میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۸
 
 
مسئول امور هماهنگی سازمان‌ها و مؤسسات وابسته شهرداری کرمان:
هماهنگی سازمان‌ها بر عملکرد شهرداری تأثیر مستقیم دارد

مسئول امور هماهنگی سازمان‌ها و مؤسسات وابسته شهرداری کرمان گفت: هماهنگی سازمان‌های زیرمجموعۀ شهرداری بر عملکرد بهتر شهرداری و رضایت‌مندی مردم شهر تأثیر مستقیم دارد.
محمد بابایی با بیان اینکه اقدامات شهرداری که در معرض دید عموم و مورد استفادۀ مردم است، اغلب توسط سازمان‌های شهرداری انجام می‌شود، گفت: در صورتی که نقصی در انجام وظایف سازمان‌ها و مؤسسات وابسته وجود داشته باشد، عملکرد کلی مجموعۀ شهرداری تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. وی افزود: بنابراین، هماهنگی بین سازمان‌ها بر اجرای هرچه بهتر وظایف تأثیر بسزایی دارد و هرچه هماهنگی بین سازمان‌های شهرداری بیشتر باشد، این مجموعه به اهداف خود نزدیک‌تر می‌شود. مسئول امور هماهنگی سازمان‌ها و مؤسسات وابسته شهرداری با بیان اینکه هماهنگی امور سازمان‌ها، کارها را تسهیل می‌کند و موجب می‌شود تا اقدامات سازمان‌ها به‌سرعت و با سهولت پیش برود، گفت: اکنون، وقت آزمون و خطا گذشته و باید با مدیریت و هماهنگی بیشتر، در وقت و منابع صرفه‌جویی کرد. بابایی خاطرنشان کرد: اجرای برخی پروژه‌های شهری مستلزم همکاری چندجانبه بین سازمان‌ها و مناطق است که امور هماهنگی سازمان‌ها با ایجاد تعامل و پیگیری‌های لازم در جهت هماهنگی با سیاست‌های مدیریت شهرداری، راه را هموار می‌کند. وی با اشاره به اینکه یکی از ظایف امور هماهنگی سازمان‌ها، رسیدگی به اهداف و برنامه‌های سازمان‌های وابسته است، گفت: برخی از اهداف و برنامه‌های شهرداری به سازمان‌های ذی‌ربط ابلاغ و تا تحقق آن‌ها پیگیری‌های لازم انجام می‌شود. مسئول امور هماهنگی سازمان‌ها و مؤسسات وابسته شهرداری به هماهنگی بین‌سازمانی و درون‌سازمانی اشاره کرد و پیگیری امور مرتبط با سازمان‌ها، نظارت بر انجام امور در چارچوب دستورالعمل‌ها، قوانین و بخشنامه‌های ابلاغی و همچنین پیگیری برای تشکیل جلسات منظم شورای سازمان و هیأت‌مدیره را ازجمله وظایف امور هماهنگی سازمان‌ها و مؤسسات وابسته به شهرداری کرمان دانست. بابایی افزود: علاوه بر آن، بررسی مسایل و مشکلات موجود در سازمان‌ها و تلاش در جهت رفع آن‌ها و همچنین بالا بردن سطح کارایی از طریق سیستم‌های نوین مدیریتیِ با کیفیت نیز، ازجملۀ این موارد است.
وی ادامه داد: اکنون، با هدف هماهنگی بیشتر و بهتر بین سازمان‌های زیرمجموعۀ شهرداری، اقدامات مختلفی در دستور کار است؛ ضمن این‌که دبیرخانه‌ای نیز تشکیل داده‌ایم و اسناد را در زمینۀ مصوبات شورا و هیأت‌مدیرۀ سازمان‌ها، چارت سازمانی و مکاتبات جمع‌آوری کرده‌ایم تا در صورت نیاز، شهردار و سایر مدیران شهرداری به‌راحتی به اطلاعات دسترسی داشته باشند و در تصمیم‌گیری‌ها از این منابع استفاده کنند. مسئول امور هماهنگی سازمان‌ها و مؤسسات وابسته شهرداری کرمان با تأکید بر تشکیل جلسات منظم هیأت‌مدیره و شورای سازمان‌های شهرداری گفت: مدیران عامل سازمان‌ها نیز باید به‌موقع و به‌صورت منظم در جهت هماهنگی بیشتر و جلوگیری از بروز مشکلات، این جلسات را تشکیل دهند. بابایی با اشاره به فعالیت ۱۱ سازمان شهرداری کرمان گفت: تاکنون، ۱۸ بازدید دوره‌ای و شش جلسه به‌صورت ماهیانه تحت عنوان «امور هماهنگی سازمان‌ها»، با هدف بررسی و رفع مشکلات و هماهنگی بیشتر، با مدیران سازمان‌ها برگزار شده است. وی از برگزاری دو جلسۀ آموزشی به‌صورت کارگاهی برای مدیران عامل سازمان‌ها با حضور یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: در این کارگاه درخصوص بهره‌وری و هماهنگی بین سازمان‌ها جهت بالا بردن سطح علمی، کارایی و مدیرتی، مسایلی مطرح شده است. بابایی افزود: متأسفانه به‌دلیل شیوع بیماری کرونا، این جلسات به حالت تعلیق درآمده است که با پیگیری‌های انجام شده از طریق حوزۀ شهردار و قول همکاری سازمان فاوا، جلسات به‌صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار خواهد شد.

کد مطلب: 116492
 
Share/Save/Bookmark