میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۷
 
 
وبا در اردوگاه‌های مسلمانان روهینگیا

سازمان جهانی بهداشت درباره خطر فزاینده شیوع وبا در اردوگاه‌های آوارگان در بنگلادش هشدار داد؛ جایی که حدود ۴۳۶ هزار مسلمان روهینگیایی آواره از ناآرامی‌های میانمار به آنجا پناه آورده‌اند.
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، یک ماه از ورود این آوارگان به بنگلادش می‌گذرد و این آوارگان که در حدود ۶۸ اردوگاه و مراکز اسکان موقت در امتداد مرز قرار دارند، بدون دسترسی به آب آشامیدنی سالم و امکانات بهداشتی به سر می‌برند. این اردوگاه‌ها که به سرعت به بزرگترین اردوگاه‌های آوارگان جهان تبدیل شده اند، همچنین با کمبود جدی مواد غذایی و دارو مواجه هستند.
در این بیانیه آمده است اوضاع واقعا بحرانی و چالش‌برانگیز شده است، مراکز پزشکی سیار برای این منظور بر پا شده و مقامات پزشکی بنگلادش اعلام کردند حدود چهار هزار و ۵۰۰ آواره روهینگیایی ظرف یک ماه گذشته به دلیل ابتلا به اسهال تحت درمان قرار گرفتند و حدود ۸۰ هزار کودک در برابر فلج اطفال و سرخک واکسینه شدند.
سازمان دیده بان حقوق بشر دیروز سه شنبه اعلام کرد ارتش میانمار در عملیات سرکوب مسلمانان روهینگیا مرتکب جنایت علیه بشریت شده است.این سازمان دفاع از حقوق بشر از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است دولت این کشور را مجازات و تحریم تسلیحاتی کند. نماینده دائم میانمار در سازمان در نطق خود در مجمع عمومی مدعی شد که کشورش در حال مبارزه با تروریسم است. شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه برای بررسی وضعیت مسلمانان روهینگیا تشکیل جلسه خواهد داد.
وزارت کشور هند برای جلوگیری از ورود پناه‌جویان مسلمان روهینگیایی از میانمار به این کشور ،نظارت بر مرزهای شمال شرقی کشور را افزایش می‌دهد. وی افزود: این هیات در بازدید از نقاط مرزی و گفت وگو با فرماندهان نظامی و رئیسان سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی، آخرین وضعیت مرزهای مشترک با میانمار را بررسی کرده است.

کد مطلب: 101137
 
Share/Save/Bookmark