میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۵۴
 
 
مضلومي با زهم به جلالي رسيد
آرزوهاي بزرگ در اهواز
آرزوهاي بزرگ در اهواز
 
هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امشب با برگزاری دو بازی حساس در تبریز و اهواز پیگیری می شود که طی آن تراکتورسازی تبریز در شهرآورد این شهر از شهرداری پذیرایی می کند و استقلال در ورزشگاه تختی اهواز به مصاف فولاد خوزستان می رود. در زیر اشاره‌ای گذرا به دیدارهای پایانی هفته پنجم لیگ برتر خواهیم داشت:

فولاد - استقلال
مچيد جلالي يكي از چهره‌هاي خاص در فوتبال ايران است كه به دليل حضور در بحث‌هاي مربوط به فوتبال علمي احترام مخاطبان فوتبال را به خود جلب كرده است. اما جلالي بعد از قهرماني با پاس در ليگ برتر ايران هرگز موفقيت خارق‌العاده‌اي كسب نكرده است. او كه در فصلي تازه از فوتبال خود به اهواز رفته و سومين سال حضور در اين شهر را پشت سر مي‌گذارد. امسال چاره‌اي جز موفقيت ندارد و موفقيت براي فولاد حضور در مربع صدرنشيني است. چيزي كه اين تيم با وجود همه ظرفيت‌ها به‌ آن دست نيافته است.
نكته اينجاست كه ادامه حضور فولاد در جمع تيم‌هاي ميانه جدولي آرام آرام به شخصيت مربيگري جلالي لطمه خواهد زد. از اين رو موفقيت در فصل جاري اهميت فوق‌العاده‌اي دارد. 

استقلال با كرار در اهواز
حتي اگر صباي قم صدرنشين ليگ برتر باشد اما اين استقلال است كه مدعي اول كسب قهرماني به نظر مي‌رسد. شاگردان پرويز مظلومي با كسب ۱۰امتياز از ۴مسابقه سومين ديدار دشوار خود را در ليگ برگزار خواهند كرد. بازي اول مسابقه اين تيم با سپاهان در اصفهان بود كه با تساوي به پايان رسيد و بازي دوم مسابقه خانگي داماش كه با خوش‌شانسي به سود آبي‌ها تمام شد. اين تيم امشب آخرين بازي هفته را مقابل فولاد برگزار مي‌كند و هيچ بعيد نيست كه برد در اين مسابقه آبي‌ها را به صدرجدول برساند. آنها اين‌بار با تيمي كامل‌تر از هميشه وارد ميدان خواهند شد. اين‌بار جاسم كرار محروميت را پشت سر گذاشته و مي‌تواند برگ برنده مظلومي در نبرد حساس با مجيد جلالي باشد.
تیم استقلال در حالی به دیدار فولاد خوزستان می رود که برخی از بازیکنانش همچون فرهاد مجیدی، حنیف عمران‌زاده و مجتبی جباری به واسطه دعوت به اردوی تیم ملی روحیه‌ای مضاعف پیدا کرده‌اند. آنها می‌خواهند با تداوم بازی‌های خوب خود برای استقلال نشان دهند، انتخاب "کی‌روش" اشتباه نبوده است. 

آمار خوب فولاد در بازي استقلال
فولاد همواره يكي از سخت‌ترين رقباي استقلال در بازي‌هاي روبه‌رو بوده است و در بدترين شرايط هم سخت به استقلال باج داده است. آنها در ليگ برتر ۵ پيروزي مقابل استقلال كسب كرده‌اند كه آخرين آنها بازي خاطره‌انگيز فصل گذشته است كه در اهواز ۴ بر يك رقيب را از پيش رو برداشتند. فولاد در شرايطي به استقلال مي‌رسد كه دوباره آرش افشين را در شرايط مناسب در اختيار دارد. بازيكني كه پارسال الهام‌بخش برد ۴ بر يك در اهواز بود. اين دومين تست جلالي است براي اينكه نشان بدهد كسب دومين قهرماني را دارد يا نه. راستش احترام آقا مجيد جاي خود اما قهرماني پاس در ليگ ديگر به تاريخ پيوسته است. 

تراکتورسازی - شهرداری
اولین شهرآورد لیگ یازدهم را دو تیم تبریزی تراکتورسازی و شهرداری برگزار می کنند، دو تیمی که امسال با شرایطی متفاوت از فصل گذشته پای به لیگ برتر گذاشته و لیگ را آغاز کرده‌اند. تراکتورسازی با هدایت امیر قلعه نویی گرچه خوب بازی نمی کند اما نتایج مطلوبی در چهار هفته گذشته کسب کرده و رتبه سوم جدول را در اختیار دارد.
تراکتورسازان که فصل گذشته در بازی رفت با نتیجه تساوی یک بر یک مقابل شهرداری متوقف شدند و در بازی برگشت این تیم را شکست دادند به دنبال این هستند که امشب مقابل هواداران خودی فاتح شهرآورد تبریز شوند.
تراکتورسازی طی هفته‌های اخیر و در دو بازی مقابل شاهین بوشهر و صبای قم بدون حمایت تماشاگرانش به میدان رفته و در این بازی با اتمام دوران محرومیت این فرصت را دارد که در شهرآورد تبریز با یار دوازدهم خود به میدان برود. پیش‌بینی می شود در این بازی تماشاگران تبریزی حضوری حداکثری در ورزشگاه داشته باشند و سکوهای ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز را پرکنند.
از سوی دیگر تیم شهرداری در حال و هوایی متفاوت به دیدار تراکتورسازی خواهد رفت. تیم "میودراگ یسیچ" هم به مانند دیگر تیم‌های میانه پرفراز و نشیب عمل کرده و به واسطه این عملکرد رتبه یازدهم جدول را در اختیار دارد.
یسیچ صربستانی که دلخوش به پیروزی تیمش مقابل پيروزي است، امید به این دارد تا شهرداریچی‌ها بازهم شگفتی ساز شده و این بار فاتح شهرآورد تبریز شوند.

برنامه دیدارهای امشب:
تراکتورسازی - شهرداری ، ساعت ۲۲، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز
فولاد - استقلال ، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه تختی اهواز
کد مطلب: 67729
 
Share/Save/Bookmark