میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۰
 
 
سخنگوی نیروی انتظامی:
قرارگاه امنیت انتخاباتی تشکیل شد

سخنگوی نیروی انتظامی از تشکیل قرارگاه امنیت انتخاباتی در چهاردهمین نشست خبری خود خبر داد.
به گزارش مهر، سردار منتظر المهدی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه از راه‌اندازی سامانه پیامکی ۱۱۰ خبر داد و گفت: این سامانه یک‌طرفه و پل ارتباطی گزارش‌های مردمی به پلیس است. وی ادامه داد: پلیس گزارشات را پیگیری و بعد از بررسی نسبت به رفع آنها اقدام می‌کند.
به گفته سخنگوی ناجا، هم اکنون قرار گاه انتخابات راه‌اندازی شده و پلیس یکی از مراکز ۴ گانه استعلامات در کنار قوه قضاییه وزارت اطلاعات و سازمان ثبت است و در کنار این سازمان‌ها فعالیت خود را تمام و کمال انجام می‌دهد.
منتظرالمهدی افزود: موتورسیکلت‌های کاربراتوری همچنان پلاک نمره نمی‌شود، ۱۱ میلیون موتور در کشور تردد دارند که ۳ میلیون موتورسیکلت در حال حاضر در تهران تردد دارد و این تعداد سهم بسزایی در آلودگی هوا دارد.
سخنگوی ناجا تصریح کرد: کاهش سه درصدی میزان جان‌باختگان تلفات رانندگی نسبت به آمار سال گذشته که ۲.۶ درصد بود نیز جزو برنامه‌های خوبی است که پلیس راهور به اجرا گذاشته هر چند که تلفات یک نفری هم برای رانندگی زیاد است و باید این رقم صفر شود. وی ارزش ریالی کشفیات قاچاق را در امسال ۱۷ تریلیارد و ۴۴ میلیارد و ۶۲۷ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۹۸۴ ریال برشمرد و گفت: کاهش ۱۹درصدی نزاع در تهران و سپس در خراسان رضوی، فارس، یزد، کهگیلویه و بویراحمد و کیش بوده و ۶۹ هزار و ۸۵۱ مورد پرونده درباره نزاع تشکیل شده است.
منتظرالمهدی درباره شناسایی ۳۰۰ کانال تلگرامی و مجازی که در قالب مدلینگ اقدام به اخاذی و سرقت اطلاعات افراد و فعالیت‌های کلاهبردارانه انجام می‌دهند، گفت: بیش از ۹۰ درصد پرونده‌های تشکیل شده، منتج به نتیجه نمی‌شود.
سخنگوی ناجا ادامه داد: در حوزه وظیفه عمومی یکصد و ۶۰ هزار و ۶۳۹ نفر که امسال برای خرید جریمه سربازی ثبت‌نام کرده بودند، بیش از ۱۲۰ هزار نفر تعیین تکلیف شده‌ و بیش از ۶۵ هزار نفر کارت معافیت گرفته‌اند. تا زمان موجود است افرادی که آمارشان یک میلیون نفر است، بهتر است مراجعه کنند و به صورت نقد و اقساط نسبت به پرداخت جریمه خود و دریافت کارت پایان خدمت خود اقدام کنند.
وی درباره بودجه ناجا گفت: امنیت هزینه‌بر است، مکاتبات زیادی با دولت و مجلس انجام شده، درباره امسال افزایش بودجه‌ای نداشته‌ایم و امیدواریم که افزایش بودجه برای پلیس در نظر گرفته شود. پلیس کارهای مهمی دارد و بازیچه نیست. ترافیک تهران یک کار چند لایه است که هم پلیس راهور، هم مردم و هم شهرداری در اجرای آن دخیل هستند. جدا از این، در کشور ما بارش‌های جوی در ترافیک بسیار نقش دارد. مهمترین مأموریت پلیس در تهران با بکارگیری ۴۵ هزار نیرو تلاش می‌کنند ترافیک را روان‌سازی کنند.

کد مطلب: 97961
 
Share/Save/Bookmark