میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۰
 
 
رئیس پلیس تهران بزرگ در اولین سالگرد شهدای خیابان پاسداران:
بسیاری از جزئیات شهادت مأموران گفتنی نیست
بسیاری از جزئیات شهادت مأموران گفتنی نیست
 

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: یک سال از شهادت چهار رزمنده عزیز ما در خیابان پاسداران گذشت، بسیاری از حرف‌ها را آن زمان نتوانستیم بگویم و اکنون نیز نمی‌توانیم بگویم.
سردار حسین رحیمی در نخستین مراسم سالگرد شهدای پاسداران اظهار کرد: ما در روزهای گرامیداشت شهدای خیابان پاسداران بازهم عزادار هستیم؛ عزادار ۲۸ نفر از مظلومانی که برای دفاع از حدود ما در دور افتاده‌ترین نقطه کشور و مقابله با پلیدترین گروه‌های تروریستی جانفشانی کردند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: بنده در استان سیستان و بلوچستان خدمت کردم و مظلومیت شهدای آنجا را دیده‌ام. یک سال از شهادت چهار رزمنده عزیز ما در خیابان پاسداران گذشت، بسیاری از حرف‌ها را آن زمان نتوانستیم بگویم و اکنون نیز نمی‌توانیم بگویم، سه نفر از همکاران ما زیر چرخ‌های اتوبوس جهالت شهید شدند و آن بسیجی نیز مظلومانه به شهادت رسید.
رحیمی افزود: مدت‌ها با آن افراد برای اینکه دست از مسیر انحراف و خواسته‌های غیراصولی دست بردارند صحبت کردیم و خیلی‌ها به من خرده گرفتند که چرا این کار را کردی که گفتم حریف ما در کویر سیستان و بلوچستان، جبهه جنگ و مرز نیست، این افراد در کنار کلانتری و در ساعاتی که مردم در آنجا عبور و مرور داشتند و ساکن بودند، دست به اقدام می‌زدند، این افراد بیش از دو ماه آسایش ساکنان خیابان پاسداران را سلب کرده بودند و باید با آنها برخورد مدبرانه می‌‌شد.
وی افزود: در این ماجرا به خاطر مردم صبور بودیم و سکوت کردیم و این شهدا مظلومانه جانشان را برای امنیت مردم تقدیم کردند، امام راحل آرمان‌هایی را برای ما تعریف کرد، چهل سال است برای دفاع از آرمان‌های امام و مقابله با کفر ایستاده‌ایم و باز هم خواهیم ایستاد. دشمن بداند اگر بخواهد کاری کند باید از روی جنازه تک‌تک ما بگذارد، انقلاب به بهای سنگینی به دست ما آمده و با تمام وجود و قدرت راسخ از اسلام ناب دفاع می‌کنیم.
رحیمی خاطرنشان کرد: امام به ما تفاوت اسلام ناب محمدی و انگلیسی را نشان داد، در این مسیر ایستادگی می‌کنیم، من مظلومیت این شهدا را درک کردم، امیدواریم در مسیر آرمانهایی که این جوانان عزیز جانشان را تقدیم کردند، ایستادگی کرده و دفاع کنیم.دشمن می‌گوید با مردم کاری ندارد درصورتی که تمام مشکلات را برای مردم ایجاد کرده‌اند، انقلاب اسلامی به ما یاد داد که نه زور بگوییم نه زیر زور برویم و با قدرت از آرمانهای شهدا دفاع می‌کنیم.

با اقتدار با مخلان امنیت کشور برخورد می‌کنیم
فرمانده نیروی انتظامی نیز در حاشیه این مراسم گفت: با اقتدار با افرادی که قصد خدشه‌دار کردن امنیت کشور را دارند یا می‌خواهند ناامنی ایجاد کنند برخورد می‌کنیم.
سردار حسین اشتری اظهار کرد: ما باید همواره یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم، چراکه نتیجه مجاهدت‌ها، ایثارگری‌ها و فداکاری‌های این عزیزان، امنیت، آسایش و آرامشی است که امروز مردم عزیز دارند. دشمن نیز بداند با شهید کردن تعدادی از عزیزان در نیروهای مسلح نمی‌تواند به اهداف خود برسد و به طور حتم با اقتدار، با افرادی که قصد خدشه وارد کردن به امنیت کشور را دارند یا می‌خواهند ناامنی ایجاد کنند برخورد می‌کنیم.

کد مطلب: 108032
 
Share/Save/Bookmark