میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸
 
 
سیاست مجازی
سرو میگوی سرخ کرده وسط ویرانه‌های کرمانشاه!

اعتراض اینستاگرامی علی قنبرلو عکاس خبری خطاب به روحانی، وی در کانال تلگرامی خود نوشت: «رياست محترم جمهور بايد خدمتتان عرض كنم كه عكسي كه از حضرت عالي در بيمارستان بر در و ديوار شهر سرپل ذهاب زده شده كاملا عجولانه انتخاب و چاپ گشته چون تا شعاع صد و هشتاد كيلومتري از مركز شهر سرپل ذهاب به اطراف همه از بيمارستان‌هاي صحرايي استفاده مي‌شود ولي عكسي كه چاپ شده مربوط به رفتن شما به يكي از بيمارستان‌هاي تهران و شايد هم خود كرمانشاه هست، دكتر روحاني، من نسبت به شخص شما ارادت دارم و اگر گاهي تند نوشتم از شما عذرخواهم ولي خدا وكيلي قدرت تشخيص مردم بالا رفته و روحيه جهادي و كار واقعي با روحيه اشرافي‌گري و دوري از خود را به واقع تشخيص مي‌دهند. دكتر روحاني در سفر به كرمانشاه من هم در همان هتلي كه رياست جمهوري زحمت كشيده بود و هماهنگ كرده بود اسكان داشتم صبح روز بعد كه براي رفتن به منطقه آماده مي‌شدم دوستم من را دعوت كرد صبحانه را بخوريم و بعد برويم وقتي وارد سالن شدم تعداد زياد انواع نوشيدني و كيك و لبنيات من را شوكه كرد و بدون اينكه چيزي بخورم به سمت مدير رستوران رفتم تا از ايشان سوال كنم كه هميشه اين شكلي هست يا براي همراهان رئيس‌جمهور زحمت كشيده‌اند، وقتي رسيدم پشت ميز ايشان در حال صحبت با آشپزخانه بود و سفارش غذاي ظهر را مي‌دادند وقتي گفت براي اتاق ......... همسر آقاي ....... ميگوي سرخ كرده با سس ...... سالن دور سرم چرخيد. يعني كسي كه سفارش غذاي همسرش در يك استان بحران‌زده ميگوي سرخ كرده باشد چه انتظاري براي حل بدبختي مردم بايد داشت، نمي‌خواستم اينها را بنويسم و فقط تذكر عكس بنر مدنظر بود ولي دردي بود از درون دل كه ديدم نوشتم و منتشر مي‌كنم باشد كه يك نفر هدايت شود.

واکنش به نامه رئیس «سیا»
صفحه اینستاگرام سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، به نامه رئیس «سیا» به ۳ زبان واکنش نشان داد. این صفحه تصویری از حاج قاسم سلیمانی با متن صحبت‌های رئیس دفتر مقام معظم رهبری به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی را منتشر کرد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری به تازگی گفته بود: همین اواخر زمانی که سرلشکر قاسم سلیمانی در بوکمال بود، رئیس سازمان سیا به وسیله یکی از رابطان خود در منطقه، نامه‌ای برای سرلشکر سلیمانی فرستاد اما ایشان گفت «نامه تو را نمی‌گیرم و نمی‌خوانم و اصلا با این افراد صحبتی ندارم». اما همین ماجرا در شبکه‌های مجازی با بازتاب گسترده‌ای رو‌به‌رو شده و جزو ترندهای برتر شده است و در بین طرفداران جبهه مقاومت طرفداران خود را یافته است.

کنایه توئیتی اوباما به ترامپ
رئیس‌جمهوری سابق آمریکا گفت، قدرت‌ رسانه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک، واتس‌اپ و توئیتر منجر به "قضاوت‌های آنی درباره مسائل پیچیده" می‌شود و به رهبران هشدار داد که پیش از توئیت‌کردن فکر کنند.
باراک اوباما نوشت: گمان می‌کنم اهمیت دارد همواره قدرت این ابزارها و همچنین محدودیت‌های آنها را به یاد داشته باشیم. آنچه می‌گویم این است که توئیتر، فیس‌بوک، واتس‌اپ و ابزارهای دیگر تماما وسیله‌ای فوق‌العاده قدرتمند هستند که می‌توان برای اشاعه خوبی و یا بدی از آنها استفاده کرد. او با تاکید بر اینکه ۱۰۰ میلیون فالوور در توئیتر دارد، گفت: کسانی که غالبا از آن استفاده می‌کنند باید قدرت این ابزارها و همچنین محدودیت‌های آنها را به یاد داشته باشند.

کد مطلب: 102082
 
Share/Save/Bookmark