میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۲
 
 
با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استاندار هرمزگان امضا شد
تفاهم‌نامه‌‌ ۳۷۷۶ میلیارد ریالی برای توسعه جزیره‌‌ هرمز
تفاهم‌نامه‌‌ ۳۷۷۶ میلیارد ریالی برای توسعه جزیره‌‌ هرمز
 

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای تحقق تدابیر رهبر معظم انقلاب در زمینه محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی، با استانداری هرمزگان برای توسعه، پیشرفت و آبادانی همه‌جانبه‌ جزیره‌‌ هرمز تفاهم‌نامه‌‌ ۳۷۷۶ میلیارد ریالی منعقد کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، با حضور دکتر محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان تفاهم‌نامه‌ توسعه و پیشرفت همه‌جانبه و پایدار جزیره‌ هرمز در راستای تحقق تدابیر رهبر معظم انقلاب در زمینه‌ محرومیت‌زدایی و‌ اقتصاد مقاومتی با اعتبار ۳۷۷۶ میلیارد ریالی منعقد شد.
توسعه و پیشرفت همه‌جانبه و پایدار جزیره‌ هرمز، محرومیت‌زدایی، آبادانی و ریشه‌کن کردن فقر، توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم، ایجاد مشارکت مردم، دولت و بخش‌های غیردولتی، کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش رضایت‌مندی و امید به زندگی در مردم، افزایش جمعیت و مهاجرت معکوس به جزیره و کمک به توسعه‌ زیرساخت‌های زیربنایی مورد نیاز جزیره از جمله اهداف این تفاهم‌نامه عنوان شده است.
دکتر محمد مخبر در آیین امضای این تفاهم‌نامه‌، بیان داشت: در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، مطابق بودن طرح‌ها با اقتصاد مقاومتی، رفع محرومیت و بهره‌گیری از ظرفیت مردم، چارچوب اصلی اقدامات است. ستاد توسعه و پیشرفت جزیره‌ی هرمز هم باید مردم را محوریت کارها قرار دهد.
او با بیان این‌که در نظام جمهوری اسلامی ایران کارهای سنگین و خوبی انجام شده است، اظهار داشت: لازم است از رقابت‌های سیاسی و جناحی دست برداشت و هیچ کاری نباید اولویتش از سامان‌دهی اشتغال بالاتر باشد. باید با بهره‌گیری از مردم، ظرفیت‌های اشتغال را در کشور ایجاد کنیم.
مخبر عنوان کرد: یکی از مشکلات اساسی کشور دمیدن در شیپور ناامیدی است و برخی برای آن‌که جریان سیاسی مقابل را تخریب کنند دست به ناامیدی مردم می‌زنند و مردم را نسبت به حاکمیت و نظام مأیوس می‌کنند. اینان با رفتارهای غیرمنطقی و با ناامید کردن مردم برای تخریب رقیب سیاسی، به نظام و ملت به نوعی خیانت می‌کنند. باید امیدواری را با کار، تلاش و تولید و اشتغال در جامعه ایجاد کنیم.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: این‌که بگوییم نظام و دولت‌ها در ایجاد اشتغال ۶ میلیون نفر مانده است درست نیست، بلکه سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های نادرست باعث شده برخی از پروژه‌ها روی زمین بمانند و شاهد عدم تحقق برخی وعده‌ها باشیم. زمانی که صنایع فولادی و صنایعی را که نیاز به آب دارد، در کویر و مناطق کم‌آب احداث می‌کنیم و برای انتقال آب از دریا به این پروژه‌ها میلیاردها تومان هزینه می‌شود، همین سیاست‌های اشتباه موجب عدم تحقق وعده‌ها می‌شود.
وی با اظهار این‌که توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ۸۴ هزار میلیارد ریال در قالب ۲۵ هزار و ۵۰۰ پروژه در ۳۱ استان کشور سرمایه‌گذاری شده است، افزود: جزیره‌ هرمز به دلیل ویژگی‌هایش یک استثنا است. می‌شود از این ویژگی‌ها و ظرفیت‌ها در راستای رفع محرومیت و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جزیره و ایجاد اشتغال بهره گرفت.
همچنین چهار پروژه‌ مدرسه‌سازی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با ۳۳ کلاس درس و حجم سرمایه‌گذاری ۴۷ میلیارد ریال در شهرستان‌های بندرعباس و میناب با حضور دکتر مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مسئولان استانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
دبیرستان ۱۵ کلاسه‌ برکت روستای قلعه قاضی و ۳ مدرسه‌ ۶ کلاسه‌ برکت در روستاهای دودو، دماغ ریگ و کنار ترش شهرستان میناب، چهار مدرسه‌ای بود که توسط رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افتتاح شد. در این مراسم عملیات اجرایی ساخت مدرسه‌ ۱۲ کلاسه‌ برکت بلال حبشی در جزیره‌ی قشم نیز آغاز شد.
در بازدید رییس‌ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از جزیره‌ هرمز هم، عملیات اجرایی ۲۷ پروژه‌ پیشگام و محرک توسعه‌ و پیشرفت همه‌جانبه و پایدار جزیره آغاز شد.

کد مطلب: 102948
 
Share/Save/Bookmark