میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۶
 
 
یک مقام آلمانی در دیدار با ظریف:
برجام برای برلین اهمیت دارد

وزیر مشاور در وزارت خارجه آلمان در دیدار با وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت برجام برای کشورش، گفت: ما متعهد به صلح و ثبات و علاقمند به همکاری با جمهوری اسلامی ایران هستیم.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، میشائیل روت در این دیدار گفت: ما متعهد به صلح و ثبات و علاقمند به همکاری با جمهوری اسلامی ایران هستیم. برجام برای آلمان اهمیت دارد.
روت اضافه کرد: از تلاش‌های آقای دکتر روحانی برای باز کردن درب‌‌ها سپاسگزاریم. آلمان به تماس‌های خود در سطح بالا با ایران ادامه خواهد داد.
وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار اظهار داشت: از تعهد آلمان برای گفت‌وگو و همکاری، خرسند هستیم. آلمان می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت بسیاری از موضوعات داشته باشد.
طرفین در این ملاقات در خصوص موضوعات منطقه‌ای و ضرورت همکاری در خصوص ثبات منطقه‌‌ای هم گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.
از سویی دیگر «صفت سفتیچ» نایب رئیس پارلمان بوسنی و هرزگوین نیز در ملاقات با ظریف ضمن تشکر از مهمانوازی ایران گفت: من بر اساس تصمیم شورای ریاست جمهوری در مراسم تحلیف رئیس جمهور ایران شرکت کردم. بوسنی و هرزگوین علاقمند به توسعه همکاری‌ها و تبادل هیات‌ها با جمهوری اسلامی ایران است.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران قادر است در کمک به حل مشکلات منطقه‌ای به عنوان سکاندار کشورهای منطقه عمل کرده و به حل این مشکلات و بحران‌ها کمک کند.
نایب رئیس پارلمان بوسنی و هرزگوین موفقیت ایران در برجام را نیز تبریک گفت.
ظریف نیز در این دیدار اظهار داشت: بوسنی و هرزگوین و مردم این کشور جایگاه خاصی در بین مردم ایران دارند.
وی در پاسخ به دعوت برای دیدار از بوسنی، ابراز امیدواری کرد در آینده این دیدار انجام شود.
در ادامه وزیر امور خارجه کشورمان بر افزایش همکاری‌ها در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، مبارزه با افراط گرایی، تسریع در صدور ویزا برای افزایش توریست‌ها و تجار تاکید کرد.
نایب رئیس پارلمان بوسنی از افزایش همکاری برای جذب و تبادل گردشگر بین دو کشور و تسهیل در صدور روادید استقبال کرد.
«وینچنزو آمندولا» معاون وزیر امور خارجه و توسعه همکاری‌های بین المللی ایتالیا فرد دیگری بود که با همتای ایرانی خود یه گفت وگو نشست، در دیدار با وزیر خارجه کشورمان ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشورمان اظهار داشت: وزیر امور خارجه ایتالیا در آینده از ایران دیدار خواهد کرد.
ظریف با اشاره به طرح‌های اقتصادی در حال اجراء در ایران گفت: زمینه خوبی برای توسعه فعالیت‌های شرکت‌های ایتالیایی در ایران وجود دارد.
معاون وزیر امور خارجه ایتالیا گفت: شرکت‌های بازرگانی و سرمایه‌گذاران ایتالیایی برای افزایش همکاری با ایران آمادگی دارند.

مردم لبنان همواره درس مقاومت می‌دهند
همچنین وزیر خارجه کشورمان در ملاقات با رئیس مجلس لبنان، پیروزی‌های اخیر ارتش و مقاومت لبنان علیه تروریست‌ها را تبریک گفت و افزود: مردم لبنان همواره درس مقاومت می‌دهند.
رئیس مجلس لبنان هم با ابراز خرسندی از حضور درمراسم تحلیف ریاست جمهوری گفت: سال گذشته بر رژیم صهیونیستی و امسال بر تروریست‌ها پیروز شدیم.
وی خطاب به ظریف گفت: جنابعالی همواره به اصول پایبند بوده‌اید و تلاش کرده‌اید از طریق گفت‌وگو مشکلات را حل کنید.
در ادامه طرفین در خصوص موضوعات منطقه‌ای، سوریه، عراق، روند مذاکرات آستانه، مسائل خلیج فارس و برجام نیز گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

کد مطلب: 100372
 
Share/Save/Bookmark