میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۳
 
 
امیرپوردستان:
امروز با چهره‌ای جدید از تهدیدات روبه رو هستیم

رئیس مرکز مطالعات راهبرد ارتش گفت: ما امروز با چهره جدیدی از تهدیدات روبه‌رو هستیم که به لحاظ شکل، نوع و اندازه متفاوت است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امیراحمدرضا پوردستان با اشاره به تهدیداتی که امروز جمهوری اسلامی ایران با آن روبه‌رو است، اظهار کرد: دشمن امروز ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خود را به گونه‌ای ایجاد کرده که می‌تواند آینده را مطابق میل خود طراحی کند؛ ما با چنین دشمنانی روبه‌رو هستیم، پس باید بتوانیم آینده را رصد کرده و آن را بشناسیم و مطابق خواست خود آن را طراحی نموده و بسازیم.
وی با بیان اینکه اگر ما غیر از آنچه که گفته شد عمل کنیم قطعا در نبردهای آ‌ینده قالب نخواهیم بود، تصریح کرد: یکی از وظایف مرکز مطالعات راهبردی ارتش این است که هم آینده نزدیک و هم آینده دور را رصد کند؛ تهدیدات و نیازها را شناسایی و متناسب با آنها ظرفیت‌های لازم را در همه حوزه‌ها برای نیروهای مسلح به خصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران فراهم کند.
رئیس مرکز مطالعات راهبرد ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره اینکه مرکز مطالعات راهبردی تا چه حد نیازهای ارتش را مرتفع نموده، گفت: تا امروز شش سال از تأسیس این مرکز می‌گذرد و تلاش‌های زیادی صورت گرفته تا مرکز مطالعات به سطحی از آمادگی برسد که بتواند به تمامی یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت رسانی کند.
وی با بیان اینکه در زمان تشکیل مرکز مطالعات راهبردی ما با تهدید جنگ‌های نیابتی روبه‌رو بودیم، افزود: در آن دوران ما شناخت کافی از مدل جنگ‌های نیابتی که بازیگردان اصلی آن گروه‌های تروریستی تکفیری بودند، نداشتیم.
امیر پوردستان تصریح کرد: در این زمان یکی از مراکزی که توانست از نیروهای مسلح به خصوص ارتش پشتیبانی فکری کند و راهگشا باشد و راهبردها، سلاح‌ها و سازمان و ساختار گروه‌های تروریستی تکفیری را شناسایی و در اختیار نیروی زمینی قرار دهد تا ما بتوانیم با علم و آگاهی بهتری با این مدل از جنگ مقابله کنیم، مرکز مطالعات راهبردی ارتش بود.

کد مطلب: 101830
 
Share/Save/Bookmark