میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۸
 
 
برنامه هفت بعد از یک کمای طولانی به کنداکتور شبکه سه برمی‌گردد
دورهمی موقت سینمایی‌ها با مهران مدیری
دورهمی موقت سینمایی‌ها با مهران مدیری
 

بالاخره پس از ماه‌ها و با توجه به نزدیک شدن به سی‌و ششمین جشنواره فیلم فجر، مسئولان رسانه ملی تصمیم گرفتند داستان ناتمام «هفت» را به یک نتیجه هرچند موقت برسانند.
مدیر شبکه سه سیما در گفت‌وگو با خبرگزاری‌های مختلف از برنامه سینمایی «هفت» به عنوان یکی از ویژه برنامه‌های دهه فجر شبکه سه سیما یاد کرد که همانند سال‌های گذشته بر آثار شرکت‌کننده در جشنواره فیلم فجر مروری خواهد داشت.
به گفته علی اصغر پورمحمدی، برنامه سینمایی «هفت» با اجرای مهران مدیری بررسی ۲۲ فیلم سینمایی به همراه آثاری در گونه‌های مستند، فیلم کوتاه و انیمیشن را در دستور کار دارد.
مدیر شبکه سه رایزنی با مجریان دیگر تلویزیون برای اجرای برنامه سینمایی «هفت» را نادرست خواند و اعلام کرد که از همان ابتدا قرار بود اجرای برنامه «هفت» به مهران مدیری سپرده شود که در نهایت پس از جلسه‌ای که عصر دیروز برگزار شد، حضور وی در این برنامه قطعی شد.
به این ترتیب پس از وعده و وعیدهای مختلف از زبان مدیران رسانه ملی بالاخره این برنامه مهم سینمایی با یک چهره دیگر به عنوان مجری در قاب تلویزیون قرار می‌گیرد. برنامه‌ای که پیش از این با فریدون جیران، محمود گبرلو و بهروز افخمی به قول معروف عاقبت‌به‌خیر نشده بود، حالا قرار است با مهران مدیری که بیشتر به‌عنوان یک چهره طنز در سینما و تلویزیون شناخته می‌شود کار خود را از سر بگیرد.
اما نکته جالب جایی است که مدیر شبکه سه از حضور موقت این برنامه بر روی آنتن تلویزیون خبر می‌دهد.
‌پور محمدی در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها اعلام کرده که «اجرای برنامه هفت فقط در طول دوازده روز برگزاری جشنواره فیلم فجر بر عهده مهران مدیری بوده و حضور وی برای اجرای این برنامه در طول این چند روز تصویب شده است.»
وی درباره ادامه همکاری مهران مدیری به عنوان مجری برنامه هفت بعد از جشنواره فیلم فجر اضافه کرده که «هنوز هیچ چیز معلوم نیست. در خصوص حضور مدیری به عنوان مجری در برنامه تلویزیونی هفت بعد از زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر تصمیمی گرفته نشده است.»
به این ترتیب برنامه‌ای که تنها در دوران حضور بهروز افخمی توانست تا حدودی در قالب یک برنامه استاندارد تخصصی در کنداکتور برنامه‌های صدا و سیما قرار گیرد و بعد از آن (ظاهرا) با فشار آدم‌های دولتی به مدیران بالادستی رسانه ملی تخته شد، حالا به صورت موقت و فقط برای آنکه مدیران سیما هم جواب منتقدان و مخاطبان را بدهند و هم در ایام دهه فجر جدول برنامه‌های خود را پر کنند بازگشتی موقت خواهد داشت.
هرچند در تلاش دوسویه مدیران رسانه ملی و سازمان سینمایی تلاش شد تا با برنامه‌های جایگزین نظیر «سینما یک»، «سینما دو» و «شب‌های شفاهی» ذهن مخاطب را از «هفت» منحرف کنند، اما بازگشت موقت این برنامه پرمخاطب نشان می‌دهد آن نقشه‌ها هم نقش بر آب شده است.
به‌هرحال باید منتظر ماند و دید برنامه «هفت» مهران مدیری می‌تواند خواسته مخاطبان سینما را برآورده کند یا تنها قرار است هدف مدیران سیما و سینما را محقق کند و در لباس یک دورهی موقت ایام جشنواره فجر را رد کند و بعد هم به بایگانی سپرده شود.

نویسنده: مهدی رجبی

کد مطلب: 102821
 
Share/Save/Bookmark