میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۲
 
 
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:
الزامات اف.ای.تی.اف را در کشور به اجرا گذاشته‌اند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: متاسفانه در حالی که هنوز الزاماتاف.ای.تی.اف به تصویب مجلس نرسیده اطلاعات کشور را در اختیار این گروه و در واقع در اختیار آمریکا می‌گذارند.
محمد دهقان در خصوص وضعیت اقتصادی کنونی و راهکارهایی که باید در این شرایط پیش گرفت، اظهار داشت: در این جنگ اقتصادی آمریکایی‌ها برای از بین بُردن اقتدار جمهوری اسلامی ایران و سلطه پیدا کردن بر کشور با همه توان به جنگ اقتصادی با ایران آمده‌اند، آن‌ها قرارگاه فرماندهی تشکیل داده و صدها مقاله و کتاب برای اعمال فشار بر ایران از طریق تحریم تهیه‌ کرده‌اند ‌و خود آن‌ها نیز این وضعیت را جنگ اقتصادی علیه ایران نام نهاده‌اند.
نائب رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من در این جنگ اقتصادی، معقتد به حداکثر شفافیت در داخل و حداکثر پنهان کاری در خارج هستم، بیان کرد: اینکه درشرایط چالش اقتصادی مسئولین قراردادهایی را امضا کنند و به کنوانسیون‌هایی ملحق شوند که براساس آنها به صورت برخط تمام اطلاعات اقتصادی وتبادلات مالی ما در اختیار بیگانگان قرارگیرد عاقلانه نیست.
وی با بیان اینکه متاسفانه برخی آقایان، در حالی که هنوز الزاماتاف.ای.تی.اف به تصویب مجلس نرسیده اطلاعات کشور رادر اختیار این گروه ودر واقع در اختیار آمریکا می‌گذارند، افزود: اخبار واصله نشان می‌دهد که الزامات اف.ای.تی.اف در کشور در حال اجرا است.
دهقان با بیان اینکه برخی مسئولان فکر می‌کنند که اگر ما به خارجی‌ها اطلاعات بدهیم مشکل آنها با ما حل خواهد شد، ادامه داد: این بدیهی است که تمام اطلاعاتی که در اختیار اف.ای.تی.اف قرار می‌گیرد می‌تواند در اختیار همه کشورها از جمله آمریکا قرارگیرد.
نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در فضای جنگ اقتصادی و تحریم نباید اطلاعات خود را به رقیب بدهیم و لذا پیوستن به کنوانسیون‌هایی مثل مبارزه با تامین مالی تروریسم کاملا

برخی مسئولان فکر می‌کنند که اگر ما به خارجی‌ها اطلاعات بدهیم مشکل آنها با ما حل خواهد شد، این بدیهی است که تمام اطلاعاتی که در اختیار اف.ای.تی.اف قرار می‌گیرد می‌تواند در اختیار همه کشورها از جمله آمریکا قرارگیرد
خدمت کردن به طرف مقابل است، گفت: عجیب است که برخی دوستان در داخل کشور در برابر انتشار اطلاعات مربوط به ثبت سفارش‌ها و واگذاری ارز به شرکتها مقاومت می‌کنند ولی سخاوتمندانه در پی ارائه اطلاعات مالی و تبادلات ارزی کشور به بیگانگان اصرار می‌ورزند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای مبارزه با فساد مالی ما معقتد به تصویب قانون مبارزه با پولشویی برای شناسایی منشا پول وتشخیص پولهای ناشی از قاچاق کالا ومواد مخدروسایر پولهای کثیف درداخل کشور بوده و آن را خودمان تصویب کرده‌ایم اما در شرایط جنگ اقتصادی که آمریکا بر ما تحمیل کرده است به هیچ وجه انتقال اطلاعات مالی کشور را به ویژه در این شرایط به مصلحت مردم نمی‌دانیم وانتقال این اطلاعات را موجب هوشمند شدن تحریمها وتاثیر بیشتر برنامه دشمن علیه ملت تلقی می‌کنیم.
دهقان با بیان اینکه موضوعی که دوستان ما در دولت باید به آن توجه کنند این است که سیاستگذاران آمریکا تاکنون صدها کتاب و مقاله درخصوص تحریم ایران نوشته‌اند وبا برنامه درحال اجرای آن هستند، اظهار داشت: برخی آقایان باید کتاب هنر تحریم، آخرین کتابی که در آمریکا راجع به تحریم ایران نوشته شده را بخوانند، تا بدانند آمریکایی‌ها چه اقداماتی را انجام می‌دهند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه‌‍‌ریزان یا اقتصاددانان ما در این سال‌ها که تحریم بودیم حتی یک کتاب هم راجع به نحوه مقابله با تحریم‌‎ها ننوشتند بیان کرد: آمریکایی‌ها می‌گویند در وضعیت جنگ اقتصادی با ایران هستیم ولی عده‌ای هنوز باور نکرده‌اند که در جنگ اقتصادی هستیم. وی با بیان اینکه در این مقطع نباید ساده اندیشی و ساده انگاری کنیم، گفت: دشمنان ما به دنبال این هستند تا با فشار وایجاد سختی و به قول خودشان با وارد کردن درد برپیکره جامعه ایران مردم را وادار به عقب نشینی و قبول خواسته خودشان کنند.
دهقان بیان کرد: به همان اندازه که در این شرایط نگران تحریم هستیم، نگران ساده‌اندیشی‌ها هم
هستیم.
نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور باید در برابر تحریم‌ها انسجام و فرماندهی واحد ایجاد شود گفت: به نظر می‌رسد دولت باید با ایجاد ستادپشتیبانی جنگ اقتصادی خودش فرماندهی میدان جنگ اقتصادی را برعهده بگیردو ازهمه ظرفیتها برای مقابله با تحریم استفاده کند.
نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: ما معتقدیم در این شرایط برای مقابله با فساد باید حداکثر شفافیت در داخل و برای کند کردن ابزار تحریم دشمن بایدحداکثر پنهان کاری در خارج را پیگیری کنیم.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اینکه برخی دولت مردان حداکثر پنهان کاری در داخل و حداکثر شفافیت را در خارج در دستور کارخود قرار داده اند احساس می‌کنیم این دوستان هنوز نسبت به واقعیت توطئه‌ها دچار غفلت هستند یا خدای نکرده به دنبال منافع ملت وکشور در این شرایط نیستند. تسنیم

کد مطلب: 105106
 
Share/Save/Bookmark