میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۰
 
 
اروپا مدعی برگزاری کنفرانس حمایت از سوریه شد
گدایی غرب برای تامین هزینه‌های کشتار مردم

کشورهای اروپایی و آمریکا که دستشان به خون مردم سوریه و یمن آغشته است با ادعای حمایت از سوریه کنفرانسی را برگزار کردند که هدف نهایی تامین هزینه‌های کشتار بیشتر مردم سوریه است.
سومین کنفرانس بین‌المللی "حمایت از آینده سوریه و منطقه" دیروز آغاز شد که سه روز به طول می‌انجامد. اتحادیه اروپا و سازمان ملل امیدوار هستند که در این کنفرانس میلیاردها دلار برای کمک به سوریه جمع‌آوری شده و تلاش‌های دیپلماتیک با هدف پایان دادن به جنگ هشت ساله در این کشور دوچندان شود.
نمایندگان ۸۵ کشور و سازمان از جمله روسیه، آمریکا و عربستان در سومین کنفرانس بین‌المللی "حمایت از سوریه" که به ریاست مشترک اتحادیه اروپا و سازمان ملل از ۱۲ تا ۱۴ مارس در بروکسل برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.
نظام سوریه طی سال گذشته میلادی دستاوردهای زیادی را علیه شورشیان و اعضای گروه تروریستی داعش محقق کرده و مساحت‌های گسترده‌ای از اراضی جنوب، مرکز و شمال سوریه را در کنار مناطق نزدیک به دمشق آزاد کرده است. در همین راستا، آینده حدود ۵.۶ میلیون سوری که در خارج به سر می‌برند، همچنان در هاله‌ای از ابهام است و تعداد پناه‌جویان سوریه افزایش یافته و تعداد سوری‌هایی که به کمک‌های امنیتی، غذایی، سلامتی و آموزشی نیاز دارند به بیش از ۱۱.۷ میلیون تن رسیده است.
کنفرانس حمایت از سوریه که سال گذشته میلادی برگزار شد، ۴.۳ میلیارد دلار جمع‌آوری کرد به رغم اینکه تعهدات شش میلیارد دلار بود. همزمان با این نشست مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد «یونیسف» گفت که در سال گذشته میلادی، ۱۱۰۶ کودک سوری به دلیل درگیری‌ها در این کشور جان خود را از دست داده‌اند. خبر دیگر از سوریه آنکه اهالی شهر القنیطره سوریه به منظور محکوم کردن نقشه‌های رژیم صهیونیستی برای مصادره زمین‌های ساکنان منطقه اشغالی جولان تجمع اعتراض‌آمیزی برگزار کردند.
غرب در حالی با ادعای حمایت از مردم سوریه نشست برگزار می‌کند که خود محور اصلی ایجاد چنین بحران‌هایی است چنانکه معاون اول ریاست بانک جهانی اعلام کرد هزینه جنگ در کشور‌های عربی از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ بالغ بر ۹۰۰ میلیارد دلار بوده است.
در این میان سازمان ملل در حالی ادعای بشر دوستی در سوریه را سر می‌دهد که همین سازمان در یمن در حال مشارکت در کشتار مردم بی‌گناه است چنانکه وزارت حقوق بشر یمن حمله جنگنده‌های متجاوز سعودی به منطقه طلان در استان حجه را که به شهادت و مجروح شدن ده‌ها تن انجامید، محکوم کرد و سازمان ملل را مسئول آن دانست. ۳۰ حمله هوایی جنگنده‌های متجاوز سعودی به منطقه کشر در استان حجه، بیش از ۴۱ شهید و زخمی برجای گذاشت، علی تیسیر سرپرست وزارت حقوق بشر یمن گفت: «جامعه جهانی، یکی از عناصر اصلی این تجاوز است. در گذشته بر این باور بودیم تدابیر قانونی زیادی در ارتباط با قانون ببین‌المللی حقوق بشر و قانون ببین‌المللی جنائی اتخاذ خواهد کرد, اما آن را بسیار هماهنگ و همراه با ائتلاف متجاوزان یافتیم».
لازم به ذکر است حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای، «جنایت وحشیانه» ائتلاف سعودی در استان حجه یمن را که به کشته شدن ده‌ها نفر از شهروندان یمنی از جمله تعدادی زن و کودک منجر شد، محکوم کرد.

کد مطلب: 108310
 
Share/Save/Bookmark