میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۸
 
 
هشدار گروه‌های فلسطینی به رژیم صهیونیستی درباره تهدید جان اسیران فلسطینی
صبر مقاومت هرگز طولانی نخواهد شد
صبر مقاومت هرگز طولانی نخواهد شد
 

سکوت مدعیان حقوق بشر در قبال اسرای فلسطینی در حالی ادامه دارد که شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پیامی به رژیم صهیونیستی هشدار داد صبر ما هرگز طول نخواهد کشید. همزمان شاخه نظامی جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز با تاکید بر اینکه اسرا خط قرمز هستند، تعرض به آنها را به معنای اعلان جنگ دانست.
پیام ویدیویی که گردان‌های صلح، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در فلسطین برای رژیم صهیونیستی ارسال کرد، با این سخن زیاد النخاله، دبیرکل این جنبش آغاز شد که "دشمن اسرائیلی را مسؤول جان تمامی اسرا به ویژه ماهر الاخرس می‌دانم".در ادامه پیام ویدیویی گردان‌های صلح با عنوان "صبر ما هرگز طول نخواهد کشید"، تصاویری از موشک‌های آماده پرتاب "بدر۳" همراه با صدای آژیر هشدار در شهرک‌های غلاف غزه پخش شدند.همچنین گردان‌های شهید ابوعلی مصطفی، شاخه نظامی جبهه خلق برای آزادی فلسطین در بیانیه‌ای رژیم صهیونیستی را از هرگونه تعرض به اسرای فلسطینی برحذر داشته و این رژیم را مسؤول جان اسرا به ویژه اسرایی دانست که دست به اعتصاب غذا زده‌اند.
این گردان‌ها در ادامه بیانیه خود تاکید کرد: اسرای فلسطینی خط قرمز هستند و هرگونه تعرض به آنان به منزله اعلان جنگ است.۳۰ اسیر فلسطینی در زندان عوفر که بیشتر آنان از اعضای حماس، جهاد اسلامی و جبهه خلق هستند، در حمایت از اسیر ماهر اخرس و وائل جاگوب دست به اعتصاب غذا زدند.
اسیر ماهر اخرس از ۷۶ روز پیش در اعتراض به بازداشت موقت خود در زندان رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است و وضعیت سلامت او از شامگاه شنبه بیش از پیش رو به وخامت رفته است. او هم اکنون در بیمارستان کابلان در فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ بستری است. این اسیر فلسطینی ۴۹ سال سن دارد و دارای ۶ فرزند است که کوچکترین آن ها یک سال سن دارد.خبر دیگر آنکه در پی حمله صهیونیست‌ها به معترضان فلسطینی در قدس اشغالی، ده‌ها کودک فلسطینی مصدوم شدند.ده‌ها فلسطینی در پی حمله ارتش رژیم صهیونیستی با گاز اشک آور دچار مسمومیت شدند. تعدادی از فلسطینی‌ها در شمال قدس اشغالی علیه آشکارسازی روابط برخی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی تظاهراتی برپا کردند که با حمله نظامیان این رژیم مواجه شدند. ارتش رژیم صهیونیستی برای متفرق کردن این افراد از گاز اشک‌آور استفاده کرده است.خبر دیگر آنکه یک سازمان حقوق بشری محاکمه ده‌ها فلسطینی و اردنی را در دادگاه‌های سعودی محکوم کرد و آن را نوعی بی عدالتی و نقض حقوق بشر دانست.

اراضی اشغالی علیه نتانیاهو
رسانه های رژیم صهیونیستی از تظاهرات علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم در بیش از ۱۲۰۰ نقطه اراضی اشغالی و درگیری بین پلیس و تظاهرکنندگان در تل آویو خبر دادند.
رسانه های عبری زبان گزارش دادند که برای دومین هفته متوالی ، اراضی اشغالی فلسطین شاهد اعتراضات ده ها هزار نفری علیه سیاست بنیامین نتانیاهو در بیش از ۱۲۰۰ نقطه بود. این رسانه ها تظاهرات در اراضی اشغالی را بی سابقه توصیف کردند.رسانه ها همچنین گزارش دادند پس از یورش معترضان به یک ایست بازرسی نیروهای پلیس، درگیری بین پلیس و تظاهرکنندگان به وجود آمد.وب سایت i۲۴NEWS نوشت که جنبش "پرچم های سیاه اسرائیل" همچنان ادامه دارد؛ اعتراضاتی که خواستار استعفای نتانیاهو است و شنبه شب به تجمع هزاران اسرائیلی در صدها نقطه انجامید.
این وب سایت، اعلام کرد در تل آویو دو اعتراض برگزار شد، اولی در میدان رابین و تظاهرات دوم در میدان تئاتر "حبیما".همچنین از جمله شهرهایی که تظاهرات در آنها برگزار شد: قدس اشغالی، حیفا و سایر شهرها ، پل ها و تقاطع ها بود. تظاهرکنندگان پرچم های رژیم صهیونیستی و پرچم های سیاه و بنرهایی را حمل میکردند که شامل نوشته هایی در محکومیت نتانیاهو بود. "این همزمان با تعطیلات یهودیان موسوم به "شادی تورات" و تعطیلی اعمال شده برای مبارزه با شیوع کرونا است که طبق آن صهیونیست ها نباید از منازلشان بیش از هزار متر دور شوند.جنبش "پرچمهای سیاه" که از سازمان دهندگان این اعتراضات است برخی نیروهایش را در نزدیکی تظاهرات شمال تل آویو مستقر و اعلام کرد پلیس رژیم صهیونیستی با برخی از خشونت ها علیه تظاهرکنندگان از سوی طرفداران نتانیاهو برخورد نمی کند. از سوی دیگر برخی از مسئولین حزب آبی سفید تهدید کردند چنانچه بنیامین نتانیاهو بر برگزاری انتخابات زودهنگام اصرار بورزد برای عزل او و تشکیل «دولت جایگزین» تلاش خواهند کرد.در این میان در اقدامی تبلیغاتی برای نتانیاهو امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی برای حضور شرکت‌های نظامی رژیم صهیونیستی در نمایشگاه نظامی سوم تا هفتم اسفندماه به میزبانی ابوظبی توافق کردند.

کد مطلب: 115691
 
Share/Save/Bookmark