میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۰۹
 
 
نگاهی به نتایج هفته اول رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا
مانور قدرت ایرانی‌ها در قاره کهن
مانور قدرت ایرانی‌ها در قاره کهن
 

هفته نخست رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا برای نمایندگان ایران در این مسابقات، نتایج راضي كننده‌اي را به همراه داشت؛ پیروزی ارزشمند استقلال در خانه حریف، برتری سپاهان اصفهان در خانه مقابل النصر امارات و تساوی پرسپولیس در ریاض مقابل پرافتخارترین تیم حاضر در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از جمله اتفاق‌هاي مهم هفته نخست لیگ قهرمانان بود که موجب شد تیم‌های ایرانی در پایان هفته اول، در شرايط خوبي قرار داشته باشند.
صعود تیم ملی ایران به عنوان صدرنشین گروه خود به مرحله پایانی رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، شادابی و نشاط قابل توجهي به فوتبال دوستان ایرانی تزریق کرد و باشگاه‌های ایرانی حاضر در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نيز تلاش کردند با استفاده از این فضا همچنان توجه فوتبالی‌ها را به سمت این رشته مهیج معطوف نگه دارند. نتایج هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا در فصل جدید نشان می‌دهد که نمایندگان باشگاهی ایران می‌خواهند به جایگاه واقعی خود در آسیا دست پیدا کنند.

گروه اول: استقلال مدعی نام آشنا
استقلال ایران که به عنوان نخستین تیم ایرانی در فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در گروه نخست به میدان رفت، موفق شد در ادامه موفقیت‌های خود پس از پیروزی مقابل ذوب آهن اصفهان و الاتفاق عربستان، در مرحله پلی اف لیگ قهرمانان آسیا در نخستین دیدار از مرحله گروهی در دوحه قطر، الریان را نيز از ميان بردارد.
پرویز مظلومی با وجود در اختیار نداشتن ستاره‌های نامی خود نظیر مجتبی جباری، آندرانیک تیموریان و آرش برهانی با سایر مهره‌های خود برابر الریان پرستاره صف آرایی کرد و موفق شد در جدالی نفس گیر و جذاب، تیم فوتبال الریان قطر را در ورزشگاه خانگی خود شکست دهد تا نخستین پیروزی آسیایی پرویز مظلومی در دوره جدید لیگ قهرمانان آسیا رقم بخورد.
سرمربی استقلال در این بازی، با تفکرات خود جواز پیروزی در این دیدار حساس را به دست آورد چون وی با تعویض‌های طلایی خود در این بازی در نیمه مربیان زمینه برتری استقلال را رقم زد و بازیکنان تعویضی استقلال که با دستور مظلومی به میدان آمدند، شادی و نشاط را به اردوی استقلال هدیه کردند.
استقلال ایران با کسب سه امتیاز دیدار نخست خود در جدول رده بندی گروه اول با سه امتیاز در رده دوم قرار دارد چون تیم فوتبال الجزیره در دیدار خود برابر نسف قارشی با پیروزی چهار بر دو به پیروزی دست یافت و به دلیل گل زده بیشتر بالاتر از استقلال قرار دارد. در این گروه، تیم‌های الریان و نسف قارشی روی پله سوم و چهارم قرار دارند.
دومین دیدار نماینده فوتبال کشورمان در گروه نخست، روز اول فروردین ماه سال آینده برگزار خواهد شد، آبی‌های پایتخت در بازی دوم خود در مرحله گروهی به مصاف نماینده ازبکستان خواهد رفت، استقلال در این دیدار از امتیاز میزبانی برخوردار است، اگر شاگردان مظلومی در این بازی صاحب پیروزی شوند، با شش امتیاز وضعیت ایده‌آلی در جدول رده بندی گروه نخست به دست خواهد آورد.


گروه دوم: رویای صدرنشینی الاتحاد
در گروه دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هیچ نماینده‌ای از ایران حضور ندارد اما قطعا تیم‌های صعود کننده از این گروه با یکی از نمایندگان ایران در این رقابت‌ها در صورت صعود به مرحله بعد بازی خواهد کرد، به همین دلیل بازی‌های گروه دوم این رقابت‌ها مورد توجه تیم‌های ایرانی قرار دارد. در بازی‌های هفته نخست گروه دوم لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال بنی یاس در نخستین دیدار خود مقابل تیم فوتبال العربی به پیروزی دو بر صفر دست یافت.
در دیگر دیدار این گروه، تیم فوتبال الاتحاد عربستان که به عنوان شانس اول این گروه برای صعود به دور بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شناخته می‌شود، موفق شد كه در یک بازی کاملا یک طرفه، نماینده فوتبال ازبکستان در این گروه را با شکست سنگینی روبه رو کند. الاتحاد در این بازی پاختاکور ازبکستان را با چهار گل شکست داد تا با این پیروزی به عنوان تیم صدرنشین گروه دوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شناخته شود. بنی یاس دیگر تیم پیروز این گروه روی پله دوم قرار دارد و تیم‌های العربی و پاختاکور در رده‌های سوم تا چهارم قرار دارند.
هفته دوم رقابت‌های این گروه، روز اول فروردین سال آینده برگزار خواهد شد که در این روز، پاختاکور ازبکستان که در بازی اول خود با شکست سنگینی روبه رو شده بود، در خانه به مصاف بنی یاس می‌رود و تیم فوتبال العربی در خانه میزبان الاتحاد عربستان خواهد بود. 

گروه سوم: سپاهان دوباره مدعی می‌شود
در گروه سوم این مسابقات، سپاهان اصفهان به عنوان یکی از بخت‌های مسلم صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها موفق شد كه در نخستین بازی خود در خانه، شاگردان والترزنگا را با تک گل سزار شکست دهد تا با کسب سه امتیاز این بازی در زمره مدعیان این گروه قرار بگیرد. شاگردان زلاتکو کرانچار که از حمایت هواداران پرشور و نشاط خود صعود می‌بردند، موفق شدند كه در یک بازی کاملا ایده آل، برتری‌شان را به حریف دیکته کنند تا در بازی اول به امتیاز کامل دست پیدا کنند.
کادر فنی تیم فوتبال سپاهان اصفهان که در این بازی به دنبال امتیاز کامل بود، در نیمه مربیان با استفاده از ظرفیت‌های بالای این تیم حریف را وادار به تعظیم در برابر خود کرد تا سه امتیاز کامل این بازی به حساب سپاهان اصفهان واریز شود. برتری سپاهان اصفهان در این بازی موجب شد تا یک‌بار دیگر نام تیم فوتبال سپاهان اصفهان به عنوان مدعی صعود به مرحله بعد مطرح شود.
در دیگر دیدار این گروه تیم فوتبال لخویا در خانه موفق شد الاهلی عربستان را با یک گل شکست دهد تا بعد از سپاهان دومین تیم پیروز این گروه نام گیرد، در این گروه سپاهان اصفهان و لخویا با سه امتیاز مشترکا به عنوان تیم‌های برتر گروه سوم در جدول رده بندی قرار گرفته‌اند و الاهلی و النصر امارات به دلیل قبول شکست از حریفان خود در قعر جدول رده بندی قرار دارند.
دومین هفته بازی‌های این گروه، روز دوم فروردین ماه سال ۹۱ برگزار خواهد شد که در اولین بازی، تیم فوتبال النصر امارات در خانه به مصاف تیم فوتبال لخویا می‌رود و در بازی بعد، تیم فوتبال سپاهان اصفهان در عربستان به مصاف تیم الاهلی خواهد رفت که اگر این دیدار با برتری سپاهان به پایان برسد، صدرنشینی سپاهان تداوم خواهد یافت.

گروه چهارم: پرسپولیس دنیزلی در اندیشه صعود
در گروه چهارم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، دیگر نماینده فوتبال ایران در اندیشه صعود به مرحله بعد رقابت‌ها به سر می‌برد، شاگردان مصطفی دنیزلی که برای حضور قدرتمندانه در بازی‌های آسیا مهره‌های تازه واردی به خدمت گرفته بودند، در بازی نخست خود برابر تیم قدرتمند الهلال عربستان با وجود برتری نفری موقعیت پیروزی مقابل این تیم را به راحتی از دست دادند تا با یک امتیاز از ریاض به تهران بازگردند.
پرسپولیسی‌ها که انتظار نداشتند داور این بازی، حریف سعودی آنها را در نیمه نخست ده نفره کند، پس از اخراج بازیکن الهلال و پیش افتادن از حریف با تک گل علی کریمی، از برتری خود به خوبی سود نبردند و در نهایت با از دست دادن برتری خود، با یک تساوی نخستین دیدار خود را در هفته نخست به پایان بردند.
شاگردان دنیزلی حالا برای رسیدن به اطمینان خاطر برای صعود به مرحله بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نیاز به کسب امتیاز کامل در بازی دوم خود در این مرحله دارند، چون اگر این اتفاق روی ندهد، آنها از نظر امتیازی از دیگر نمایندگان ایران در این رقابت‌ها عقب می‌مانند، به همین دلیل باید منتظر بازی دوم این تیم بود.
در دیگر دیدار این گروه، جدال تیم‌های الشباب و الغرافه برنده‌ای نداشت تا دومین تساوی این گروه به ثبت برسد، بر همین اساس، در این گروه تمام تیم‌ها با یک امتیاز در جدول رده بندی قرار گرفته اند، با این تفاوت که تیم‌های الهلال و پرسپولیس به دلیل تک گل خود در بازی اول، بالاتر از الشباب و الغرافه قرار دارند.
هفته دوم رقابت‌های این گروه، روز دوم فروردین ماه سال ۹۱ برگزار خواهد شد که تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم فوتبال الشباب امارات خواهد رفت، اگر در این بازی شاگردان دنیزلی به برتری دست پیدا کنند، می توانند به صعود كاملاً اميدوار باشند. در دیگر دیدار این گروه، در هفته دوم الغرافه و الهلال در دوحه به مصاف هم خواهند رفت که تیم پیروز این دیدار می تواند رقیب جدی پرسپولیس به شمار آید.

کد مطلب: 72525
 
Share/Save/Bookmark