میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۰
 
 
مأرب زیر‌ آتش جنگنده‌های سعودی

رسانه‌های خارجی از بمباران استان مأرب یمن توسط جنگنده‌های سعودی خبر دادند در حالی که حملات سعودی به مناطق مختلف یمن نیز ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشته است. حملات جنگنده‌های ائتلاف تجاوز به یمن به سرکردگی عربستان سعودی همچنان ادامه دارد. در تازه ترین دور این حملات که دیروز انجام شد، منطقه «صرواح» در استان مأرب بمباران شد. استان مأرب در شمال شرق یمن واقع است. گفته می‌شود این حمله شماری قربانی برجای گذاشته است. عربستان طی بیش از ۴۰ بار به مناطق مختلف یمن حمله هوایی کرده است که درپی آن حدود ۴۰ نفر کشته و زخمی شدند. بیش از ۲۰ نفر از شهروندان یمنی در چهار حمله هوایی عربستان به سه خودروی نزدیک یکی از رستوران‌ها در شهرستان الجراحی کشته و زخمی شدند. منبع امنیتی تاکید کرد که چهار غیرنظامی نیز در بمباران منطقه غوله عجیب در استان عمران کشته شدند. خبر دیگر آنکه همزمان با حملات سعودی به یمن تلویزیون رسمی عربستان سعودی، نخستین تصاویر از آزادی متعب بن‌عبدالله در کنار ولیعهد سعودی را پخش کرد.
تلویزیون رسمی عربستان سعودی، نخستین‌تصاویر از آزادی «متعب بن‌عبدالله بن‌عبدالعزیز» پسر پادشاه پیشین عربستان را در کنار «محمد بن‌سلمان» ولیعهد این کشور پخش کرد که به سوژه‌ای برای کاربران شبکه‌های اجتماعی و پایگاه‌های خبری مختلف تبدیل شد. متعب بن‌عبدالله در نوامبر گذشته به دستور «سلمان بن‌عبدالعزیز» از وزارت گارد ملی این کشور برکنار شد و به اتهام فساد اقتصادی بازداشت شد و به همراه شمار درگیری از شاهزادگان با اتهاماتی مشابه در هتل ۵ ستاره «ریتز کارلتون» تحت بازداشت قرار گرفت.
برخی منابع اخیرا اعلام کرده بودند که وی ماه پیش با پرداخت یک میلیارد دلار از بازداشت خارج شده است. اما این خبر هنوز به طور رسمی تایید نشده بود که تلویزیون عربستان با انتشار تصاویری از او، آزادی‌اش را تایید کرد.

کد مطلب: 102515
 
Share/Save/Bookmark