میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
این روزهای سرزمین مقاومت
فلسطین به عنوان اصلی‌ترین محور تحولات غرب آسیا در سالهای اخیر به دلیل بحران‌های ساختگی دشمنانش بویژه گسترش تروریسم در حاشیه قرار گرفته است. متاسفانه رویکرد برخی کشورهای عربی به بازی در زمین آمریکا با تصور رسیدن به موقعیت منطقه‌ای زمینه‌ساز تشدید بحران فلسطین شد بگونه‌ای که روند بیداری اسلامی سال ۲۰۱۱ که می‌توانست زمینه‌ساز دستاوردهای بزرگی برای فلسطین باشد نیز چندان دستاوردی نداشت. حال و روز این روزهای فلسطین در چند جمله قابل بیان است. ادامه محاصره غزه که جان یک و نیم میلیون‌ نفر را تهدید می‌کند، شهرک سازی و اشغال گسترده اراضی فلسطینی در کرانه باختری در حالی که صدها خانه فلسطینی‌ تخریب و هزاران نفر آواره شده‌اند. اشغال قدس و نابودی مسجدالاقصی در ابعاد گسترده‌ای اجرا می‌شود در حالی که همزمان صهیونیست‌ها از هر ابزاری از جمله مواد سمی و زباله‌های هسته‌ای برای کشتار فلسطینی‌ها بویژه با آلوده‌سازی منابع آبی مناطق فلسطینی‌نشین بهره می‌گیرند. وضعیت بحرانی اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی که دهها هزار نفر هستند نیز باید به این وضعیت افزود.
نکته قابل توجه آنکه کشورهای عربی که داعیه‌دار مسئله فلسطین هستند این روزها با ادعای مبارزه با تروریسم و دشمن فرضی و دروغینی به نام مقاومت در مسیر سازش قرار گرفته و تحت تاثیر القاهای آمریکا علیه فلسطین اقدام می‌کنند. سازمان ملل نیز که همچنان راه سکوت در پیش گرفته و اقدامی برای نجات فلسطین صورت نمی‌دهد. جالب توجه آنکه طرح‌های صلحی هم که از سوی کشورهایی مانند فرانسه و آمریکا مطرح می‌شود در نهایت به اجرای اهداف صهیونیست‌ها ختم می‌شود که نمود آن مواضع ترامپ رئیس جمهور آمریکا در دیدار نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست‌ها بود.
در این شرایط که فلسطین در وضعیتی بحرانی و حساس قرار دارد برگزاری کنفرانسی همچون کنفرانس تهران با محوریت حمایت از فلسطین مولفه‌ای مهم در تقویت روحیه مقاومت فلسطین خواهد بود. حضور شخصیت‌ها، علما و اندیشمندان جهان اسلام در این اجلاس نشانه اعتماد جهانی به ایران و واهی بودن ادعای انزوای ایران است. حضور گسترده کشورها در کنفرانس مذکور نشانگر محور بودن فلسطین برای جهانیان و شکست طرح صهیونیست‌ها و حامیانشان برای حاشیه شدن فلسطین است. ادعاهای ضد ایرانی آمریکا، صهیونیست‌ها، برخی کشورهای عربی و ترکیه که با ادعای دخالت ایران در امور منطقه صورت گرفته اقدامی در جهت پنهان‌سازی کنفرانس مذکور است که برگرفته از دشمنی و خیانت آنان به فلسطین است. کشورهایی مانند ترکیه و کشورهای عربی اگر واقعا ادعای حمایت از فلسطین را دارند باید به حمایت از این کنفرانس بپردازند نه آنکه با ادعاهای واهی به دنبال پنهان‌سازی و اهمیت زدایی از آن باشند. نکته مهم آنکه‌ اعتراض‌های جهانی به رژیم صهیونیستی امری قابل توجه است چنانکه گروه‌های مردمی و برخی سیاستمداران استرالیایی اعتراضات خود را نسبت به سفر 'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی به این کشور برگزار کردند. آنچه در برآیند تحولات فلسطین مشهود است آنکه تنها راه نجات فلسطین مقاومت و انتفاضه است.
کد مطلب: 98609
, مولف : علي تتماج
 
Share/Save/Bookmark