میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
 
 
جولان اشغالی علیه رژیم صهیونیستی

همزمان با اعلام نامگذاری یک شهرک در جولان اشغالی به نام «دونالد ترامپ» از سوی رژیم صهیونیستی، ساکنان این منطقه دست به اعتراض و اعتصاب عمومی زدند.
به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در این اعتراضات، اهالی جولان همچنین به نصب توربین‌های بادی بزرگ در مزارع کشاورزی آن‌ها اعتراض کردند. «شیخ سلیمان» از اهالی جولان اشغالی که پیش از این سال‌ها در زندان‌های رژیم صهیونیستی حضور داشته به سانا گفت که اعتصاب عمومی از آغاز شده و تمامی کسب و کارها و فعالیت‌ها از جمله مکان‌های تجاری و مدارس تعطیل شده و اهالی در شهرک «مجدل شمس» تجمع کرده‌اند.همچنین مردم جولان پس از تجمع در شهرک «مجدل شمس» به سمت مزارعی که توربین‌های بادی در آن کار گذاشته شده حرکت کرده و علیه رژیم صهیونیستی شعار دادند.
به گفته اهالی نصب این توربین‌ها در نزدیکی مزارع و منازل اهالی جولان اشغالی علاوه بر اینکه مساحت نزدیک به شش هزار دونم از این مزراع را غصب کرده، سلامتی ساکنان را نیز به خطر می‌اندازد. پس از این اقدام اسرائیل، بسیاری از ساکنان مجبور به ترک منازل خود شده‌اند.شامگاه یکشنبه، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به منظور قدردانی از حمایت‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در زمینه اشغال جولان، یک شهرک جدید در این منطقه را به اسم ترامپ نامگذاری کرد.
خبر دیگر از سوریه آنکه وزیر خارجه چین در کنفرانس خبری مشترک با همتای سوری خود خواستار خویشتنداری و کاهش تنش‌ها در غرب آسیا و وزیر خارجه سوریه نیز خواستار مبارزه با تروریسم اقتصادی آمریکا شد. ‌ «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین در کنفرانس خبری مشترک با «ولید المعلم» وزیر امور خارجه سوریه به تنش‌ها در منطقه اشاره کرد و از همه طرف‌ها خواستار خویشتنداری و کاهش تنش‌ها در غرب آسیا شد. ولید معلم بر لزوم مقابله جامعه بین‌الملل با تروریسم اقتصادی که آمریکا بر سوریه، چین، ایران، ونزوئلا و کشورهای دیگر تحمیل کرده است، تأکید کرد.

کد مطلب: 109472
 
Share/Save/Bookmark