میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۴
 
 
حقایقی که چهره واقعی ایالات متحده را آشکار می‌سازد
آمریکای بدون نقاب
آمریکای بدون نقاب
 

آمریکا در حالی همچنان با ادعای ناجی بودن به مداخله در امور کشورها و یا تحریم و تهدید دیگران می‌پردازد که مروری بر آنچه در سیاست داخلی و خارجی این کشور می‌گذرد واهی بودن ادعاهای بشر دوستانه و ناجیانه آن را آشکار می‌سازد.
آمریکا ادعا دارد که ناجی بشریت است و با ادعای حقوق بشر و رفتارهای بشر دوستانه تحرکات جهانی خود را توجیه می‌کند حال آنکه کارنامه درونی و بیرونی این کشور لایه‌های پنهانی این ادعاها را آشکار می سازد.
وزارت دفاع آمریکا در گزارش سالانه خود از افزایش موارد آزار جنسی در میان نظامیان آمریکایی بین سال‌‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ خبر داد. پنتاگون در گزارشی سالانه خود افشا کرد که موارد آزار و اذیت جنسی از سال ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۱۸، ۳۶درصد افزایش یافته است. در گزارش سالانه پنتاگون آمده است که حدود ۶.۲ درصد زنان شاغل در وزارت دفاع آمریکا در سال ۲۰۱۸ مورد آزار جنسی قرار بودند که این میزان ۱.۹ درصد بیشتر از آمار سال ۲۰۱۷ است. در ادامه این گزارش آمده که در سال ۲۰۱۸ تعداد ۷۴۷ مورد تماس جنسی ناخواسته در نهادهای آموزش نظامی در این کشور روی داد که این آمار جدا از تجاوز جنسی در میان درجه‌داران است.
اما در بعد دیگری از آنچه در آمریکا می‌گذرد تیراندازی‌های چند روز پیش در آمریکا شمار خشونت‌های مسلحانه در این کشور در ۱۲۰ روز گذشته را به بیش از ۱۰۰ مورد رساند. آمریکایی‌ها صاحب حدود نیمی از (۴۸درصد) از کل ۶۵۰ میلیون قبضه سلاح غیرنظامی موجود در سراسر دنیا هستند.
بحران در آمریکا چنان است که قانونگذاران مجلس ایالتی فلوریدا لایحه‌ای را به تصویب رساندند که در صورت تبدیل شدن به قانون، به معلمان اجازه می‌دهد تا در کلاس درس سلاح گرم همراه داشته باشند. این لایحه با هدف جلوگیری از وقوع قتل‌عامی دیگر نظیر آنچه که در جریان تیراندازی سال ۲۰۱۸ میلادی در مدرسه «پارک‌لند» در این ایالت اتفاق افتاد، در مجلس نمایندگان فلوریدا به تصویب رسیده است. نمایندگان مجلس فلوریدا این لایحه را با ۶۵ رأی مثبت در مقابل ۴۷ رأی منفی روز چهارشنبه به وقت آمریکا به تصویب رساندند و حالا این مصوبه برای تبدیل شدن به قانون و اجرایی شدن، نیازمند امضای فرماندار فلوریدا است.
اما حقوق بشر آمریکایی همچنان در حال قربانی گرفتن است چنانکه سیاست‌های سختگیرانه دولت آمریکا در مناطق مرزی که پیش از این هم به مرگ دستکم دو کودک مهاجر منجر شده بود، این بار جان یک نوجوان ۱۶ ساله را گرفته است. به گفته «اِوِلین استافر» سخنگوی وزارت سلامت آمریکا این نوجوان که هویت او اعلام نشده، حدود دو هفته پیش در حالی به دفتر اسکان پناهجویان آمریکا تحویل داده شده که ظاهرا دچار بیماری نبوده و مشکلی نداشته است. این در حالی است که دولت آمریکا به جای توجه به وضعیت بحرانی حقوق بشر داخلی به دنبال بحران سازی جهانی است چنانکه رئیس‌جمهور آمریکا با امضای فرمانی خواستار تقویت نیروی انسانی این کشور در بخش سایبری شد. در فرمان اجرایی ترامپ آمده است: «امروز یک فرمان اجرایی برای تقویت نیروی انسانی آمریکا در زمینه امنیت سایبری امضا کردم. محافظت از امنیت ملی و تقویت رفاه مردم آمریکا اولویت‌های اول دولت من هستند.»
در این میان تظاهرکنندگان ، پایان آزار و اذیت مهاجران و نیز مشقتهای افراد بلاتکلیف را در مرزهای مکزیک با آمریکا خواستار شدندو تظاهرکنندگان خواستار افزایش دستمزدها, بهبود شرایط کار, برخوردار شدن از مرخصی زایمان, افزایش حداقلی دستمزدها و پایان دادن به رفتار تبعیض آمیز با کارگران خارجی شدند. در این میان در ادامه رفتارهای غیر انسانی، پلیس ايالت اوکلاهما اعلام کرد نوجوان ۱۷ ساله دبیرستانی که دو روز قبل به ضرب گلوله ماموران پلیس کشته شد، مسلح نبود
لازم به ذکر است دولت های آمریکا برای دخالت در امور منطقه، مقابله با کشورهای مستقل و مقاومت و به بهانه مبارزه با تروریسم بیش از ۶ تریلیون دلار در افغانستان، پاکستان و عراق هزینه کرده اند تا جان بیش از ۵۰۰ هزار انسان را در این کشورها بگیرند.

کد مطلب: 108707
 
Share/Save/Bookmark