میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست تحليل
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۸
 
 
پیگیری وعده

با مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری حالا نوبت پیگیری وعده‌هایی است که در این دوران داده شده است. زنگ مطالبه سعی دارد همه وعده‌های انتخاباتی و پس از آن وعده‌های مسئولان را تا به سرانجام رسیدن پیگیری و گزارش‌های آن را در اختیار مردم قرار دهد.
شاید یکی از مطالبات مهم مردم از رئیس‌جمهور درباره مشکلات اقتصادی و معیشتی باشد که حتی رهبری هم در این زمینه در جلسه با سران قوا فرمایشاتی داشته و تأثیر جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در اداره اقتصادی کشور، «مدیریت صحیح واردات از جمله جلوگیری شدید از وارداتِ محصولاتی که به تولید مشابه داخلی ضربه می‌زند»، «استفاده مردم از محصولات داخلی به عنوان زمینه لازم برای ارتقای کیفیت این محصولات»، «مقابله با قاچاق»، «اجرای صحیح و شایسته اصل ۴۴» و مسئله «امنیت سرمایه‌گذاری» از دیگر نکاتی بود که رهبر انقلاب اسلامی به آنها اشاره کردند.
در نهایت رهبر معظم انقلاب گفتند: «ما مسئولان در این چند سال درباره مسائل اقتصادی خیلی حرف زده‌ایم اما اکنون باید وارد عمل شد، به همین علت «ارائه نقشه راه روشن و جامع» از اولین کارهایی است که دولت باید انجام دهد.»
اما در ادامه رئیس‌جمهور افزود: بی‌تردید اگر همه در کنار هم پشت سر رهبر معظم انقلاب قرار گیریم می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم.

نسیم بابایی

کد مطلب: 99662
 
Share/Save/Bookmark