میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۶
 
 
جزئیات جلسه کمیسیون آموزش درباره سند یونسکو
پرونده ۲۰۳۰ بسته شد
پرونده ۲۰۳۰ بسته شد
 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی سند ۲۰۳۰ در این کمیسیون گفت:‌ پیام رهبری در این رابطه فصل‌الخطاب است و پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب پرونده ۲۰۳۰ بسته شد.
فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با تسنیم، درخصوص بررسی سند آموزش ۲۰۳۰ در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: روز یکشنبه سند آموزش ۲۰۳۰ با حضور وزیر آموزش و پرورش و نمایندگان وزارت علوم به‌صورت کلی بررسی و تأکید شد آخرین تصمیم فصل‌الخطاب رهبر معظم انقلاب است.
وی افزود: آموزش و پرورش اجرای سند ۲۰۳۰ را متوقف کرده است، وزیر آموزش و پرورش با ابلاغ دولت به معاونان خود اعلام کرده بود که اجرای این سند را متوقف کنند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در ایام انتخابات و حتی پس از توقف اجرای سند ۲۰۳۰ با سخنان رهبری، شاهد بودیم که در رابطه با ۲۰۳۰ سخنرانی‌هایی مطرح و شب‌نامه‌هایی توزیع شد که به تخریب آموزش و پرورش منجر شد و این مقوله تضعیف آموزش و پرورش را به‌همراه داشت بنابراین بنده به‌عنوان یکی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس درخواست کردم که وزیر اطلاعات به کمیسیون دعوت شود تا قضیه شب‌نامه‌ها و سخنرانی‌هایی که منجر به تخریب آموزش و پرورش و معلمان شد، ریشه‌یابی شود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا مجدداً بررسی سند ۲۰۳۰ در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه خواهد داشت، گفت: پیام رهبری برای همه ما کفایت می‌کند تا سند ۲۰۳۰ را تمام کنیم و دولت و آموزش و پرورش نیز این کار را انجام داده‌اند البته اعلام شد که شاید برای روشن شدن افکار عمومی گزارشی در رابطه با سند ۲۰۳۰ اعلام شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توجه داشت که مسئولان دولت و آموزش و پرورش با توجه به مسائل فرهنگی و دینی برای اجرای سند ۲۰۳۰ حق تحفظ گرفته بودند تا اجرای‌آن هماهنگ با ارزش‌های ملی و اسلامی ما باشد. مطالبی که در رابطه با ۲۰۳۰ در جامعه مطرح شده به‌ویژه ارائه آموزش‌های جنسی در مدارس به هیچ عنوان صحت ندارد و این موضوعات توهین به معلمان است چراکه می‌گویند این مسائل توسط آنها تدریس می‌شود.
سعیدی خاطرنشان کرد: پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و با پیام ایشان پرونده ۲۰۳۰ بسته شد.

کد مطلب: 99491
 
Share/Save/Bookmark