ائتلاف آمریکایی و صهیونیست‌ها در سوریه و عراق است. دشمنان سوریه بر این تصورند که با ادعاهای شیمیایی می‌توانند حضور نظامی در سوریه را توجیه کنند. در حاشیه بردن حمله موشکی ایران به تروریست‌ها در دیرالزور از اهداف هوچی‌گری آمریکا و تجاوزات اخیر صهیونیست‌هاست.
البته کمرنگ‌سازی جنایات سعودی در یمن و نیز صهیونیست‌ها در فلسطین از اهداف ادعای شیمیایی علیه سوریه است.تجاوز صهیونیست‌ها به سوریه برای حمایت از تروریست‌ها است در حالی که همزمان به دنبال باج‌گیری جهانی هستند. آنها با ادعای امنیت خود به دنبال اشغال جولان هستند. آنها بر این تصورند که می‌توانند اراضی اشغالی را به بهانه امنیت و عدم ادامه حملات به سوریه رسما تصاحب کنند.
با توجه به نابودی تروریسم در سوریه و عراق دیگر بهانه‌ای برای ماندن آمریکا در منطقه نمی‌ماند لذا با کشتار و جنگ‌افروزی در سوریه سعی در حفظ بحران در این کشور دارد و صهیونیست‌ها که بحران‌ را راز بقای خود می‌داند در این راه در کنار آمریکا قرار دارد.
با توجه به آنچه ذکر شد می‌توان گفت که تجاوزات صهیونیست‌ها و البته تحرکات نظامی اخیر آمریکا در سوریه نه برگرفته از قدرت و توان بالای آنان بلکه ناشی از شکست‌ها و چالش‌های گسترده‌ درونی و بیرونی آنان است که برای حفظ تروریسم و استمرار بحران در منطقه دست و پا می‌زنند. آنان می‌دانند که تحولات اخیر سوریه و عراق یعنی نابودی رویاهای سلطه‌گرایانه‌شان لذا برآنند تا به هر نحوی با استمرار بحران در منطقه از افول خود جلوگیری کنند در حالی که روند تحولات از ناتوانی آنان در تحقق این امر حکایت دارد.

کد مطلب: 99887
 
Share/Save/Bookmark